Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg "összeférhetetlen"...

Tényleg "összeférhetetlen" két ellentétes politikai irányzat szavazója?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést. Gondolok itt arra, hogy lehet-e barátság egy jobbikos és egy mszp-s között? Vagy szerelem/házasság, vita nélkül/minimális mennyiségű vitával?

Ti ezt hogy látjátok?

Ennyire megfertőzte volna a politika a társadalmat?


2010. febr. 10. 12:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Minden további nélkül, mivel a Jobbik táborának elég jelentős hányadát adják a csalódott MSZP-sek. Plusz a közelmúltban volt is egy olyan hír, hogy bármit is mond Orbán, önkormányzati szinten legalábbis remekül együtt tud működni Fideszes és Jobbikos - és még akár MSZP-s is.


Baj leginkább csak azzal van, hogy egyes elvakult... már nem is szimpatizánsok, hanem rajongók, vagy még inkább hívők nem látnak tovább az orruknál és szentírásként ismétlik a választott pártjuk lózungjait, az ellenérvekre pedig értelmes saját érvek helyett ledorongolással válaszolnak. Az ilyenekkel tényleg nem lehet mit kezdeni, és ilyenek sajnos mindenhol akadnak.


A politika tehát csak az egyik oldala a dolognak. A nagyobbik baj az emberi értetlenség, kicsinyesség, korlátoltság és butaság. Elsősorban ezen kellene változtatni, és akkor mindjárt egészen másképp festene a politika is.

2010. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

ácsi, nem azért nem barátkozom valakivel mert mszp-s fideszes, stb.


nem szabad, hogy a politika álljon az emberek közé, persze a legtöbb sík gyökér hozzá, hogy képes legyen szétválasztani.

2010. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
legtöbb *ember
2010. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz. Vannak olyan emberek akikkel jól kijövök és azt se tudom róla hogy kire szavaz, szóval itt már megdőlt az állítás, mivel én a nem túl közkedvelt jobbik párttal szimpatizálok, amivel a környezetemben nem sokan osztozhatnak(lévén van köztük egypár rézbőrű..:))
2010. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül, mivel a Jobbik táborának elég jelentős hányadát adják a csalódott MSZP-sek.


Értetlenség?


Én és a barátaim 90% a, akik ma Jobbikosok, ezelőtt Fideszesek voltak. Én PLd mióta szabad választások vannak 1990 ót a Fideszre szavaztam a tavalyi EP választásokig.


Persze hogy engem nem tudsz meggyőzni a Fidesz által kitalált demagógiával. De érveket én nem szoktam hallani soha, csak azt hogy a "Jobbik tervei nem valósíthatóak meg" és se indok egy bemásolt program résszel sem semmivel. Nevetséges!

2010. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Szinte nincs ismerősöm, aki ugyanarra szavazna, mint én, mégis megvagyunk. Nem is téma igazán a politika közöttünk. A politikai nézet csak ürügy, ha két ember össz akar veszni.
2010. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Persze

Barátok, házastársak is vitatkoznak, nem kell ehhez még politika se.

2010. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Én akár szexközben is képes vagyok politizálni!
2010. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

Baloldali szavazó vagyok, de olvasva, hallgatva a Jobbik megnyilatkozásait, retorikáját, jelképeit és történelmi önmeghatározását, Jobbik szavazóval nem tudnék elképzelni sem barátságot, sem partnerkapcsolatot. Ha egy lánnyal randiznék, és jönne a cigányos, zsidózós, hazaárulós, tótos, orkos dumával, kidobnám. Ez egy nőnek duplán rosszul áll, mint egy férfinak, csakúgy, mint a részegség és a dohányzás.


Nem tudom, honnan veszitek egyébként, hogy MSZP szavazók álltak a Jobbik mellé. Az illető lehet, hogy korábban MSZP-re szavazott, de nem volt meggyőződéses baloldali, mint például én. Egy baloldali SOHA nem szavazna apartheid pártra. Az ismeretségi körömben kizárólag idáig Fidesz szimpatizánsok rokonszenveznek a Jobbikkal.

2010. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Mi az hogy a nőknek nem lehet jobbik eszméket vallani, dohányozni, inni? Te hol élsz, a középkorban? Ha igenis rá akarok gyújtani, akkor rá fogok és nem vagyok hajlandó a nemem szerint beskatulyázódni. És ha a jobbik a szimpatikus akkor arra szavazok és mellettük fogok kiállni.

Ilyen korlátolt felfogású fickóval szóba sem állnék, vagy ha mégis akkor hamarabb kidobnálak mint te engem..marha.

Egyébként minden épeszű a jobbikra szavaz. A jobbik sok baloldali eszmét vall. amit az mszpnek kellene és nem pedig a neoliberális baromságokat hirdetni. A jobbik akarja a legjobbat a népnek, tanulhatna tőlük az mszp. De már úgyis késő, mennek a levesbe 11-én az mszp-szdsz-es bűnözők.

2010. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!