Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Női kvóta a választási törvény...

Női kvóta a választási törvényben?

Figyelt kérdés
Egyetértenél azzal, ha az az új választási törvényben szerepelne, hogy csak olyan listát lehet bejelenteni, hogy kettőnél több azonos nemű nem jöhet egymás után? Légyszi nemet, és életkort is írj!
2011. okt. 25. 08:18
1 2
 1/18 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Ez negatív diszkrimináció lenne a férfiakkal szemben. Ha a női szavazóknak ez fontos szempont, szavazzanak a meglevő nőképviselőkre és a pártok nagyon gyorsan rájönnek hogy érdemes nőket indítani. A jelenlegi állás szerint viszont ez nem szempont a szavazók számára.
2011. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagy baromság. Ha a nők nem akarnak hivatásból politizálni, hát ne tegyék. Nagyon kevesen akarnak, és közülük is ugyanolyan kevés az alkalmas, mint a férfiak közül.

Inkább írják elő, hogy minden 3. férfi képviselőt operáljanak át nővé, az még egy értelmesebb megoldás.

2011. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok nemet is, köszi!
2011. okt. 25. 09:17
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Értelmetlen, nem ezen múlik.

26/L

2011. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Sz1u ***** válasza:
100%
Nem értek egyet vele. Az ALKALMASSÁG legyen a fő szempont, ne pedig a nemi hovatartozás. Ennyi erővel azt is meg lehetne határozni, hogy bizonyos százalék legyen törpe, vagy óriás, vagy egyenlő arányban legyenek pl. ötven év alattiak és felettiek, szőkék, barnák...stb...stb...
2011. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sz1u ***** válasza:
100%

Bocsi, lemaradt:


49/F

2011. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen hülyeséget! Akkor vezessük be a cigánykvótát, meg a liliputikvótát, a kerekesszékeskvótát, meg a nagyorrúak kvótáját is! Észak-Európában a vállalatok FB-it és igazgató tanácsait is női kvóta alapján választják. Meg lehet nézni az egy főre jutó születések számát! 26-F
2011. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A nőket általában sokkal kevésbé érdekli a politika. Szerintem itt a politika rovatban, a rendszeresen firkálók között is kb 90-10% az arány a férfiak javára. Pedig itt (sincs) semmi előírás.
2011. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek vele egyet.
2011. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy a politika önkéntes dolog. Aki akarja teszi, aki nem, az meg nem. De most érted, én csinálnám egy nő ismerősöm meg nem, de egy ilyen kvóta miatt ő kerülne listába, ő menne az országgyűlésbe, ülésekre nem is járna, én meg nem mehetnék, mert a nemem miatt nem fértem rá a listára. Hát nem túl jó megoldás.

Szerintem kiderült, de férfi vagyok.

2011. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!