Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklóst dicsőítenünk...

Horthy Miklóst dicsőítenünk kellene, vagy köpködnünk rá? Olyan ellentétes megnyilvánulásokat hallok róla. Hol megmentett 100 ezreket, hol mint elnyomót említik!

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 14:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 15.45 véleményéhez:

A 15.16 vagyok. Nem tan könyvekből,és szoci propagandából írtam,amit írtam. Hanem saját tapasztalatból.

Akkor már 16 éves voltam,és vannak saját élményeim. Még a 60.as évek elején is láttam a Valéria telepet., Nem minden munkás élt ott,de nagyon sokan. A többi is elég rossz lakáskörülmények között élt.

Jártam egy uradalomban. A cselédek egyszobás,szabad-kéményes vályogházban laktak,és rossz termés esetén nem volt mit enniük. Ha valaki ellopott az uraság földjéről a szüret után ott marad egy-két kiló krumplit,az intéző úr elvitette a csendőrökkel. Azok pedig nem bántak vele kesztyűs kézzel. Sőt a birtokról is elzavarták családostól együtt.

Akik ma dicsőítik Horthyt,hacsak nem arisztokrata sarjak, nagyon rosszul éreznék magukat,ha úgy kellene élniük,ahogy abban az időben éltek az emberek.

2011. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Köpködni nem kell, de azért picit megvetheted.
2011. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem minden fekete vagy fehér. Az biztos, hogy én tisztelem a volt kormányzónkat.
2011. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma azt várja el az uralkodó elit, hogy gyűlöljünk, vagy istenítsünk. Ennek sokan bedőlnek és ezt teszik. A kormánypártnak ez előnyös, mert vagy feltétel nélküli szolgáló lesz valaki, vagy van ok megkeseríteni az életét.

Sajnos sok "tudós" is a hivatalos kurzus szerint cselekszik, eladva ezzel tudományos presztízsét.


Horthy Miklóst és tetteit lehet körültekintően értékelni. Nem ő volt a poklok pokla, de az ország dicső vezetői közé sem emelném. A 20-as évek konszolidációjában voltak érdemei, abban is, hogy néhány kiváló embert miniszteri poszton hagyott érvényesülni, ahogyan a kétszázezres doni pusztulásban és a magyar holokausztban pedig volt felelőssége (de nem kizárólag neki).

2011. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Egy vesztes háborút és a Kun Béla féle vörösterrort követően, aminek az eredményeképpen bevonultak a románok Budapestre rendbe tette a magyar gazdaságot. Az akkori magyar gazdaság Európában olyan szinten volt, amiről most és a közeli jövőben csak álmodozni fogunk. Volt magyar nehézipar, könnyűipar, feldolgozó ipar (ami ma nincsen pl.) Volt erős magyar polgári réteg!!! Nem arisztokrácia, polgárság!!! Persze voltak cselédek, szolgálók, munkások, parasztok is, de gyanítom, hogy a többségük, aki szeretett dolgozni, és megkérdeznénk, hogy mikor volt jobb élni, akkor nem az elvileg őket képviselő kommunista hatalom alatt éltek volna szívesebben... a második világháború kitörésekor pedig Magyarországra menekültek a lengyel zsidók, akiket a Horthy kormány befogadott például... a háborúból pedig Magyarországon a nyilas hatalomátvételig (1944) nem sokat lehetett érzékelni (leszámítva persze a fronton teljesítő katonákat) Választhatta volna Horthy, hogy felvállalja a Hitleri Németországgal szemben a konfliktust, aminek minden bizonnyal az lett volna a következménye, hogy német megszállás alá kerül az ország 1938-tól, és 1938 és 1945 között náci megszállás alatt állt volna az ország. Akkor mennyi lett volna a holokauszt áldozatok száma?
2011. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!