Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi esély van jelenleg az...

Mennyi esély van jelenleg az államcsődre?

Figyelt kérdés
Valamint ez várhatóan milyen következményekkel járhatna, makrogazdasági és társadalmi szempontból?
2011. dec. 24. 11:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

""kmd válasza:



Közgáz?


Én nem a közgazdasági tudásod kérdőjeleztem meg, hanem a mai állapotok és a piac reakciójának ismeretét.



Mond meg.


Mi a francnak az adósságunk felét kitevő valuta tartaléknak, amikor annak csak biztositási szerepe van, leginkább, és nem hozza hanem viszi a pénzt.

"ezt neked vágnod kell mint közgznak, ha nem akkor tényleg jobb ha a szegre akasztod"


Ha annyira számítana, akkor sokkal nagyobb tételt jelentene mint az IMF védőháló.


Azontúl a GDP hez vagy akár az államadósághoz viszonyítva sincs senkinek a világon ekkora tartaléka, mert felesleges. Az infláció kezeléséhez ennek a töredéke is elég kell hogy legyen.


Az viszont tény, hogy ha visszafizetnénk belőle egy kb 10e euro nyit, akkor az imf védőhálóját kihasználva


1 nagymértékben csökkenne az adósság álomány

kevesebb kamat + tőke kifizetés

jobban pozícionált gazdasági állapot


2, gazdaság élénkítés

Új irányok kijelölése amire klaszterek tapadhatnak

friss tőke

növekvő beruházási hajlam

csökkenő munkanélküliség

az az javuló reálgazdaság



3,17e milliárd pontosan elég tartalék

se több se kevesebb mint relatívan más országok esetén


Simort meg egyszerüen el kell zavarni, mert nem képes még a hatralmas tartalékok ellenére sem a spekulánsokkal, akik a rövidhozamra játszanak,elbánni.


"néha az az érzésem hogy direkt nem"


Az hogy ""közgáz diplomám van" az magába semmi, ha nem indokolsz érthetően.

2011. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

""A kérdező kommentje:


Tessék most elriasztottad! xD A f@szér másznak ide trollok??? Pedig neki legalább közgazdasági végzettsége van.



Van neki egy nagy ....



Én meg az Usa elnöke vagyok.

Aki csak azt mondja hogy nem arra van az Usa de hogy merr, az már magas.


Na kb így közgáz ő!

2011. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Ő nem lehet közgáz, mert az igazi közgáz egyből levágja hogy hazudik.


Idézet az írásából!


""MNB nem egy év alatt spórolta ezt a sok pénzt össze, tehát jövőre nem lesz ott megint 35 milliárd euró amire Viki rányúlhat.


Haver, ha mi egy év alatt az adósságunk majd felét kitudnánk gazdálkodni, semmi gondunk nem lenne, sőt, milennék a kelet Eu svájca!


Közgazdász???

"

2011. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 .:Laci:. ***** válasza:
69%

# 13/13


nem védeni akarom...de félre értetted, nem azt írta, hogy év alatt spórolta össze az mnb azt a tartalékot...pont az ellenkezőjét...

2011. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj de kb. 10%-át értem annak amit írsz, annyira zavaros!


Vegyük például az utolsó hozzászólásodat: idézel tőlem, hogy írom, hogy az MNB nem egy év alatt spórolta össze amit, és ez után leoltasz hogy ha mi egy év alatt ennyit meg annyit tudnánk spórolni akkor mi is Svájc lennénk...Ki mondta hogy egy év alatt spóroltuk? Mert az idézet tanúsága szerint nem én:D Egy olyan emberrel, aki nem tudja a gondolatait összeszedni és 10 összefüggő, nyelvtanilag helyes mondatot írni én minek vitatkozzak? Nem látom értelmét. Nem is teszem. Szerintem felesleges is lenne, nem hiszem hogy bármiről meg tudnálak győzni, úgy látszik elég konkrét elképzeléseid vannak...


