Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emberek! Miért jó az, hogy...

Emberek! Miért jó az, hogy ebben az országban minden ára, és költsége nő? Eközben a Tisztelt vezetésnek semmi gondja a napi betevővel csak az egyszerű embernek okoz gondot a létminimum elérése.

Figyelt kérdés
Mindent emelnek és a fizetés nem nő inkább stagnál (jó esetben. ). Szerintem ideje lenne tenni a dolgok változásáért. Most nem a "Romboljuk le fél Magyarországot!" kategóriára gondoltam. Olyan ésszerű javaslatokat keresek melyek segítenének, hogy elindítsak egy változási hullámot. Szerintem ideje volna ha nem napról-napra élne a nemzet és a dolgozónak az lenne a legnagyobb gondja, hogy hol fog üdülni nem pedig a betevő falat előkaparása...

2011. dec. 6. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj nincs érdemben hozzászólásom az ötletedhez, de szívesen csatlakoznék akármi is lesz az. Elegem van, hogy másfél éve nem kapok munkát és úgy tartanak el....


Kíváncsi vagyok az ötletekre!

2011. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerű ember vagyok. Nem okoz gondot a létminimum elérése. A szüleim még egyszerűbbek. Nekik sem.
2011. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szittyatarzan ***** válasza:
93%
Mégis mit vársz? Ott ahol az Orbán rezsim nyíltan a munkavállalók ellen csinál törvényeket,hogy a tőkésnek több és több maradjon.Még az átlag keresőnek majd többet kell kevesebbért dolgozni vagy ugyan annyiért.Pl az osztrákoknál ilyen munkavállalói törvényt nem egetek volna átmenni.Kimentek volna az utcára Orbánt meg bekergették volna a Dunába.
2011. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség hogy a munkavállalók ellen dolgozik Orbán. Netán valami fóbiád van?
2011. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bepróbálkoztam a 16%-os kulccsal, hogy majd akkor megélénkül minden de krva jó lesz, aztán hát nem jött be. Ugye annyi nem ment be mint előtte, és hát el sem költötték a maradékot, hogy azon a csatornán legyen belőle bevétel. Ezért szerintem úgy döntöttek, hogy jó hát akkor csináljuk azt, hogy akkor amit biztos beszedünk, abból szedjünk többet, oszt' majd lesz valami. :(
2011. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szittyatarzan ***** válasza:
100%
Édes hülye fiam. Te hol élsz? Mert hogy nem ezen a bolygón és országban az biztos!Most fogattak el olyan munkavállalói törvényt ami EU ban már sehol se létezik .ilyet max kinában vagy Iránban alkotnak.Persze narancs zombiknak minden mind 1! Úgyse gondolkoznak hisz a vezérnek mindig igaza van.
2011. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

"Miért jó az, hogy ebben az országban minden ára, és költsége nő? "


Nem jó, de így működik a gazdaság! Olvass egy kis gazdaságtant, majd akkor gyere vissza fröcsögni!

2011. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Iszák Endre válasza:

A 4-es hosszászólónak:


Én teljesen egyetértek szittyatarzan válaszával, még az első két mondat szószerűségével is.

Olyan adókat vetnek ki a nyagvállalatokra, amit azok "á, mi nem fogjuk továbbhárítani a közemberere" nem kutya fülét nem.

Elvették a nyugdíjhoz jutásunk lehetőségét, hisz amit az állam szed be, abból vesznek meg mindent viktor és cimborái felcsúton és környékén (földet, erdőt, arborétumot, volt orosz laktanyát, stb..) .

Én, többtízezer emberrel együtt igazi munkát végzek, nem társadalomtudós, ügyvéd, manager, párt-, vagy önkormányzati-, vagy kormányzati alkalmazott vagyok, hanem gyárba járok fizikai munkát végezni, 3 műszakban.

Ezek beszüntették a műszakpótlékot.


Kaptam a fizetésem mellé egy kis juttatást, havonta 12.000 forint (nem töb100.00 !!, mint az előbb említett csoportok) utalványt, amiből szinte mindenhol tudta, venni ételt, tányért amibe teszem, mosogatót, amivel azt elmoshatom.

Megvonták, kitalálták helyette az Erzsébetet, ami alig 5000 forint, és alig 2-3 helyen fogadják el.


Ésa akkor most vettem egy 17 éves használtautót, aminek az árán kívűl, hogy használhassam befizettem állambácsi zsebébe 65.000 forintot, emelett még a kötelezző biztosításra, ami ebben nincs benne, is rádobnak most 5000 forintot, mint "baleseti adó". B09-ben vagyok, sosem okoztam balesetet, és a jogosítványomat sem apuci-anyuci vette, hanem én dolgoztam már pár éve, mire eldőlt, hogy mégis kell , nem mindenre jó a magyar tömegközkekedés.


Szóval nekem ne mondd, hogy ezek nem a kisemberek ellen vannak. hanem a saját slepjük mellett.

2012. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!