Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a kormány ellehetetl...

Szerinted a kormány ellehetetleníti a fiatalokat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 21:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%

"gazdasági képzések köztis ugyanúgy csökkentenek"


Jót nevettem, kösz a poént.

2011. okt. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

NEM!!!!

Nem a fiatalokat lehetetleníti el. A dolgozó osztályok fiataljait lehetetleníti el. A burzsoá fiatalok mercivel fognak járkálni. Tehát ez nem nemzeti, nem korkérdés, hanem OSZTÁLYKÉRDÉS!!! Munkáspárt 2006

2011. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Lassan minden a nem "felsőtízezerhez" tartozót ellehetetleníti. Bár csak ennyit tenne. Lassan az országot is csődbe fogja vinni.
2011. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
A mai 12-16-17 éves korosztálynak a nagy része olyan "buta", hogy az már fájdalmas. Nézz csak körül itt. Mi lesz akkor, ha ők lesznek a választó polgárok. Magyarországnak nincs jövője.
2011. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Jót nevettem, kösz a poént."


Én azért nem nevettem jól, mert valóban azt kommunikálták, hogy csak egy icipict csak a bölcsészeket, aztán mikor konkrétumok kezdtek előkerülni, akkor kiderült, hogy gyakorlatilag mindent, informatikától a bölcsészig és nem is kicsit.

2011. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ma 13:09


A bölcsészeket nem icipicit, hanem 90%-kal.


A gazdaságiak meg mióta különbek?

2011. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj, hogy drasztikusan csökkentik az állami férőhelyek számát a főiskolákon. Ha megmaradnának a jelenlegi férőhelyek, de emelnék a ponthatárt, attól jobb lenne? Nem, pont azért jut be boldog-boldogtalan, mert a sok férőhelyet nem lehet értelmes diákokkal feltölteni, ezért alacsonyak a ponthatárok. Aki okos, az be fog jutni állami helyre, aki meg nem, az fizessen. nem arról van szó, hogy nem lesz államilag támogatott felsőoktatás, csak kevesebb hely. Manapság már egy egyszerű titkárnőnek is diplomát kérnek, de még oda is csak protekcióval lehet bejutni. Jó szakmunkás meg nincs. Nincs ezzel semmi baj.

A röghöz kötéssel kapcsolatban meg arra igazán kíváncsi lennék, hogy hogyan akarja ezt megvalósítani. Ha kimész külföldre, és nem adod meg a lakcímed, akkor hogy talál meg? Megfenyegeti a szüleid, hogy adják ki az elérhetőséged? Vagy nemzetközi körözést adnak ki ellened?

De a kérdésre válaszolva én is azt mondom, hogy nem csak a fiatalokat lehetetleníti el, hanem mindenkit, aki tisztességes munkából akar megélni.

Gyereket vállalni meg szinte képtelenség manapság. Sok ismerősöm van, aki már a fél éves gyereket beadta a bölcsibe, mert a GYED-ből nem tudták a lakáshitelt fizetni. Már akinek sikerül, mert bölcsi sincs elég. A legtöbb ismerősöm azt mondja, hogy max. 1 gyereket vállalnak, mert többre nem futja. Kérdés az, hogy 20 év múlva ki fog minket eltartani, hiszen már most is jóval több az idős, mint az aktív dolgozó. Az államnak állandóan jár a szája, hogy segítik a gyerekvállalást, de nem látok érdemi intézkedést. Pl. A FIDESZ visszahozta ugyan a 3 éves GYES-t, de az még mindig 28 000 Ft. Mire megyek vele? Jobb lett volna, ha marad 2 év, és nyitnak bölcsiket, hogy az anyukák vissza tudnának menni dolgozni.

A szocpol. is visszahozták ugyan, de nevetséges feltételekkel, nevetségesen kevés összegben.

2011. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
20%
"Sok ismerősöm van, aki már a fél éves gyereket beadta a bölcsibe, mert a GYED-ből nem tudták a lakáshitelt fizetni" Mivel sokan nem szeretik amiket írni szoktam, nem is szándékoztam annál az első rövid kis szösszenetemnél többet ide írni, de ez a mondat rákésztetett mégis. A GYED nem a lakáshitel törlesztésre van, hanem a gyerekeket támogatják ezzel a pénzzel. Ha valakinek nincs annyi pénze sem hogy a hitelét, rezsijét fizesse, nem tudom minek kell oda még gyerek is. Most nem személyeskedni akartam, csak mint 4 gyerekes apa az ő érdekeiket tartottam szem előtt. Egy gyereknek legalább 3 évig otthon a helye, félévesen bölcsődébe adni meg egyenesen kegyetlenség. Egyébként minden másban egyetértek veled amit leírtál.
2011. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek nincs annyi pénze sem hogy a hitelét, rezsijét fizesse, nem tudom minek kell oda még gyerek is."


Magyarországon egyszerű átlagos pár olyat nem lát, hogy egyikűjük fizetés elég legyen az életre.


Magyarországon egyszerű átlagos pár vagy albérletet fizet vagy lakástörlesztőt, tök mindegy, kb. ugyanakkora kiadás havonta.


Értelmezd a kettőt és vond le a következtetést. Ha mindenki arra várna, hogy A) nem fizet se albérletet se törlesztőt B) ha mégis akkor egyikőjük fizetése elég lesz mindenre, akkor évente kb. 1000 gyerek születne összesen.

2011. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%
Én ezt értem, de egy gyereknek minden téren biztonságra van szüksége egy családban. Ha ez nincs meg, akkor megette a fene az egészet. Majd azt látja hogy megy az állandó civakodás a pénz miatt, nem törődnek vele eleget, máshol, másban talál majd vigaszt magának, az élete kisiklik. Ennél már jobb ha meg sem születik. Ne haragudj, de nekem ez a véleményem.
2011. nov. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!