Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégiscsak van benne valami,...

Mégiscsak van benne valami, hogy a Jobbik szavazótáborát kiábrándult MSZP-sek alkotják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kissé abszurd, de bemásolnék ide egy elkeseredett magyar állampolgár válaszát. Tanulságos.



"Szerintem le kéne váltani őket. (a Fideszt- a kérdező) És ha a Jobbik alkalmas erre, akkor azzal. Nem azért, mert ők mindenben a legjobbak lennének, hanem mert egyszerűen én nem akarok egy olyan országban élni, ahol alacsonyak a bérek, nagy a szegénység. Ami folyamatosan romló életszínvonalat produkál. És a Jobbik sokaknak csak egy elkeseredett megoldás. Nem azért szavaznak oda, mert az a mindenük, hanem mert a többi pártban nem bíznak, és hátha ez jobb lesz. Én is kb. így vagyok ezzel. Nem mondom, hogy egy olyan baloldali párt nem lenne jó, ami képes lenne növekedést garantálni, és gyarapodást, de jelenleg nincs ilyen. És akkor már inkább a Jobbik, mint a jelen helyzet.

"


2011. nov. 28. 00:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint nem a teljes szavazótábort, csak egy részét
2011. nov. 28. 00:56
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Simán lehet ilyen.
2011. nov. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Elképzelhető.

Bár szerintem a kiábrándult mszp-sek az lmp-re szavaznak.

2011. nov. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"a Jobbik szavazótáborát kiábrándult MSZP-sek alkotják?"


Nem az egészet, csak kb. felét-kétharmadát.


"Tudom, hogy kissé abszurd"


Kicsit sem abszurd, ezek közhelyek. Azok szavaztak 2008-tól kezdve a Jobbikra, akik utálták ugyan az előző kormányt, de MSZP-sként úgy voltak vele, hogy inkább a halál, mint a Fidesz. Épp jókor érkezett a Jobbik, hogy begyűjtse őket. Közös pontot is találtak a Jobbikkal, a cigánygyűlöletet.


"Nem azért, mert ők mindenben a legjobbak lennének, hanem mert egyszerűen én nem akarok egy olyan országban élni, ahol alacsonyak a bérek, nagy a szegénység. "


Szánalmas szöveg. Persze, majd ha jön a Jobbik, akkor magas lesz a bére azoknak a szerencsétlen, képzetlen, nem vállalkozó szellemű, tehetetlen emberkéknek, akik az ilyen szövegeket szokták írni...

2011. nov. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Közös pontot is találtak a Jobbikkal, a cigánygyűlöletet. "


Azért elég furcsa, hogy az MSZP-s szavazótáboron belül is vannak cigánygyűlölők.

2011. nov. 28. 04:53
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 04:53


Ott volt a legtöbb a 90-es években, felmérések szerint.


Amúgy mi ezen a furcsa?

2011. nov. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
6.08. A 9o-es években még nem volt cigánygyűlölet,ahogyan a Jobbik sem.
2011. nov. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hát, cigány gyűlölet azért volt.


hülyeség lenne az egészet a Jobbik nyakába varrni


egyrészt, mert rengeteg oka van

másrészt, mert ott volt már akkor is a miép

harmadrészt, mert a Kádár-rendszerben is volt cigány gyűlölet, csak akkor jóval kisebb, mint most.

2011. nov. 28. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Jobbikos vagyok.

Ha ez lenne a trend az jó is lehetne.

Hiszen bukott az MSZP és eg erős párt lett a jobbik.

Most bukik a fidesz és tömegpárt lesz a jobbik.


Komolyan!


Ennyire nem fekete fehér semmi.

Van a jobbiknál sok volt Mszp s, akik valami miatt úgygondolták hogy jobban képviselheti őket a Jobbik, és vannak ugyan ebből az aspektusból kiindílva fideszesek is.

Ezek nem statikus dolgok, a fidesz most elég népszerűtlen irányba halad ami azt jelenti hogy most is folyik az átrendeződés.


De sem a fideszeseknek sem az mszp seknek nem értem a hozzáállását, nem kell elQrni és nem jönnek felfelé az úlj pártok mint a talajvíz! Nyilvánvaló hogy az mszp tetteiért az mszp szavazók a felelősek és a fideszért a fideszesek, mert nekik kell elsősorban kikényszeríteni azt amiért rájuk szavaztak. Nem fújjolni balgán a feltörekvő pártokat hiszen csak a helyzetet használják ki.

2011. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt pont én írtam, válaszolok.

Az MSZP-t nagyjából mindig is utáltam. A Fidesztől mentem át a Jobbikhoz, mert úgy érzem, engem a Fidesz csúnyán átvert (lásd: beígért dolgok vs. mostani, rossz folyamatok). Megígérték az adócsökkentést, ehelyett csak még több adót kapunk.

És most tényleg baj, mert jobboldaliként elfogadnék baloldali pártot, ha az jól kormányozna? Mert sok baloldali ugyanezt már nem tenné meg fordítva.

Aki meg a végzettségemre céloz, annak mondanám, hogy nem kéne személyeskedni, nem fizikai munkakörben dolgozok, és főleg nem olyan területen mozgok, ahol az ember marhaságokat hallhat ilyen dolgokról.

Csak elég kiábrándító, hogy itt már nem lehet megélni, és az előrelátások szerint, semmi javulás nem várható.

Hogy mit tud tenni a Jobbik, jó kérdés. Csak azt mondom, talán jobb lesz.

2011. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!