Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségi bizonyítvány csak...

Érettségi bizonyítvány csak 50 óra közmunka után. Vélemények?

Figyelt kérdés

[link]


én nem helyeslem. szerintem az egész csak arra lesz jó, hogy elkönyvelik, mint önkéntes munkát (mert a diákok pénzt gondolom nem fognak kapni), aztán lehet villogni Európában, hogy Magyarországon mennyi önkéntes van.


2011. dec. 20. 13:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, hogy kötelező az önkéntesség. Nekem ez kicsit képzavar. Még jó, hogy már túl vagyok az érettségin.
2011. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%
Az alapötlet igen jó. Sok gyerek azért nem tanul, mert mindent a segge alá teszenk munkát meg életében nem látott, így fogalma sincs, hogy milyen legaljamunkák vannak, mért lenne érdemes tanulni. Sajnos Magyarországon vagyunk, így tuti, hogy ezt is elcseszik.
2011. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Erdekes, hogy Pokorni nemet mondott a torvenyre! Ugy latszik tenyleg azon versenyeznek a fideszes politikusok ki tud nagyobb marhasagot tovenye alkotni...
2011. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

ma 13:31


Igen csak ez se lesz semmilyen szinten megoldhato hiszen hova fognak jarni kozmunkara? Azt ki szervezi? Ki finnanszirozza? csak mert a munkaszervezsnek is vannak koltsegei ami nem is keves stb. Mi alapjan dol el melyik diak milyen kozmunkat vegez? Az egyik havat lapatol a masik korhazban mosdot takarit? Vagy esetleg Hoffmann Rozsa hazat fogjak epiteni?

2011. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
28%

Nem hiszem, hogy akkora probléma lenne. 50 óra semmi. Rengeteg ismerősöm dolgozik iskola mellett. Ők így is már megszokták a munkát, és ők is azt mondják, hogy 50 óra semmi.


De bezzeg az újgazdag suttyók, akiknek előre le van zsírozva az életük. Az ilyen ismerőseim egy percet nem dolgoztak még húszas éveik elejéig sem, de a pofájuk jár. Az ilyeneknek tökéletes lenne.

2011. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

# 2


valamilyen formában igazad van, de amíg egy gyerek tanul, (szerintem) nem lehet munkára ítélni és az érettségi bizonyítványával (és a továbbtanulási lehetőségével) zsarolni őt.


tényleg vannak olyanok, akiket leírtál, de ismerek olyat is, aki gimnázium mellett dolgozik, hogy a családja megéljen. alig van ideje tanulni is, gondolom, nem lesz feldobva a törvény hallatán.

2011. dec. 20. 13:42
 7/34 anonim ***** válasza:
4%
Támogatom. Ezzel ki lehetne szűrni a lusta semmirekellő embereket.
2011. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
34%

Őszintén szólva engem egyáltalán nem zavar. Szívesen csinálom ilyesmit. Nekünk már 30 óránk megvan. Egy anyaotthonban tevékenykedtünk. Én azt is élveztem, mikor takarítottuk a várost egy program keretében. Egy kis munkától még senkinek nem törött le a keze. Egy érettségiért ez igazán nem nagy áldozat. Az meg hidegen hagy, hogy mit mondanak másoknak. Felesleges mindenben a rosszat keresni, inkább lássuk meg a jót! Mellesleg szerintem jól érzi magát az ember egy hasznos cselekvés után.:) Mindegy milyen munkát kapok, én jól fogom magam érezni.:)

17/l

2011. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%
*csinálok
2011. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
12%
Apropó, az emberek mindig a "régi szép időkkel" jönnek. Akkor is volt hasonló, ha nem tévedek társadalmi munkának hívták...
2011. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!