Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amennyiben az OTP egy ügyfelén...

Amennyiben az OTP egy ügyfelének rossz címre küldi a leveleit folyamatosan, és annak az ügyfélnek tartozása van, leterhelhetik a levélcímben szerepelt ingatlant?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy folyamatosan a mi címünkre küldözgetnek egy számomra ismeretlen nevű ember leveleit. Nem bontottam fel, visszavittem mindig a postára. (ők tudják ki az név szerint, és majd kiviszik neki -ígérték)

Ennek az embernek hitele van, tartozása, akkor gondolhat egyet az Otp, és pl dobhat egy jelzálogot az ingatlanra? (mármint az enyémre) ?


2011. dec. 13. 10:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagyis nem ment vissza a levél "címzett ismeretlen", hanem az egyik postás ismerte az illetőt, és ígérte ő majd elviszi neki. (kistelepülés)

Tehát így az otp nem is tudja rossz címre küldözget?

Ha meg visszaviszem megint a postára, megint nem küldik vissza az Otp-nek, hanem megkeresik a személyt.

Arra gondoltam írok egy levelet, és elküldöm a tegnap küldött levelükkel együtt....

2011. dec. 13. 10:12
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Jogilag nem. De az OTP-től minden kitelik. Okosabb ha bemégy hozzájuk,és kivered a palávert. De még ekkor sem biztos,hogy helyesbítik a címet.
2011. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shai-Hulud ***** válasza:
30%

Szerintem jobb, ha tisztázod az OTP-vel, hogy nem te vagy, akivel leveleznek. Nekik csak egy név és egy cím van a birtokukban, és mindaddig, míg nem világosítod fel őket a tévedésükről, neked fogják küldözgetni a leveleket.


Jelzálogot csak akkor tudnak az ingatlanra tenni, ha az adós és az ingatlan tulajdonos adatai megegyeznek, az adóhivatal és a földhivatal szerint. De ha nem akarsz hosszú ideig tartó huzavonát, esetleg pereskedést, jobb, ha mielőbb tisztázod a félreértést.


Pedro

2011. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A levél nem megoldás. Személyesen kell bemenni,és ragaszkodni ahhoz,hogy a jelenlétedben javítsák a címet.

A fiamék más helyre költöztek. Legalább négyszer jelentették be, de még most 4 év után is előfordul,hogy a régi címre küldik a leveleket.

2011. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Semmiképp.

Csak az illető hivatalos papíron bejegyzett ingatlanára van joguk ráterhelni.Ha az ingatlan előző tulajdonosának a nevére küldik,akkor is,feltéve hogy jogszerűen lett az ingatlan eladva/megvásárolva.Küldj egy ajánlott levelet az OTP Bp-i központi fiókjába,tudatva velük,hogy az illető már nem azon a lakcímen tartózkodik és kéred,hogy töröljék azt a címet az adatbázisukból.

Ha nem bontottad fel,akkor honnan tudod,hogy tartozása van?

2011. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom hogy tartozása van, csak megfordult a fejembe hogy mi van ha.... Illedelmesen mindig vissza-vissza vittem a leveleit a postára, de úgy gondoltam ez már így tarthatatlan.

Hiába megyek be az OTP-be, nem tudom ki ez a fickó, így átíratni sem tudom a címét semmire.

Ez az illető fogalmam sincs ki, nem Ő volt az előző tulajdonos, valahol itt lakik a faluban.

Mivel mindenki ismer mindenkit (kivéve én persze), így a postás elviszi neki. Ha most visszaviszem a postára, és azt kérem hogy ismeretlenként küldjék vissza az otp-nek, nem teszik meg, megint kiviszik neki....


Fel is adok egy levelet.


Csak azon háborgok másnak a marhasága miatt miért én ..... na mindegy....

Meg az is felháborít hogy látta ez a bizonyos személy amikor megkapta a levelet, hogy nem az ő címe van rajta...

2011. dec. 13. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!