Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szereted a Jobbikot?

Miért nem szereted a Jobbikot?

Figyelt kérdés

Nos. Előre mondom hogy Jobbikos vagyok, ahol lakom tag is vagyok, gyűlésekre is járok és segítem a munkájukat. Érdekelne más pártok szímpatizánsainak a véleménye róla.

Tényleg értelmes véleményeket várok. Hagyagoljuk a "mert budüs rasszisták vagytok" szöveget. Én benne vagyok. Ismerem a Vonát is meg a többieket, tudom hogy nem így van.

Gyöngyöspatán is dolgoznak a cigányok erdőtelepítés van. Az már más hogy nem tetszik nekik a dolog.

A programjukkal kapcsolatban érdekelne még a véleményetek és hogy miért inkább olyan pártra szavaztok (fidesz,mszp) ami már bebizonyította, hogy nem képesek kormányzásra.

"de akkor is büdös nácik vagytok" tényleg hanyagoljuk mert már kaptam eleget. Annak ellenére hogy nem 1 cigánnyal vagyok jóban.


2011. nov. 13. 15:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
68%
Na én ettől a "szebb jövőt" című köszönéstől akadok ki teljesen. Mintha valami szektaköszöntés lenne. Ha már akkora magyarok vagytok, hasznaljatok régi jól bevált köszönésmódokat.
2011. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 Heckler ***** válasza:
33%
Ez egy 90 éves köszönésmód. Csöppet jól beváltabb, mint a manapság divatos szia, a helló, hi.
2011. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
Bár úgy tűnik, a kérdező már elköszönt (17.15-kor), nem igazán értem a hiányérzetét. Én inkább az ő gondolkodásában azonosítottam be egy logikai hibát. Azt írta, hogy nem tudtuk megmondani, hogy más pártok miért jobbak, mint a Jobbik. De hát nem is ez volt a kérdés, hanem az, hogy a Jobbik miért nem jó. A logikai hiba meg az, hogy abból, hogy a többi párt nem jó, és hogy a Jobbik még eddig nem kormányzott, önmagában egyáltalán nem következik az, hogy a Jobbik jobb lenne, vagy ne lehetne rosszabb mint a többiek. A többi párt sem jó, de nem lehet, hogy a Jobbik még katasztrofálisabb?
2011. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
52%
Igen, a "Szebb jövőt" jól bevált már a skinheadek körében is...
2011. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

"A népességfogyás megállítása nem csupán nemzetünk megmaradása, de gazdaságunk működőképessége szempontjából

is életbevágó."


(((NEM. A gazdaságot nem a népességszám működteti. A népességszám csak a szavazatokat hozza a politikusoknak.


Persze kérlek persze!

Ha majd a ma munkaképes 40-50 esek nyugdíjba mennek, és 2× annyi lesz az eltartott mint az eltartó akkor megtudod. Csak számolj "arányosan" és megtudod hogy ha ma az lenne a helyzet ami várható, akkor mekkora gond lenne.

A gazdaság csak egy fogalom ami elképzeléseket és mechanizmusokat takar, amit ha nem valósítmeg és nem tölt meg tartalommal egy társadalom, akkor fújhatod!

Előbb a matéria, a munkaanyag, és csak aztán a megformálás. "fordítva nem lehetséges"


"Radikálisan felülvizsgáljuk az eddig folytatott államadósság-politikát, beleértve visszamenőleg a ’70-es évektől felvett

hitelek feltételeit is, a felelősök megnevezésével együtt. Ezzel együtt tárgyalásokat kezdeményezünk a törlesztés és vissza-

fizetés feltételeinek újbóli meghatározása céljából, a növekedést lehetővé tevő könnyítésekkel, beleértve az adósság egy

részének leírását is."



((Mert ugye ez úgy működik, hogy helló hitelezők, engedjétek már el a hitelünk felét. Ha meg is teszik, Magyarország olyan megbízhatatlan státuszba kerül, amit száz évig sem tud lemosni magáról.


Persze!

Csak tudod a 60 vanas évek végén vettük fel az első kölcsöneinket, amik meg 20× ódtak 1990 ig úgy hogy a 10× esét vissza is fizettük. A rendszerválltást sajnos egy nugatról irányított színjátéknak kell tekinteni, hiszen kinek lett volna a magyarok közzűl annyi pénze hogy egy választás megfinnanszírozzon.

Hogy kerűlt a képbe Soros Gyuri bá stb stb.


De ha ezektől mind elvonatkoztatunk.


Sajnos látni kell hogy nem lehet kifizetni.

Egyszerűen azért mert ha azt az ütemet tartani akorod hogy ne növekedjen az adósság álomány mint kiadási oldal, szét kell verni a reálgazdaságunkat az elvonásokkal, az az csökken a bevételi oldal. Eddig ez nem volt hatalmas probléma csak nagy, mert a befektetői hangulat a világ gazdaságának a növekedése, hozott annyit hogy csak lineálisan "relatív"kismértékben nőtt az adósságunk.

De itt a válság, és nincs növekedés, nincs befektetés, nem vásárólnak kötvényeket stb stb.

Az az, előre láthatóan egy pont után exponenciálisan fog nőni az adósságunk hiszen sem a kiadási sem a bevételi oldalunk nem lesz megfelelő. 1 megálló a görög helyzet.

Ha ma nem kezdeményezzük ép érvekkel a tárgyalásokat akkor már mikor késő sokkal magasabb árat fizetünk érte.

