Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan, hogy liberális...

Van olyan, hogy liberális nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 15:59
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
38%
Nincs. A liberalizmus és a nacionalizmus egymásnak ellentmondó nézetek.
2011. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 16:10 !

a nemzeti érzelműség miért zárja ki a jogegyenlőséget, a szabad kereskedelmet és a haladást ?

A liberalizmus nem szdsz meg lmp, lehúzhatjátok magatokat, mocskos oktróbisták.....

2011. dec. 19. 16:25
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:
41%

Bocs, de a "nemzeti" és a "nacionalista" szerintem nem szinonimái egymásnak!!!


Nem kell köpködni, hanem gondolkodni!


A nemzeti kötődés egy pozitív dolog, míg a nacionalizmus (mint politikai irányvonal) eléggé lejáratott dolog. Ezért szerintem mást takar a két fogalom.


"a nemzeti érzelműség miért zárja ki a jogegyenlőséget, a szabad kereskedelmet és a haladást ?"

A nemzeti érzelműség NEM ZÁRJA KI. A nacionalizmus viszont igen:

A jogegyenlőséget - eléggé kizárja, hiszen erőteljesen megkülönbözteti a belföldi és külföldi státuszokat.

A szabad kereskedelmet szintén, hiszen védővámokkal akarja szabályozni azt.

A haladást - nos azt talán nem zárja ki, de nehéz elképzelni, hogy egy kirekesztő politika haladó lenne...


(első voltam)

2011. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Te, egyáltalán tudod mi az a nacionalizmus? :)
2011. dec. 19. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Liberális gazdaságpolitika mellett létezhet nacionalista kultúrpolitika.
2011. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 19. században a liberális kormányok gyakran a nacionalizmust használták ideológiai eszköznek arra, hogy a társadalom alsó rétegeit rábírják az együttműködésre és az uralkodó osztályhoz való lojalitásra. A nacionalista dumának mindig az a lényege, hogy nem az számít, hogy ki gazdag vagy szegény, vagy ki munkás, ki földbirtokos, ki paraszt, hanem az, hogy mindannyian németek/franciák/britek, egyenjogú honpolgárok vagyunk, akiknek szent feladata, hogy a felsőbbrendű teuton/francia/angolszász civlizációval boldogítsák az emberiséget minél nagyobb területeken. Tehát a munkás ne sztrájkoljon magasabb bérért, mert a gyáros a harcostársa ebben a nagyszerű küldetésben, blablabla.


A 19. században remekül össze tudták pattintani a liberalizmust és nacionalizmust, csak egy olyan elmélet kellett hozzá, ami szerint a franciaság, britség vagy németség azonos magával a felvilágosodással és a civilizációval, így a liberalizmus által megkövetelt individualizmus és univerzalizmus sérülése nélkül lehetett nyomatni a legsötétebb rasszista és etnocentrista baromságokat.

2011. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Jeeee... A 17:58-as nagyon szépen megfogalmazta, hogy mi is a baj a nacionalizmussal - amely (ismétlem) számomra NEM AZONOS a nemzeti szemlélettel. Ezzel az utóbbival semmi bajom, sőt.


Lehet, hogy NEKED ugyanaz a nemzeti érzelem és a nacionalizmus. NEKEM VISZONT NEM. (Tudom, ez csak azért van, mert egyáltalán nem tudom mi az a nacionalizmus.)


(ismét az első voltam)

2011. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szittyatarzan ***** válasza:
70%
Elvileg a liberalizmus és a nacionalizmus egy töröl fakad .
2011. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van, úgy hívják hogy nemzeti liberalizmus vagy klasszikus

liberalizmus. De erre csak most van szükség mert régen a liberalizmus nemzeti volt.


[link]


[link]

2019. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!