Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 27%-os adó jöhet. Mi a vélemén...

27%-os adó jöhet. Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 19:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Épp most olvastam róla. Az egészet állítólag azért csinálják, hogy legitimalizálják azt, hogy a magánnyugdíjpénztárban maradóknak ne kelljen az államnak nyugdíjat fizetni. Na, jó, akkor ők fizessenek adót, ne járulékot. De a többiek? Ők sem kapnak nyugdíjat, mert nem fizet utánuk a munkáltató nyugdíjjárulékot?
2011. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Bari Zoltán ***** válasza:
0%
Sziasztok ne haragudjatok de esküszöm hogy némelyikőtöknek fogalma sincs ezekről legalább olyanok szóljanak már a dolgokhoz akik értik a lényegét most elmondom nektek itt megint a szegények vesztenek a rendes munkavállalók hisz ugyan annyi adót fizet egy minimálbér keresetű ember mint aki megkeresi az egy milliót hát ebben nem tudom mi a jó és ez az adó nem csak itt fog jelentkezni hanem az élelmiszerekben benzin gázolaj már is itt egy ár emelés 16 forinttal emelik a gáz olaj árát emberek hát jó ez nekünk persze kik járnak jó megint a milliós fizetésüek hisz ők vissza igényelhetik az áfát nekik marad annyi amennyibe most kerül ki fázik rá a szegény már ha van neki kocsija mert a kis keresetéből fenn tudta tartani de ezek után hogyan teljesen meg alázzák a szegényeket és a munkavállalókat meddig engedjük ezt még én létre hoztam egy egyesületet igaz nagyon a kezdeti stádiumban vagyunk még de egy biztos nem fogom hagyni hogy a szegényeket és a munkavállalókat megalázzák nagyon bízok benne hogy létre jön és a céljaimat elérem . itt meg találod a honlapunkat [link]
2011. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Bari Zoltán

Legalább ne nézz le másokat, te nem tudod miről van szó, ez nem az áfa.

2011. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"És a bérből levonandó nyugdíjjárulékot és egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot nem fogod utalni jövőre? "


Pontosan. Azok _helyett_ lesz ez. Tudod mi az, hogy valami helyett?


"ugyan annyi adót fizet egy minimálbér keresetű ember mint aki megkeresi az egy milliót "


Jövőre elvileg:

93 000Ft*0,16%=14 880Ft

1 000 000Ft*1,135*0,16=181 600Ft.

Tényleg ugyanannyi... Nem csodálom, hogy "bajban vagy". Mit tegyél? Tanuld meg a matematikát. Hasznosabb, mint amilyennek az iskolában tűnt!

2011. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"... A lényeg, hogy amit eddig járuléknak fizettek, azt ezentúl adó formában kellene, tehát nem jár érte közvetlen ellenszolgáltatás..."

================================================


ITT A TRÜKK!... :-[

Ez lesz az első lépés...

A második lépésben meg bejelentik, hogy ezután NINCS egészségügyi járulékunk, tehát fizessük az eü-szolgáltatások árat...

NINCS nyugdíj-járulékunk, tehát oldjuk meg magunk a nyugdíjas éveinket...


MEDDIG TŰRJÜK MÉG?!...


Maffiózó Kormányunk az egész országot közmunkás-minimálbéres-nincstelen-rabszolgákká akarja tenni!!!...

2011. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

""És a bérből levonandó nyugdíjjárulékot és egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot nem fogod utalni jövőre? "


Pontosan. Azok _helyett_ lesz ez. Tudod mi az, hogy valami helyett? "


Én tudom, de te nem.

Nem azok helyett lesz, hanem a bér után fizetendő járulékok helyett.


Ugyan nézd már meg egy járulék kalkulátor oldalon, hogy miket kell fizetni, mert nagyon el vagy tájolódva.

Pl itt: [link]


Most:

Munkavállalót terhelő járulékok és SzJA előleg:

Nyugdíjbiztosítási járulék: 10%

Eg.bizt. és munkaerő piaci jár.: 7,5%

SzJA előleg: szuperbruttó 16%-a, -adójóváírás


Munkáltatót terhelő járulékok:

Nyugdíjbiztosítási járulék: 24%

Eg.bizt. és munkaerő piaci jár.: 3%

Szakképzési Hj: 1,5% (félévente az addigi göngyölített bruttó bér után)


Bruttó bér -munkáltatót terhelő járulékok, adó= nettó bér

+ még a munkáltató fizet a bérből levont járulékokon KÍVÜL 27%+1,5% járulékot.


A bérből levonandó járulékokat nem szüntetik meg, hanem 10+7,5 helyett 10+8,5-re emelik és eltörlik a szuperbruttósítást, valamint az alkalmazotti kedvezményt (adójóváírást)


A bér után fizetendő 24+3 % járulékot összevonja adónak és egy teljesen új számlaszámra utaltatja.

2011. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Bari Zoltán ***** válasza:
Igen tudom mindenkinek fáj az igazság egy rossz kormányunk van tök mindegy melyik van mindegyik a saját zsebre dolgozik nem arra törekszik hogy a szegénységet jobbá tegye és talán munkát kellene adni nem 4 órában hanem 8 órában el tudom képzelni itt szerintem némelyikötök azt sem tudja mi az a szegénység de míg élek küzdök ellene hogy a szegénységet ne lenézzék és meg alázzák igen jól számoltad szerinted a minimálbér mire elég szerintem fingod nincs róla mert apuci már neked meg adta a kezdő lökést és milliomos vagy vedd már észre az egy millióból ki veszed az adót mennyi marad és vedd figyelembe a minimálbérből vedd el az adót mennyi maradt Mondom a minimálbér még az adóval is kevés nem úgy hogy még meg van adóztatva ember ébredj már fel kint külföldön nézd már meg mennyi a minimál bér nézd már meg mennyibe kerül egy Kg kenyérke nekem ezért már küzdeni kell hogy hónap végén meg legyen míg te az apuci pénzét költve eszed a hamburgert Nagyon sajnálom a millióból kivont adót azt a leborult maradt neki durván 800 000 de sajnálom át kell mennie a szomszédba pénzt kérni cserélnék vele és megnézném hogy végezné el a fizikai munkát havi még 60000 ezerért sem á de nem foglalkozok remélem a honlapom segítségével tudok segíteni akinek szüksége van rá és össze jönnek a szegények hiszem hogy együtt legyőzzük a szegénységet megalázó gazdagokat társaim aki egyet ért velem az jelezze Ne hadjuk hogy az árak az egekbe szökkenjenek elég volt az áremelésekből a minimálbéresek megalázásából az állam adósságát ki lehetne fizetni aki milliókat kap fizetésének vegyék el legalább a felét akinek több háza van és meghaladja az ötven milliót attól kobozzák el a többi házát stb ne a szegényektől vegyék el a pénzt és a minimálbér keresőktől A családi pótlék mióta be van fagyasztva ne hagyjuk !!!!
2011. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!