Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látják be az emberek...

Miért nem látják be az emberek, hogy a kapitalizmus a világ legrosszabb rendszere és minnél hamarabb megszabadulunk tőle, annál jobban járunk?

Figyelt kérdés

A kapitalizmus a világ egyetlen rendszere, amiben nem érdeke a fennálló hatalomnak az emberekről való gondoskodás vagy az emberek életének rendezése, csak egy olyan környezet biztosítása, ahol elég nagy "szabadság" van ahhoz, hogy a nagyember kedvére kizsákmányolhassa a kisembert.



Még az olyan régi rendszerekben is, mint a rabszolgatartó társadalom, vagy a feudalizmust, mindenkinek biztosítva volt a társadalom vagy később az állam által egy élet, amit élhet. Akár király volt, akár jobbágy, létbiztonságban élt.


A kapitalizmusban senkinek sincs biztos pozíciója, létbizonytalanság van az élet az alkalmakon való kapkodáson alapul.


Mint láthatjuk a kapitalista rendszer anyagiakat nézve jólétet biztosít, de szellemileg, pszichikailag vagy lelkileg nézve az ember számára a legroncsolóbb, legkártékonyabb rendszer.



Az én véleményem szerint a világ legjobb rendszerei a kommunizmus és a nacionalizmus. Az ezen eszmékre alapuló társadalmak, országok azért buktak el, mert a Nyugat által propagált kapitalizmus a legprimitívebb emberi ösztönöknek jobban tetszett. Ha sikerült volna annó a kommunizmusnak az egész világot meghódítania, még mindig fennálna és virágozna. Ahogy eltelt 20 év a kommunizmus megszűnése óta, egyre jobban látják be az ilyen országokban élt emberek, hogy mennyit vesztettek és a kapitalista országokban felnőtt külső szemlélők is rengeteg előnyt vesznek észre a kommunista rendszerben.



A kommunizmus és a nacionalizmus kombinációja, a nemzeti kommunizmus lenne szerintem a világ legjobb társadalmi rendszere. Ez egy olyan környezet biztosíthatna, ahol az állam és az állami cégek az embert szolgálnák, céljuk a profitszerzés helyett a nép szolgálata lenne. Ezeken kívül fennállna egy egészséges nem kapitalista kizsákmányoláson alapuló versengés a nemzetek és az állami cégek között és a nacionalizmus másik előnye lenne a különböző országok nemzeti kultúrájának, hagyományának, fenntartása, a világ diverzitásának és érdekességének megőrzése érdekében.


A kapitalista versengésben nyertesek és győztesek vannak. A kommunista versengésben csak győztesek lehetnek.


2011. nov. 25. 23:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
67%
Most is úgy érzik azok, akiket kilakoltatják, hogy diktatúrában él, vagy nem talál munkát, ha azt érzi, hogy csak fehér néger, mert szégyenletes alacsony fizetésért a multik lenyúznák az utolsó bőrt is a munkavállalóról
2011. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettőt ugyanazok hozták létre, akik lekaszálják a végén a hasznot!
2011. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

#17írja : "Nagyobb felelősség = több joggal jár.

Én nem vagyok egyenlő, senkivel sem. "


Ez így nem jó!!

A jog, a törvény szempontjából vagyunk egyenlőek.


Semmilyen más szempontból NEM.

Akinek nagyobb a felelőssége, annak több kötelezettsége is van a társadalom felé.

Nem jár külön ("földbirtokosi elő") jog semmilyen szempontból!

Egy normálisan működő társadalom, azt elismeri, hogy ez sokkal nehezebb, anyagilag is elismeri, ebből a több pénzből nyilván jobban, szabadabban tud élni (ez lenne a természetes)

de nem "több "joga van.

2011. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
48%

# 23:

Több felelősség, több kötelezettség, de jogilag, akkor miért nem lehetne több?

Ez olyan, hogy te, egy politikusra, bármit mondhatsz, mert ő, politikai közszereplő. Ha te, őt vádolod, fel is jelentheted, de ha nincs bizonyíték, akkor miért kell felmenteni őt? A mentelmi jog, amúgy ezt takarja, feketén, fehéren. Visszaélnek vele? Mást is, belemagyaráznak a mentelmi jogba? Igen, ez igaz, amit nem tagadok. Mégis, ha azt mondom, hogy bizonyíték ezrei vannak, hogy ő a ludas, akkor intézkedhetnek ellene.

2011. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%

10: "A bántalmazásukat visszafogta az akkoriban erős vallási világszemlélet." Ezt a baromságot meg honnét szeded? simén meg is ölheted a rabszolgádat. A jobbágyok sem voltak sokkal jobb helyzetben, a faluval vetted, adtad őket, akár a jószágot.


9 irt jót: másképp gondolkodnak

de attól, hogy valaki nem úgy gondolkodik mint te, még korántsem biztos, hogy ostoba, sőt lehet, hogy a te godolsz ostobaságokat, erre még nem gondoltál?

2011. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
42%

Az elmúlt 20 évben Mo-n nem kapitalizmus volt, hanem szabadrablás

Kapitalizmus maximum Ny-Európában, USA-ban van

2011. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
61%

25.:

"attól, hogy valaki nem úgy gondolkodik mint te, még korántsem biztos, hogy ostoba, sőt lehet, hogy a te godolsz ostobaságokat, erre még nem gondoltál?"


Csak egy hetkoznapi pelda:

most munkanelkuli vagyok, es ellatasokbol elek. Ezert tisztaban vagyok ezek fajtaival, felteteleivel.

És rengeteg, de RENGETEG bajban levo emberrel talalkoztam, akik egyszeruen nem jutnak hozzá asegelyekhez, pedig járna nekik! És tudod, miert nem jutnak hozzá? Egyszeruen nem hiszik el, hogy ilyenek vannak, mert nincs meg hozzá a megfelelo értelmuk, hogy értelmezzenek egy nyomtatványt! Az utobbi napokban kifejezetten lehulyeztek es pellengerre allitottak olyanok, akiknek segteni akartam, hogy megkapják azt a pénzt, ami jár nekik! És egyszeruen nem tudnak megérteni 3 összefüggő mondatot! Magyarul az analfabetizmus hataran vannak.

És telisteli vagyok ilyen tapasztalatokkal mostanaban.

Tehat egy ilyen felvetéshez, hogy mi az oka annak, hogy nem latnak be az emberek valamit, csak abbéli elképedésemet tudom megosztani, hogy nalunk, aki ilyenektol osszefuggoen eszmet cserelunk, mennyire szűkebb szellemi kapacitasu emberek vannak. Ez 36 even at nem volt benne a latoteremben, mert velem hasonszoruekkel voltam korulvéve.

2011. nov. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%
x ilyenektol helyett: ilyenekrol
2011. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"10: "A bántalmazásukat visszafogta az akkoriban erős vallási világszemlélet." Ezt a baromságot meg honnét szeded? simén meg is ölheted a rabszolgádat. "


ELTE-n tanultam.

Megolhetted, de nem illett. Eléggé kinézték maguk kozul azt, aki ilyet tett.

2011. nov. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%

van még pár megoldás:

[link]

[link]

és ezek tényleg megoldanának minden társadalmi betegséget.

2012. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!