Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa hogy akik sokan...

Nem furcsa hogy akik sokan ide kommentelnek, azok sincsenek tisztába a makrogazdaság alapjaival, és nem értik miként lehet 1+1=3?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 08:34
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

""Volt már rá példa, hogy péksegédből politikus lett, nem kell ahhoz nagy ész, hogy itt szidja valaki a rendszert.


Ha van rá oka, akkor miért ne!

A kérdés hogy aki védi, annak van rá oka?

Van arra valós alapja hogy jó irányba haladunk, le tudja írni miért haladunk jó irányba, mik azok a tények tényezők amik ezt mutatják!


""Mindenkinek magába kell nézni, hogy mit tett azért, hogy jobban éljen. pl.: iskolába járt vagy mellé, a dohányzásra költött e el havi 40e-et vagy vállalkozás fejlesztésre, keresett e munkát vagy a kocsmába panaszkodott, azért ment szét a családja és került az utcára, mert irdatlan paraszt volt?


Persz, ez csak természetes.

De valahogy te nem érted hogy az individum csak a társadalom adta kereteken belül lehet önmegvalósító.

A társadalom kereteit meg a politika rajzolja.

Nem egyes esetekben kell gondolkodni, amikor társadalmi szintü gazdasági hatásokról beszélünk, hanem tendenciákról!


Vállalkozás fejlesztés?

Mikor épűl le minden.

Ott tart az ország egy jelentős része hogy hírgdetni sem érdemes mert nem hozza be az árát.

És mi az hogy vállalkozás fejlesztés?

Csak a vállakozóknak szabad megélni, az alkalmazott az nem számít. Vagy annyira kicsinyesek vagyunk hogy ha már valaki dohányzik annak a jutalma halál?

Lassan jó hogy már ott nem tartunk hogy ha valaki zsíroskenyérnél jobbat mer enni az egy hedonizáló megrögzött költekező, aki megérdemli a sorsát.


"Ha ez mind megvan és még mindig nem saját magában látja a hibát és a változtatni valót akkor nyugodtan lehet kommentelni és szidni a kormányt


Szerinted akik ide írnak és kritizálnak, az mind alkoholista 6 osztályos barom, akik nem igyekeztek alkakítani a sorsukat?

Gratullálok, elérte a célját a fidesz temperamentum " annyit is ér"!


Szerinted mindenki lusta és tékozló, akinek a fidesz betartott, és a gazdaság állapota az hogy recesszóba sűlyedt a gazdaságunk az csak kitalált képzelgés.

Hogy mégjobban leakarják értékelni a munkaerőt, az is rosszmájú kitaláció?


Szeretlek barátom.

2011. nov. 9. 10:29
 12/29 anonim ***** válasza:

"De persze, a kormányok már csak ilyenek.

Nekik az a jó állampolgár, aki nem okoskodik, gondolkodik, csak feltétel nélkül hisz.

És belelehet dimálni hogy mi a magyarok vagyunk a hibásak a hedonizálva költekezők, akik elköltötték előre a jövőjüket csak mert nem dolgoznak eleget és elég olcsón!


Ez egy vicc!

"


Ha kinevetted magad a saját vicceden, akkor körülnézhetnél egy kicsit a világban. A nálunk fegyelmezettebb mentalitású országok erősebb gazdasággal a lazábbak gyengébbel rendelkeznek. Egy panelprolinak reggeltől estig üthetnéd a fejét egy közgázkönyvel akkor sem fogja megérteni, hogy miért rossz kombináció az amikor a teszkóba vesz szlovák tejet. Ráadásul az a társasdalom aki a fogyasztás mértékébe látja az élet értelmét, mit érdemelne, tejjel mézzel folyó kánaánt?:))

2011. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

""Ha kinevetted magad a saját vicceden, akkor körülnézhetnél egy kicsit a világban.


Már ezt megtettem és a gyakorlatban, többekközt ezért nem értem hogy hihetik el a magyarok hogy ez az út a járható.

Mert nagyon mást tapasztaltam.



""A nálunk fegyelmezettebb mentalitású országok erősebb gazdasággal a lazábbak gyengébbel rendelkeznek.



Ez természetes, ezt józan ember nem vitathatja.

De a fegyelmezettség nem azt jelenti hogy nincs miből éljek nincs miből adózzak de elvárják.

Hanem azt hogy van tisztességes jövedelmem, de megértem hogy ma a jelen körülmények között visszább kell hogy vegyek. Nem azt hogy az utolsó hóvégi napokban nem eszem vagy a számláim nem fizetem, hanem hogy visszafogom a fogyasztásom egy tartható szintre, és főleg exxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtra vagy luxus kiadásokra nem költök. Ha ez valaha megvalósúl, akkor elválik hogy a magyar mentalitás milyen is valójában, de addig csak feltételezgetés.


""Egy panelprolinak reggeltől estig üthetnéd a fejét egy közgázkönyvel akkor sem fogja megérteni, hogy miért rossz kombináció az amikor a teszkóba vesz szlovák tejet.


