Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anno miért bukott el a több-bi...

Anno miért bukott el a több-biztosítós rendszer?

Figyelt kérdés

Akkor még nem követtem az egészségüggyel kapcsolatos kérdéseket(egyrészt fiatalabb voltam, másrészt meg soha nem voltam még kórházban).

Most sajnos az egyik idős rokonom lebetegedett, őt kell hurcolászni a kórházba.

Úgy látom, hogy az egészségügy katasztrofális. Teljesen nyilvánvaló, hogy az állam képtelen ellátni a feladatát. A google kiadott néhány közvéleménykutatási eredményt, ahol az emberek többsége támogatta.

Akkor mi volt a baj, végül miért maradt állami?


2011. nov. 22. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugaton ugyanúgy elbukott a több-bizosítós rendszer, ugyanúgy elbukott.
2011. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem az amerikai rendszer tetszett, mikor kint voltam.
2011. nov. 22. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert az akkori két kormánypárt, az MSZP és az SZDSZ nem tudott megegyezni, hogy hogy legyen, másrészt meg a FIDESZ erősen ellenezte, kilátásba helyezték, hogy ha hatalomra jutnak, akkor felszámolják. Meg felpiszkálták az egészségügyi lobbit, az orvoskamarát, akik szintén tiltakoztak. Aztán a viztidíj-ellenes népszavazás adta meg a kegyelemdöfést, az után már semmilyen reformról nem lehetett szó. De ha egy szóval akarnám összefoglalni, azt mondhatnám, hogy az előző kormány bénázásán bukott el.
2011. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rühhellem a fidest de igaza volt.


Mi értelme a több biztosítónak?

Versenyeznek egymással 4-5en?

Ne legyünk már ennyire naivak, hisze egy vacsora alkalmával megbeszélik hogy oszthatják fel a piacik hogy ne keljen versenyezni.


Miért nem nyitnak ma az országunkban magán klinikákat rendelőket stb stb, pedig semmi nem tíltja.


Mert:

1, A Tb által leírt összegekből nem jönnek ki.

"az az egyből hatalmas működési költség emelkedés lenne ha maradna az ellátás ugyan ez"

2, Mert nincs annyi vagyonos magyar, aki mellesleg a környezetükben él egy adott csoportban hogyellássa tömegesen. "eltekintve néhány ritka kivételtől"


Az az, mit eredményezett volna.


Az ellátások leredukálását alap ellátásra.

"nagyon dúrván, mint az usa ban, egy közepes műtét "vese,máj " stb és holnap vagy mégy haza vagy fizetsz, bizonyos modern de nem "szabdalós" technikák alkalmazása fizetős, ahogy minden terápia stb stb ahogy a szeptikus és a rehab ellátások is fizetősek stb stb


A baj ott kezdődik hogy amíg az usa ban az emberek 60-70% ának van jövedelme kifizetni, itt max a 15-20% lenne rá képes, ami tragikus következményekkel járna.



Mit szólnál ahoz hogy ha a felséged szűlni készűlne.


Ha minden ok, akkor ingyenes.


Ha meg kell szüleszteni, az már 150000-


Ha farral jön a gyerek az 250000-


És ha császározni kell az 1000000-


És még nem is fogott a cerkám!!!!

2011. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Anno miért bukott el a több-biztosítós rendszer?"


Mert a lakosság kb. 80%-a ellenezte a felmérések szerint. Ahogy a szakértők nagy része is.


"Most sajnos az egyik idős rokonom lebetegedett, őt kell hurcolászni a kórházba.

Úgy látom, hogy az egészségügy katasztrofális."


Hű, hát akkor legyen több-biztosítós rendszer. Meggyőztél :DDDD


"Teljesen nyilvánvaló, hogy az állam képtelen ellátni a feladatát"


Nem. Teljesen nyilvánvaló, hogy a magyar egészségügy nagyon jól teljesít ahhoz képest, hogy fejenként tizedannyi pénzből gazdálkodik, mint az amerikai. Kb. ugyanazt a színvonalat hozza átlagosan.


" A google kiadott néhány közvéleménykutatási eredményt, ahol az emberek többsége támogatta."


A többség a vegyes rendszert támogatta, nem a kormány tervezetét.


18:21


"Hát nem tudom, nekem az amerikai rendszer tetszett, mikor kint voltam."


Ez a "tetszett" nem túl konkrét.

2011. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 18:38


Nekem az tetszik nagyon, amikor a Nagy Ámerikában, ahol az emberek szellentése is virágillatú, az öreg házidokik hetekig kopogtatják a beteget, mielőtt elküldenék tüdőröntgenre, vagy különböző, 1920-as években feltalált roppant eredeti neurológiai vizsgálatokat végeznek a fejfájós betegen akár hónapokig, nehogy CT-re kelljen küldeni, mert az ugye akár több ezer dollár is lehet. Az elmaradott balkáni Magyarországon nekem egyszer volt egy atipikus fejfájásom, szó nélkül rögtön küldtek CT-re (de ha nem lett volna beutaló, akkor is kijött volna 20 ezerből).

2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

A több biztosítós rendszer nem bukott el. Csak a Fidesznek szüksége volt erre a pénzre. Sok európai országban,pl. Németországban is működik.

A magyar egészségügy pedig nem működik,és nem is akarnak bele pénzt fektetni. Aki gazdag,az elmegy magánkórházba,a szegény pedig haljon meg.

Ez enm csak az előző kormány hibája,hanem a jelenlegié is.

2011. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

"A több biztosítós rendszer nem bukott el. Csak a Fidesznek szüksége volt erre a pénzre."


Tudod egyáltalán, miről beszélünk, buta kis öreg?

2011. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!