Talán ezt is fel kellene fogni, ahogy azt is hogy a hitelezőinknek sem az ország bedöntése a célja, hanem hogy keressenek rajtunk. Amíg ezt megtehetik és extrákat is csinálhatnak a Ft árfolyammal, addig ezt meg is teszik.

De ha vagy csőd vagy átütemezés a kérdés, soha nem fogják a csődöt választani, mert nekik is pénz a pénz!



"állam nem vehet fel hitelt..., csak olyan fejlesztésekre, melyek meg-

térülése nemzetgazdasági szinten bizonyítható"

ÉS

"


((Állami eszközöket bevetve feltámasztjuk a kivitelre és kiváló minőségű élelmiszerek előállítására képes magyar fel-

dolgozó és élelmiszeripart, az alapanyagot szolgáltató mezőgazdasággal együtt."

Erre egy lehetőség van, hitelt felvenni és azt beleölni abba a mezőgazdaságba, amiről már rég tudjuk, hogy fellendülést nem várhatunk tőle. Nézd meg a fejlett országokban a mezőgazdaság arányát!


A mezőgazdaság hamarosan nagy üzlet lesz.

Ahogy sok az alu ipar a réz stb stb amiből nekünk sok van. Csak mikor a rendszerváltozás volt, azok az árak a harmadát súrolták a mai áraknak. És igen, arra kell költeni, ami adottságunknak megfelel.

Oldalakat tudnék írni hogy mi a baj a mezőgazdaságunkal, de ez nem az a téma.


De a szöveg mást is takar!

Azt hogy azért nem veszünk fel kölcsönöket hogy szétosztogassuk, multikat támogassunk,tereket éptsünk amik nem hoznak csak fenn kell tartani őket, stb stb.

Csak olyan beruházást, amik az NGI nk ben kimutatható.



"Hazánk geopolitikai adottságainak köszönhetően, valamint a külgazdasági kapcsolatok kelet felé nyitása révén a

logisztikai ipar jelentős nemzetgazdasági potenciált hordoz magában, ezért azt állami infrastrukturális beruházásokkal is

ösztönözni fogjuk."



((Értsd autópályákat építenek? Az már most is megy. Drága. Miből építenék meg?


Dehogy!!

Kapcsolat építés, marketing, vegyesvállalat, kereskedelem "főleg bartel" hogy ne tudják lefözni, stb stb Hogy ne legyünk az Eu nak ennyire kiszolgáltatva.


"A munkabéreket terhelő elvonások típusának és mértékének jelentős csökkentésével a vállalkozói szektor bővítését és

a gazdaság kifehérítését is el akarjuk érni."



((Magyarországon irreálisan sok a vállalkozó, a mikro- és kisvállalkozás, pesze többségük kényszerből csinálja. Minek még ezt növelni? Egyáltalán nem hatékony.


És miért sok?

Mert mivel szürkén működnek, nem képesek egy üzmmérettel feljebb tagozódni. Mert magasak az adók, és alacsonyak a jövedelmek a multik becsábítása miatt. Az az, a fejlődésük megrekedt.


"A magyar tulajdonú vállalkozások és az általuk előállított termékek egyértelmű jelölésével segítjük a fogyasztók, az

üzleti partnerek és az állami megrendelők számára az azonosítást"



((Nyitott kapukat döngetnek.


Hogy ne már!

A baj hogy a fidesz is csak a jelöléseket ragasztaná, de azt hogy mi is a magyar temék nem akarja felülvizsgálni.

Pld 70% magyar hozzáadott érték!



És egy bónusz: "A többnyire alulképzett, tartósan munka nélkül maradtak számára is biztosítjuk a közmunka lehetőségét, a jelenle-

ginél szélesebb körű munkalehetőségekkel."


""Azt hiszem, ez már meg is valósult.


Sajnos nem.

Bár a kifejezés át lett véve, de a messze nem az ahogy a jobbik megvalósítaná. Ugyanis a jobbik csak oilyan közmunkában gondolkodik, ami a klaszter cégek megjelenését sziunergikusan vonzza.

Az az, nem hogy elvesz a vállalkozásoktól munkát, hanem létesít.


Alig pár oldalt néztem át, ne hatagudj, de többre sem időm, sem kedvem nincs. ÉN elolvastam és értelmeztem a programot. Remélem, nem csak blöfföltél, és - jó jobbikosként - akár fejből is tudtad volna ezeket a mondatokat idézni helyettem.



Nem vagyok nagy Jobbikos, de elfogúlt sem.

Értemezés kérdése az egész.

Talán annyi előnyöm van hogy sok Jobbikos vezetőt ismerek akikkel sokat beszéltem gazdasági és társadalomtudományos kérdésekről.


Köszönöm a válaszod, így utólag.

2011. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
44%

"Mudri Lav válasza:


Na én ettől a "szebb jövőt" című köszönéstől akadok ki teljesen. Mintha valami szektaköszöntés lenne. Ha már akkora magyarok vagytok, hasznaljatok régi jól bevált köszönésmódokat.



Levente köszöntés volt az 1800as évekből.

Nem mai eredetű.

2011. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
52%

Ettől függetlenül még mindig szektaköszönés érzete van.

Heckler neked meg kuss, te román léted miatt ezt nem értheted (a múltkor ugyan ezt hoztad fel nekem. Visszanyalt a gagyi)

2011. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 Heckler ***** válasza:
22%
Mi van? Most megsértődtél, amiért valaki felhívta a figyelmedet arra, hogy hülyeséget írsz?
2011. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
91%

"Levente köszöntés volt az 1800as évekből. "


Enyhén későbbi...


[link]

2011. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább úgy érzem te sértődtél meg.
2011. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!