Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a valódi külömbbség a...

Mi a valódi külömbbség a Fidesz meg az MSZP között?

Figyelt kérdés
Legfeljebb annyi, hogy a Fidesztől kikényszeríti a nyugati nagytőke a pénzcsapok megnyitását, az Mszp meg megnyítja magától?
2011. dec. 9. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
MSZP: látszólagos osztogatás. Fidesz: kendőzetlen fosztogatás.
2011. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

A különbség a két párt között -ebből a szempontból- az, hogy az MSZP tisztában van azzal, hogy Magyarország függ a nyugattól, és az ország gazdasági fejlődése csak az EU-val történő együttműködés keretein belül lehetséges. A Fidesz álomvilágban él, rázza a nagy mellényét, miközben a hátsója kilóg a gatyából.


Köztünk pedig az a különbség, hogy én vettem a fáradságot arra, hogy saját anyanyelvemet hibátlanul megtanuljam. Pedig nem is vagyok "nagymagyar".

2011. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

""Azért nem ilyen egyszerű.


Ahogy mondod, ez nem ilyen egyszerű!


Lehet hogy van valami igazságtartalma amit leírtál, de sajnos a felületet a támadásra Orbánék adták!


Mindíg megfeledkeznek sokan egy apróságról, hogy a minősítők nem csak azt vizsgálják mit csinált egy adott kormány, hanem hogy mi lesz a következménye!


Ok hogy Orbánék hatalmas pénzeket toltak az adósságfizetésbe, de milyen pénzeket és milyen áron?


1, A mnyup egy egyszeri lehetőség volt, amire jövőre nem lehet alapozni.


2, Sajnos szétverték a reálgazdaságunkat, ami recesszióba fog fordúlni, az az a gazdaságunra sem lehet számítani.


3, A nemzetközi környezet befektetési hajlama a 0 hoz közelít, az az arra sem lehet számolni.


4, A Ft- t könnyű hektikus kilengésekre bírni, hisz nagyon valuta igényesek vagyun a lakosság valuta igénye miatt, ami hónapról hónapra jelentkezik. Ezért a rövidlejáratú állampapírokkal tudnak játszani, hiszen ha egy-két aukciót lenulláznak, akkor bázispont emelést tudnak elérni.


Mindent összevetve:


Orbánék hatalmasat hibáztak.

Jó magyar szokás "beidegződött 21 év" szerint a nyugati befektetőkbe bíztak, és a magyar reálgazdaságot egyszerüen beálldozták az adósságcsökkentés oltárán.

Az Eu viszont egy elhúzódó és elmálülő válságba szaladt bele. Ennek a következménye, hogy sem belső, sem külső, lehetőség nincs az ország finanszírozhatóságára.

Ezért van az hogy a FT-t úgy árazzák ahogy csak akarják és gyakorlatilag kivagyunk szolgáltatva.


Megjegyzés!


Ha Ov csak a mnyup 3000milliárdját a magyar gazdaság élénkítésére költi, lehetőleg klaszret beruházások megmozgatására, új szegmensek nyitására, akkor ezt nem tehették volna velük meg. Ma 76% körűl lenne az adósságunk és 1,5-2% os növekedésre áraznának be, 280Ft/eur áron, ami sokkal jobb mint a mai állapotok!

2011. dec. 9. 09:29
 4/9 A kérdező kommentje:

"<covenant> válasza:



Mit vergődsz már megint a helyesíráson?

Lehet hogy te is egy helyesírási programot használsz, mellette melette meg előadod magad.


Ez a nyagymagyarozás meg fárasztó!

2011. dec. 9. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

A nyugati nagytőke nem kényszerít senkit a pénzcsapok megnyitására!

Az MSZP csak azért vett hitelt igénybe,hogy elkerüljük a válság hatásait.

A Fidesz azért vetett ki különadókat visszamenőlegesen, vesz igénybe kölcsönt,hogy a kritikán aluli rossz gazdaságpolitikája miatt ne menjen csődbe az ország.

2011. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Covenent nemhogy nem nagymagyar, de én abban sem vagyok biztos, hogy magyar.

Egyébként meg csak látszólag van különbség, gyakorlatilag mindkettő a nyugati tőke szolgálatában áll.

Annyi, hogy a Fideszben van azért nemzeti vonal, és biztosította a kettős állampolgárságot (amit annak idején a hazaáruló MSZP megtagadott a magyaroktól).

De ettől eltekintve egyik sem tud semmi újat felmutatni.

2011. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még mindig százszor jobb a fidesz, mint az mszp.

Új alkotmányunk lesz és a Rákosi-féle alkotmány mehet a kukába.

Állampolgárságot adott magyar embereknek, kik a triannonnal elvesztették azt.

Féken tartja a bankokat, hogy ne élősködjenek az országon.

2014-ig nem lehet új hipermarketet nyitni. (elég lenne a mostani negyede)

2011. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan azért kellett lepontozni, mert kimondtam, hogy mindkettő a nyugat szolgája, és egyik sem nemzeti érdekeket képviselő párt?
2011. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig a legkisebb rossz a fidesz! Én őket támogatom.
2011. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!