Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ifjaink vagy megölik az...

Az ifjaink vagy megölik az országot, vagy rendbeteszik?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege, hogy túlvan az ország a rendszerválltás utáni első generáció válltáson is.

A mai 20 on évük elejét taposó ifjaink már messze nem abba a felfogásba "raboskodnak" mint sok ember akik a rendszerválltást már felnőttként élték meg.

Az az, egy sokkal szabadabb és kozmopolitább felfogással rendelkeznek, ami párosul "az én nem vagyok rosszabb egy Ny-Eu s embernél sem" felfogással!


Ez kb annyit jelent hogy a "most még bírjuk ki, aztán jobb lesz" szlogeneken nem hatódnak meg.

És vagy elmennek a jobb életkörülmények és a kecsegtetőbb jövő érthető igényének megvalósítása érdeklben, vagy kishazánk vesz teljes fordulatot, és kezd élhetőbbé alakúlni.


" Nem barátom, nem a selejtje megy el, hanem akikben ambíció van. Nem barátom, miért is jönne haza? "


Még mielőtt a magukat álltató emberek beszólnának!


2011. okt. 23. 14:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%
Akinek van esze, elhúz innen a vérrel borított abrosztakarta p*csába.
2011. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
Én elég fiatal vagyok, de azt vettem az észre, hogy az emberek egyik fele csak sírni tud, a másik várja, hogy a politikai elit szarból várat építsen de rögtön uram mindjárt.
2011. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

""Akinek van esze, elhúz innen a vérrel borított abrosztakarta p*csába.


Ok Ok, de én nem a per/pill máról beszélek, hanem a közeljövőről.


Persze ahoz kell a vállstozás is.

2011. okt. 23. 14:58
 4/33 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal nincs gond, hogy valaki egypár évre elmegy tapasztalatot gyűjteni, megalapozni a jövőjét, de ha nem tér vissza, és máshol telepedik le, az már nagy baj az ország szempontjából.

Remélem a többség próbál tenni is valamit, nem csak menekül, az viszont borzasztó érzés, hogy még generációkon keresztül viselni kell az adósság terhét.

2011. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

""Én elég fiatal vagyok, de azt vettem az észre, hogy az emberek egyik fele csak sírni tud, a másik várja, hogy a politikai elit szarból várat építsen de rögtön uram mindjárt.



csak sírni? Mit tehet egy átlag "halandó" ha a lehetőségei egyre csak szűlülnek? Sajnos a politikának kell olyan légkört terenteni hogy az egyén boldogúlhasson, az egyén csak legfeljebb kihasználhatja a helyzetet.



Abban igazad van hogy nem lehet eggyik napról a másikra kakiból aranyat varázyolni, de amíg a szr az alapanyag addig 1000év is kevés lesz. Ugyanis az irány nem jó, és ha nem válltoztatnak a politikusaink akkor soha nem lehet jobb.

2011. okt. 23. 15:02
 6/33 A kérdező kommentje:

""Szerintem azzal nincs gond, hogy valaki egypár évre elmegy tapasztalatot gyűjteni, megalapozni a jövőjét, de ha nem tér vissza, és máshol telepedik le, az már nagy baj az ország szempontjából.

Remélem a többség próbál tenni is valamit, nem csak menekül, az viszont borzasztó érzés, hogy még generációkon keresztül viselni kell az adósság terhét.



Miért jönne vissza a mai feltételek tükrében?

Csak 1 érvet kérek.



Ez az államadósság egy nagy lózung!

Persze hogy nem kedvező, hiszen a költségvetésünk egy részét elviszi. De sok országnak sokkal magasabb a GDP/adósság % os értéke. Csak hogy ott működik a reálgazdaság, és a lokális érdekeiket képesek megvédeni, és olyan gazdasági légkört teremteni amivel nem a saját nemzetgazdaságukat ölik. Kb ezt kellene nekünk is tenni.

Ehez nem kell több pénz, illetve jólenne, de amink van azzal kell ebbe az irányba haladni.De az ami az elmúlt 20 évre és a mai fidesz gazdaságpolitikájára vonatkozik, az az irány messze nem a magyar fejlődés záloga.

2011. okt. 23. 15:08
 7/33 anonim ***** válasza:

Azt hiszed az állam az egyénért van? xD

Az állam csak úgy van, nem azért, hogy kinyalja a seggét a frisse végzett szabad bölcsészeknek, meg mindenféle lecsúszott prolinak, az állam azért van, hogy ne legyen anarchia, csak hülye baloldali felfogások próbálják ennek ellenkezőjét sulykolni.

2011. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Mennél több korcs hasít ki annál jobb az életszínvonal.
2011. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen egyetértek veled, de ez mindenképp egy lassú folyamat, főleg, amíg a kormány nem így gondolkodik, és addig az államadósság épp elég teher.

Viszont, ha lelép a fiatalság, akkor lehet bármilyen jó szándékú, tehetséges a politikai elit, esély sem lesz a fejlődésre.

Ebben a kérdésben sajnos vagy önző az ember, vagy elfogadja a helyzetet és próbálja a legjobbat kihozni belőle.

2011. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

""Azt hiszed az állam az egyénért van? xD

Az állam csak úgy van, nem azért, hogy kinyalja a seggét a frisse végzett szabad bölcsészeknek, meg mindenféle lecsúszott prolinak, az állam azért van, hogy ne legyen anarchia, csak hülye baloldali felfogások próbálják ennek ellenkezőjét sulykolni.



Ez egy tipikus jobbliberális felfogás! Persze nagyon sánta.


Persze hogy az államnak semmi szerepe, már hogy a liberálisok szerint. Aztán meg lesünk hogy a sok dereguláció miatt itt tart a világ. Egy olyan vállságot gerjesztett amit csak hosszú és sok áldozatot igénylő válltozásokkal lehet átvészelni. Ami csak a világ felső 10e rének lesz jó a végén, és kinyírja hosszabbtávon mindenütt a középosztályt is.


Ki beszált itt bölcsészről? Az nyugatra sem kell!

Orvosok, mérnökök, jó szakik , akik elmennek mert őket keresik, nem a szoc gondozókat!


Ki is a proli?

Jahh akik manuálisan dolgoznak?

Kiscsillagszóró, azokra épűl nyugaton a fogyasztói társadalom. Ha ők sokat kakilnak, akkor a feelsőközép is sokat eszik. " hogy elég vulgáris legyek"

Ha a hétköznapi termelőszfára nem fogyaszt akkor a felsőközépből hamar lecsúszó hajlékony lehet!

Ezt felkellene fogni minden arogáns újgazdagnak.

2011. okt. 23. 15:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!