Mindegy, mint írtam szíved joga azt gondolni amit igaznak hiszel, és én attól nem leszek kevesebb hogy te nem hiszed el hogy én hol végeztem. Sőt, tudod mit, igazad van, hazudtam, még a középiskolát sem jártam ki, és nincs jobb dolgom mint a nemlétező diplomámat reklámozni. Maradjunk ennyiben.


(Még csak annyit hogy senki nem beszélt a monetáris politikáról mint olyan, az MNB-s tartalékot csak azért említettem, mert az IMF elvileg azért ment haza, mert nem tetszett nekik hogy Viktor ráment a megmaradt mnyp tagok pénzére, plusz hogy össze akarta vonni az MNB-t a PSZÁF-el, közvetetten jelezve igényét a devizatartalékokra...Ezért írtam csak, hogyha nem sikerül megállapodni a Valutaalappal egy biztonsági hitelkeretről, akkor az MNB-s pénzünk még mindig ott van. Vagy az egyik, vagy a másik ott lesz, hogy elkerülhető legyen az államcsőd, mert ugye ez volt a kérdés. Ebből kreáltad te azt amit.)

2011. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

""kmd válasza:



Bocsi, megkövetlek, igazad van.



De akkor sem értünk egyet számos pnton.



Ez kb olyan, hogy egy példával éljek.


Mintha végelgyengűlve belennék zárva a spájba, nem lenne "gazdasági"erőm kinyitni az ajtót, a kolbász meg olyan magasan lenne hogy mindíg csak annyit érek el, hogy nedögöljek éhen.



Sajnso hozzá kellene nyúlni, mert nincs sehol a világon csak úgy nemhasznostott tőkeként ennyi pénz a jegybankokba. Sőt az euros tagállamoknak nincs is.



Az máskérdés hogy Orbán ezzel a erősen kritizálható gazdaságpolitikával mit kezdene vele?


Ami biztos.


Hogy a nyugati befektetőkre legalább 10 évig nem számíthatunk, és mivel nagyon szűkek az igazán ittmaradó jövedelemforrásaink és az önálló nemzetgazdaságunk, valamit csinálni kell hogy a recesszió ne mullázzon le minket teljesen. Ugyanis sokkal károsabb mint a magas jegybanki alapkamat.

2011. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ha 2 éve államcsőd van akkor ez azt jelenti, hogy a Fidesz abban a pillanatban ahogy hatalomra jutott be is csődöltette az államot? Gondolom az előző 8 (vagy 22) évnek ehhez semmi köze nem volt..."


Szerintem inkább ne gondolkodj. Látom nehezen megy.

2011. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Akik pedig államcsőddel riogatnak azoknak fogalmuk nincs mi is a szó jelentése. 11:07-nél az igazság."


Ezzel még alá is támasztod.

Ennek a szónak ugyanis nincs semmi extra jelentése. A fizetésképtelenséget leírhatod 628ezr 853 nyelven, akkor is fizetésképtelenséget fog jelenteni. Te idióta!

2011. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Az meg mijaz. hogy riogatnak te ostoba? Riogatni azzal lehet ami még nem jött el.
2011. dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ma 14:32


Azért van ekkora tartalékunk, mert az összes többi országgal ellentétben Magyarország évek óta konzekvensen irreális növekedéssel számol a "következő évi" költségvetésben, például Matolcsy jövőre 1.5%os GDP növekedést vár, ehhez képest a legoptimistább prognózis is azt sugallja hogy a GDP stagnálásának is úgy kell örülni mint majom a farkának. Ezért van szükségünk ekkora tartalékra, hogy még esetleg egy fél, vagy egy egy százalékos recessziót is elbírjon a költségvetés. (Tehát a normális ugye az lenne hogy az állam a legrosszabbra készül, a legjobbat remélve, nálunk ez fordítva van.)


Abban pedig egyet értünk hogy olyan mértékű nyugati tőkebeáramlásra mint mondjuk ami 1995 körül volt jellemző még nagyon sokáig nem számíthatunk, és a politikusaink helyében én is az önellátás irányába tolnám a gazdaságot, mert előbb-utóbb elfogy minden tartalék, és akkor borul a bili.

2011. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!