Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket irritálna ha a szomszé...

Titeket irritálna ha a szomszédságban élne olyan akinek 600000 ftos nyugdíja van, míg neked a magyar átlag nyugdíj?

Figyelt kérdés

A Naplóban lesz egy riport ami avval foglalkozik, hogy van egy holland család aki a holland nyugdíjával él MO.-on. Az egyik ember erre azt mondta, hogy egy kicsit irritáló.


Erre én is ismerek egy családot. NO.-ban dolgoztak életükben és német nyugdíjat kapnak. Utána hazajöttek, mert úgy voltak már vele, hogy sok év után vissza akarnak jönni. Úgy élnek, hogy egy nagy ház, 2 fős személyzet, pár nyaralás évente, úgy hogy viszik a személyzetet.


2011. nov. 6. 19:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön dolgozott, és itt kapná az ottani nyugdíjat, akkor nem irritálna. Az viszont irritál, hogy sokan itthon is ennyi nyugdíjat kapnak, mások viszont éhen halnak a nyugdíjból (vagy akár a munkabérből.)
2011. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%

egyáltalán nem zavar, mert ha egész életében ott dolgozott, akkor jogosan kapja azt a nyugdíjat.

valóban sok külföldön dolgozó csinál olyat, hogy nyugdíjas évei alatt egy kevésbé fejlettebb országba költözik, mert ott jobban kijön a pénzéből.


akit ez irritál, az simán irigy, mert mindenki annyit hoz ki az életéből, amennyit akar.

2011. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem zavarna, tudomásul veszem, hogy vannak országok, ahol a munka után ennyi jár, nálunk meg nem.

Szüleimnek is van néhány ismerőse, akik még a kommunizmus alatt leléptek Amerikába, a nyugdíjas éveikre pedig hazaköltöztek, és élnek, mint Marci Hevesen.

Amúgy az éremnek két oldala van, valamelyik nap láttam egy dokumentumfilmet egy afrikai polgárháborús övezetről, ahol minden nap úgy fekszenek le az emberek, hogy örülnek annak, hogy nem lőtték le őket aznap. Akkor belegondoltam, hogy mennyit szidjuk ezt az országot, de vannak ennél sokkal rosszabb helyek is.

2011. nov. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem irritál, megdolgozott érte. Ami viszont sokkal jobban zavar, hogy sok esetben durván lenéző, alpári stílusban tudnak viselkedni a "szegény elmaradott" magyarokkal, hogy kinyílik a bicska a zsebben tőlük. (tapasztalat)
2011. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem irritál, sőt. Ha hazajött MO-ra és itt költi el a nyugdíját, az bevételt jelent az országnak.
2011. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%

Ők oda fizették a közterheket, attól az adott államtól kapják a járadékukat.


Ha zavarna bármi is, az inkább emberi negatív dolog volna, mint anyagi.

2011. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
20%

Engem egyáltalán nem zavarna. Egyébként sok olyan nyugdíjast ismerek, aki mindig itt élt, de többet kap(legalábbis vannak megtakarítása, működő vállalkozásai).

Viszont az irigy embereket nem szeretem, mert mindig az ilyen frusztrációk vezettek osztályharchoz.

2011. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!