Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellett leminősíteni a...

Miért kellett leminősíteni a Standard and Poor's-nak Magyarországot, mikor nagymértékben csökkentettük az államadósságot?

Figyelt kérdés
Nem ellentmondásos egy kicsit?
2011. nov. 18. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A fidesz alatt 2000 milliárd forinttal nőtt a bruttó államadósságunk és az elmúlt 3 hónapban 77%-ról 83%-ra nőtt az államadósság, hála a rossz gazdaságpolitikának.

Plusz már nyugdíjunk sincsen.

2011. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit azért összetettebb a kép. Elindultunk a 77% adósságról és 270-280 körüli Forintról, illetve onnan, hogy nem akarunk további hiteleket felvenni. Aki a hiteleket adná, azok ugyebár nem nézik jó szemmel, hogy valaki nem akar tőlük hitelt felvenni. Érthető, hiszen így ők haszontól (nem kevéstől) esnek el. Csak meglebbentik a leminősítést, nyilatkoznak 2-3 negatív hangvételűt Magyarországról, és pillnatok alatt nem 290 az Euró, mint Kósa szavaira tavaly, hanem 315. Ezzel természetesen megugrik az adósság is, mivel jó része deviza. Máris szükség van a hitelezők pénzére...

Szóval egy-két "leminősíthetik Magyarországot" mondattal simán eljutnak oda, hogy aztán tényleg le kelljen minősíteni, és akkor jöhet a "na megmondtam" duma.


A hitelezők szempontjából az ROSSZ ADÓS, aki nem akar hitelt felvenni (elmaradt haszon!).

2011. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

"Nah te fidesztroll...


A fidesz alatt 2000 milliárd forinttal nőtt a bruttó államadósságunk és az elmúlt 3 hónapban 77%-ról 83%-ra nőtt az államadósság, hála a rossz gazdaságpolitikának.

Plusz már nyugdíjunk sincsen."


Ne hazudj! Nyugdíjad önszántadból tetted át államiba nem? Ki akadályozott meg, hogy maradj a magánban? Is inkább görögország a hibás, hogy az USDben felvett hitel árfolyama úgy alakul ahogy.

2011. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Szegény hazánkat idegen nép (a zsidók) meg akarják kaparintani, de ezt mi nem hagyjuk!
2011. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

A válaszíró 38%-ban hasznos válaszokat ad


Azért, ha megfenyegetnek azzal, hogy ha nem adom, a magánnyugdíjpénztári megtakarításomat (amire szintén köteleztek), akkor nem kapok majd nyugdíjat, nem nevezném "önkéntes"-nek.

2011. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

"Szegény hazánkat idegen nép (a zsidók) meg akarják kaparintani, de ezt mi nem hagyjuk!"


És mit teszel érte? Mert ahhoz néhány "nemnemsoha", meg "Szebb Jövőt!" kevés lesz...

2011. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

"ha nem adom, a magánnyugdíjpénztári megtakarításomat (amire szintén köteleztek), akkor nem kapok majd nyugdíjat, nem nevezném "önkéntes"-nek."


Szoci propaganda. Persze benne van a pakliban, hogy lelép a magánnyugdíj pénztár vezetője a kasszával a karib szigetekre. De akkor most kell nyugdíj vagy ha a fidesz adja akkor nem kell?!

2011. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Én nem arról a pénzről beszélek, amit a magánnyugdíj pénztárba fizettem, hanem arról a 28%-ról, amit a munkáltató fizet utánam. Azt ugyanis állam lenyúlja, ha maradtam volna "magányos". A munkáltató továbbra is köteles lenne befizetni az állami kasszába, de az én nyugdíjamba nem számolnák bele. És ismétlem, magánba sem én akartam menni.
2011. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Nem 28, csak 24%. De a lényeg ua.
2011. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert adott rá felületet ornán.



Nyugger kassa 1 × i kifizetés, a reálgazdaság recesszióba tolása.


Nem elég?


Logikus hogy ha megölöd a gazdaságot nem leszmiből fizetni. Ha a nyugger k, összegét kivonod a jövőévi büdzséből, ahogy a növekedést is, már is bizonyítható hogy nem leszel képes fizetni. Ha sz IMF et meg kipaterolod és a piac nem finanszíroz akkor főleg.


Persze hogy a hitelezőinknek nem tetszik ha leakarjuk őket rázni. De a politika erről szól, olyan mint a sakk.

Ha orbán nem vétett volna ekkora hibákat, akkor nem tehettek volna semmit.


De orbán HIBÁZOTT ÉS NAGYOT!

2011. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!