Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alsó ársadalmi réteget...

Az alsó ársadalmi réteget senki nem képviseli a parlamentben?

Figyelt kérdés

Hogy jut egy párt be a Parlamentbe? Úgy, h kampányol. És azt a rengeteg kivetítőt, elutazást a helyszinekre, megszervezést, plakátokat, szórólapokat ki fizeti? Az akinek pénze van! Kinek van pénze? A jómódúaknak, meg a gazdagoknak!


Vagyis bármivel szólítják meg a szegényebb embereket, bérből élőket, bármit rizsáznak neki, amit hallani akar, amikor a párt bekerül a Parlamentbe úgyis azt fogja támogatni, aki pénzele?!


Vagyis vagy a középréteget, vagy a multigazdagokat?!:(

OLyan nincs h alulról szerveződnek, mert egy kampány hatalmas pénzeket igényel, és azt a szegényebb néprétegek nem tudják finanszírozni.


Ezért a jövőben se fogják, vagyis az lenne a legjobb ha minimalizálnánk a miniszterek számát, h minél kevesebbet kelljen eltartani?


2011. nov. 1. 22:32
1 2 3
 11/26 Sikoltó ***** válasza:

1, Magyarországon NINCS középréteg, ez statisztikai és tapasztalati tény


2, Az alsó réteg fogalomnak az az egyik lényege h NINCS politikai tőkéje


3, Magyarországon ezek alapján a pártok a felső réteget képviselik, VAGY egy-egy elvont ideológiát


pont ezért olyan moslék a magyar politika színvonala!!!

2011. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
23:09 megnéznélek hogy jösz ki bérből! Fogalmad sincs semmiről! Akkor nem gondolnád h az alsóbb néprétegek az államtól várnak mindent! Szerinted az normális h milyen bérekből kellene megélni itthon? Fogalmad sincs semmiről:(
2011. nov. 1. 23:14
 13/26 A kérdező kommentje:

23:12


Nincs középréteg? És a sok vállalkozó, akik mindent leírnak az adójukból??? Lehet h ma kevesebb a bevételük, de léteznek! És az is lehet h a Parlamentben nem érvényesül az érdekük, mert majdnem az összes párt a multikat képviseli. De azért bekerültek a parlamentbe, mert volt annyi pénzük, h bejussanak!

2011. nov. 1. 23:19
 14/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe ne menjünk bele. Én mindent megtettem/megteszem a jólét érdekében. És jól kijövök a fizetésemből. Attól, hogy a nagy réteg elkummantotta az iskolát (ezt soha nem fogják bevallani, hogy is tennék, de rengeteg példát láttam erre középsuliban, és egyetemen), még nem jelenti azt, hogy mindenki alig bír kijönni a fizetéséből.
2011. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Hogy is kerülhetne be olyan párt, vagy egyéni képviselő, aki az átag magyar érdekeit tekinti elsődlegesnek!

Mióta ez az ország rálépett a nyugati "kapitalizmus" útjára, egyszerüen kihalóban panganak egyreinkább a közép réteg képviselői. A szegények meg még szegényebbeké válnak.


De miért is?


Mert a rendszerválltáskor nem voltak csak külföldiek akiknek annyi tőkéjük lehett volna, hogy a politikusainkat Dkg ra megvehették.

Ezért lett a nyugati nagytőke az atyaúristen.

Azóta egy magyarázat mögébújva tömik a multik zsebét, egy kis újraosztás reményében, és nyomják le mesterségesen a béreket hogy vonzzák a korrupt nagytőkét.


A mese:

Majd ha sok sok nyugati nagyvállalat itt lesz, akkor versenyeznek a munkavállalókért és emelkednek a bérek.

Nagyobbak lesznek az állami bevételek, és lehet adót csökkenteni.


Kérdezlek benneteket, mi valósúlt meg ebből az elmúlt 21évben.


És ennek a politikának milyen érdeke fűződik az egészhez ha nem a pénz, a korrupt pénz?

2011. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
:S ha most kéne 0ról kezdened, megnéznélek! Meg azt is h mennyi bevételed van meg mire mennyit költesz!
2011. nov. 1. 23:29
 17/26 A kérdező kommentje:
23:29 köszi! Milyen igazad van! Csak azt nem értem a többi ember miért nem tett ez ellen? Rejtve volt a dolog, vagy ringtak a kommunista szemléletben h az állam biztonságba tartja őket? Vagy a hülye tv műsorokkal elterelték az agyukat?
2011. nov. 1. 23:33
 18/26 anonim ***** válasza:

Trollkodom


Te tényleg azt hiszed hogy csak azok vannak kellemetlen helyzetbe akik nem jártak iskolába stb stb?

Ez messze nem így van!

Persze az sem igaz hogy nincs középosztály.

Csak annyira parányi hogy nem képes húzni az országot.

Nem tudom hogy te mit csinálsz, de valszín hogy az osztrákok 4× annyit fizetnének mint amit Győrbe kaphatsz!

"Akkor még is megtettél minbdent, ha még itt vagy?

És trermészetesen ne feledjük a kelet Mo sokat, akiknek a legnagyobb bűnük hogy keletre születtek.

2011. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ebben igazat adok neked crem0001. A középosztálynak kellene a húzóerőnek lenni minden országban. Ahol erős a középosztály, ott jobbak a kilátások is. Én ugye dél keleten élek, személyemben legalábbis találtál valakit akinek ez nem gond. Azonban átlagos viszonylatban tényleg nem jó a helyzet felénk.
2011. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Csak az a baj a középosztályjal, h még patkányabbak a dolgozókkal, mint a multik.
2011. nov. 2. 00:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!