Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj, ha két harmaddal nyer a...

Baj, ha két harmaddal nyer a Fidesz 2010-ben?

Figyelt kérdés
Pécsett 66%-ot ért el egy országosan nevesincs Fideszes egy népszerű mszp-sel szemben. Azaz 2/3-ot, ez pedig bármilyen alkotmánymódosítás megszavazását jelenti a Fidesznek. Akár a királyság bevezetését. Jó lenne ez?
2009. máj. 14. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen az nagyon jó lenne, ha a Fidesz kétharmaddal nyerne.
2009. máj. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Egyelőre még 2009 van. Egy helyi választást nem lehet egy országos választásra levetíteni. Nekem az a tippem, hogy akármelyik párt is nyer, nem fog 2/3-os többséggel nyerni. Természetesen az nem jó az országnak, ha csak egy párt képviselteti magát ekkora többséggel - akármelyik párt is legyen az, de ha az emberek így szavazzák meg, akkor ez demokratikus választásnak minősül és nem lehet ellene tenni. Én korántsem hinném, hogy Magyarország 2/3-a FIDESZ-es lenne. Ugyanannyian utálják, ahányan szeretik.
2009. máj. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Micsoda hülyeség ez? Fidesz és királyság? Nem szenved a tisztelt kérdező Népszabi- és Drágabolgárúr-túladagolásban?


Nem lenne baj a kétharmad. Akkor el lehetne számoltatni a "baloldalt" a 2004 és 2010 közötti bűneiért.

2009. máj. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

BAJ!!! Bárki kétharmadoz, az baj!!!

A kétharmad gyakorlatilag tejhatalmat jelent. Nincs ember a földön, aki erkölcsösen, bölcsen tud élni a tejhatalommal. Senkit nem szabadna hagyni kétharmadozni. Még az édesapámban sem bíznék, ha ilyen hatalma lenne, pedig ő tényleg egy tisztességes ember.

Tényleg azt akarjuk, hogy valaki (akárki is legyen az) bármit megtehessen?

2009. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Jobboldali szavazó vagyok és örülnék ha a FIDESZ nyerne, de nagyon rossznak tartanám, ha 2/3-os többsége lenne. Gyakorlatilag bármit megtehetne, megszavazhatna, a 2/3-os alkotmánymódosításokat is, ami nem biztos, hogy minden esetben jót tenne (nem minden tervükkel értek egyet). Plusz teljesen elfelejtenék, hogy mi az a kompromisszum, nem kéne tárgyalniuk senkivel. Ez összességében hátrányosan hatna az országra.
2009. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ceri ***** válasza:
69%

Normális országban nem örülnék neki. De talán akkor sem lesz baj ha így lesz. Ha hosszabb távra gondolkodnak akkor nem követnek el olyan hibákat mint az előző kormányzásukkor.

Én bízom benne, hogy ezt felismerték.

OV minden megnyilvánulásából azt látom, hogy felnőtt a feladathoz.

Az alkotmány meg ? Úgyis meg kéne változtatni!

Kontrólnak meg ott lesz a JOBBIK.

2009. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
07:12-es: ha emlékszel még 98-02-re, akkor szerintem ezen nincs mit csodálkoznod.
2009. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
azt is vedd figyelembe, hogy azona választáson csak mszp kontra fidesz volt...azért a nagy választáson ott lesz a többi párt is... de nagy a valószínűsége, hogy a fidesz fog nyerni, mert a buta emberek hisznek viktornak és úgy gondolják,hogyha az mszp elk*rta, akkor majd jön a fidesz és mennyországot csinálnak a semmiből...de nekem van egy olyan érzésem,hogy cseberből vederbe esünk majd...egyformák ezek, nem mi érdekeljük őket, nem az egyszerű emberek sorha, hanem a hatalom és az, hogy egymást hogy alázzák... mintha két kutya veszekedne egy darab csonton, ami itt most a mi szegény kicsi országunk :( na ezért fogok én a Jobbikra szavazni...
2009. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem lenne baj. Adná az Ég!
2009. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

"07:12-es: ha emlékszel még 98-02-re, akkor szerintem ezen nincs mit csodálkoznod."


Miért, mi volt akkor? Átlagosan 4,8% éves gazdasági növekedés, csökkenő államadósság. Ettől kell rettegni?

2009. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!