Ez nem igaz.

Biztos van rá példa, de nem a paneltől függ.

Ami a panel " anyagi szocreál" tükröz az az hogy mire is van pénze az illetőnek!


"Ráadásul az a társasdalom aki a fogyasztás mértékébe látja az élet értelmét, mit érdemelne, tejjel mézzel folyó kánaánt?:))


Mutass egy társadalmat aki nem !


Persze ez a magyarra nem vonatkozik.

Nem azért mert mi különlegesek vagyunk, hanem mert itt soha még nem alakúlt ki az igazi fogyasztói társadalom.

Legfelljebb csak nyomokban a felső 25%, és az az alatti 25% illuziója volt egy darabig.

2011. nov. 9. 10:55
 14/29 anonim ***** válasza:
Azon gondolkozom miért tetted fel a kérdést. Azokkal van bajod akik ide kommentelnek és szerinted nem értenek a gazdasághoz, eközben kötöd az ebet a karóhoz, hogy nem az embereken múlik az ország gazdasága. Kicsit ambivalens. El kellene olvasnod az Üdv néked Artúr, nagy király című könyvet, ott pár száz oldalon taglalja, hogy a buta emberek választanak buta vezetőket vagy fordítva.
2011. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mondd.

Jómagam sem vagyok közgazdász, de jó párszor megdöbbenek, hogy néha milyen primitív, valóságtól elrugaszkodott hozzászólások és kérdések születnek. A "kedvencem" a témában a napi rendszerességgel felbukkanó "Miért nem nyomtat az állam 100 billió forintot, és abból kifizetné az adósságot, sőt még maradna is az embereknek?". Ezzel önmagában még nem is lenne nagy baj, de a végén átmegy a dolog valami összeesküvés elméletes baromságba...


De az egészség (ott elvileg szakmabelinek számítok) témakörben is olyan meredek (sőt, veszélyes!) dolgokat lehet olvasni, hogy inkább már nem is szoktam azt a rovatot nézegetni. (Pl. refluxos betegnek, ahol a gond az, hogy rosszul zár a gyomorszáj, ezért a gyomorsav marja a nyelőcsövet, azt ajánlják, hogy igyon ecetet, mert az "lúgosít"... Na, itt szokott elszakadni a cérna és a végén még én leszek a hülye, mert én nem a Story magazinból tanultam az orvoslást). De itt is megjelennek az "összeesküvést sejtők", akik megpróbálnak mindenkit lebeszélni a kezelésekről/gyógyszerekről/oltásokról valami neten talált biobolt reklámra és egy blogra hivatkozva.

2011. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

""Azon gondolkozom miért tetted fel a kérdést. Azokkal van bajod akik ide kommentelnek és szerinted nem értenek a gazdasághoz, eközben kötöd az ebet a karóhoz, hogy nem az embereken múlik az ország gazdasága. Kicsit ambivalens. El kellene olvasnod az Üdv néked Artúr, nagy király című könyvet, ott pár száz oldalon taglalja, hogy a buta emberek választanak buta vezetőket vagy fordítva.



csak válaszolok, és visszakérdezek.

Nem haragszom senkire.

2011. nov. 9. 11:47
 17/29 A kérdező kommentje:

""De itt is megjelennek az "összeesküvést sejtők", akik megpróbálnak mindenkit lebeszélni a kezelésekről/gyógyszerekről/oltásokról valami neten talált biobolt reklámra és egy blogra hivatkozva.



Nincs összeesküvés ez 100%.

Ez olyan furcsa kifejezés, mintha a magyarokat üldöznék.


De olyan van, hiszen még a vaknak is látnia kell, hogy bizonyos nem buta emberek kisakkozzák hogy miként lehet bizonyos folyamatokból hasznuk.

Sőt, ha nem becsüljük le a hozzáértésüket, azt is látni kell, hogy ezt már szellemileg meg is haladták, és bizonyos folyamatokat el is indítanak, hogy kereshessenek rajta.


" Nem mi állunk az összeesküvések célkeresztjében, hanem a pénz. Az hogy mi bukunk az egészen, a mi bőrünkre megy, az váltja ki azt az érzést hogy ellenünk esküdtek össze.



Ha elfogadod.

2011. nov. 9. 11:55
 18/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furcsa.

De az az érzésem, hogy akik csinálják, azok sincsenek tisztában vele. Ez pedig több, mint furcsa.

2011. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

""h10 válasza:


Lehet, hogy furcsa.

De az az érzésem, hogy akik csinálják, azok sincsenek tisztában vele. Ez pedig több, mint furcsa.



Megnevettetett az irónia. "sajnos"

2011. nov. 9. 15:58
 20/29 doboszoli ***** válasza:
90%

A jelenleg elfogadott matematikai axiómák szerint 1+1, az sohasem három.

Más.

Én sem tudok tojást tojni, de el tudom dönteni, hogy az adott tojás friss, vagy záp.

2011. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!