Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges egy LMP-Jobbik-MSZP...

Lehetséges egy LMP-Jobbik-MSZP-DK koalíció azért, hogy ne a Fidesz kormányozzon 2014-től?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én egy LMP Jobbik MSZP DK FIDESZ koalícióra gondoltam. Persze csak azért mert karácsony van.
2011. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2011. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehetséges, de még úgy is jóval kevesebb esélyük lenne a Fidesz ellen, mert olyan lett az új választási törvény, hogy ha nem is 2/3-dal, de egyszerű többséggel magabiztosan nyer a Fidesz. Vagy ha esetleg nem nyer, akkor ott van az hogy az új kormány minden fontos törvényt csak 2/3-dal tud megszavazni, így a költségvetést is, ha pedig nem szavazzák meg, akkor SP-nek lesz joga felosztlatni a parlamentet. Mellesleg a baloldal erősen megosztó, ami a Fidesznek kedvez. Ugyanis a baloldali szavazók fele a DK-ra, a másik fele MSZP-re szavazna.
2011. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Lehetséges, ha mind a 4 párt félre tudná tenni a büszkeségét a demokráciáért.
2011. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jobbikot kivéve igen.

Ugyanis a többi egy tőről fakad.

2011. dec. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem. A Jobbik mint kormánypárt senkivel sem fog koalíciót kötni.
2011. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vagy ha esetleg nem nyer, akkor ott van az hogy az új kormány minden fontos törvényt csak 2/3-dal tud megszavazni"


És akkor mi van ha ottvan? Aki kormányon van eltörli és kész. A Fidesz hiába hoz ide olyanokat, hogy ezt márpedig csak kétharmaddal lehet. Ha én vagyok kormányon eltörlöm egy tizeddel is és mehetnek legelni, mert én vagyok többségben.

2011. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 IronMan84 ***** válasza:
Sajnos nagyon kicsi az esélye. De csak akkor van esély demokráciára Magyarországon, ha 2014-ben a FIDESZ 1/3 alatt marad és rendkívül szoros lesz az LMP-Jobbik-MSZP-DK koalíció, különben Magyarország olyan helyzetbe kerül mint Mienmar. Az Orbán Viktor rezsim legalább olyan rossz mint a junta Mienmarban!
2011. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nem valószínű hogy ilyen koalíció létrejön, hál istennek. Elég nagy most a szar de remélem a fidesz megmarad. Nem tudom miért sír mindenki, azt hitték hogy miután 8 évig az MSZP megtriplázta az államadósságot a fidesz majd 2 hét alatt rendet rak?... Azért ez nem ilyen egyszerű emberek...
2011. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
most nem a rendrakásról van szó, hanem a mégnagyobb elk*rásról. nézd meg az új választási, oktatási törvényeket és az új alkotmányt. vicc az összes.
2011. dec. 24. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!