Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire hiteles politikailag...

Mennyire hiteles politikailag Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az 1000000 munkahelyre,a sosem hazudásra stb.
2009. máj. 19. 20:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

08:27 - Az a kiskeresetűs rész nagyon igaz. Sose volt annyi pedagógus-sztrájk, mint Viktorék idején. Nem volt nekik elég, hogy keveset kerestek, még a kafetéria-szerű juttatásokat is átvariálták úgy, hogy mára már nem jár alapból, mint Viktorék előtt járt, hanem az önkormányzatra van bízva, hogy ad-e. A legtöbb helyen meg nem ad, és egyre kevésbé vannak megbecsülve még a hivatásos jó pedagógusok is. Ez spec. nem feltétlenül az állambácsik hibája, hanem az, hogy sok szülő nem tud, és nem is akar nevelni, de ez már más tészta. Minden esetre Viktorék előtt még volt tekintélyük a pedagógusoknak, akkor kezdett hanyatlani, amikor elkezdtek (jogosan) sztrájkolni, ezt meg mások elégelték meg, a többi már domino-elv.


A kérdésre visszatérve tudom, hogy a fanatikus rajongói lepontoznak, ahogy egy korábbi válaszomat is lepontozták, de már most közlöm velük, hogy ez az én véleményem, és az én (személyes) tapasztalatom, amit a családom a saját bőrén érzett, és a kérdés szempontjából jó válasz, mert a kérdező az egyéni véleményeket kérdezte, és ez az én egyéni véleményem. Orbán Viktor az én szememben továbbra sem hiteles. Plusz ehhez hozzájárul, hogy nem szeretem, hogy a beszédeivel uszít.

2009. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatom, hogy kimaradtak csoportok a '98-2002 közötti négy év áldásaiból. Velük bölcsebben kellett volna kommunikálni.

De ha belegondolunk: a pedagógusbérekre és a nyugdíjemelésekre nem volt meg a pénz (nem a Fidesz költötte el, hanem nem volt rá GDP, társadalmi jövedelem).

Az MSZP alatt hiteleket vett fel rá az állam, így kerültünk a mostani válságos helyzetbe.

Ráadásul a pedagógusbérek azóta inflálódtak, és ma pont olyan kicsik, mint voltak. Az önkormányzatok azóta is nehezen adnak kajajegyet (én 1989-ben végeztem a tanárképzőn, ott tanultuk, hogy kb. 1970 óta írnak a pedagógusok sanyarú helyzetéről - mert azóta lehetett róla írni). Ez régebbi probléma, nem a Fidesz rontotta el, és az MSZP nem tette jobbá, sőt a mai liberális iskolarendszerben a gyerek az úr, a tanár a szolga, erről

az utóbbi évek MSZP-SZDSZ ügyetlenkedései tehetnek.

Természetesen elismerem a jogodat, hogy azzal szimpatizálj, akivel jólesik.

2009. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%

A kérdés ugyan nem GyF-ről szól, de helyre szeretném tenni a tényeket: Gyurcsányt valóban rajtakapták az őszödi beszéden, és csak szükségszerűségből ment az események elé a beismeréssel.

Nem mondott le a hatalomról 2006-ban, amikor ez az őszödi beszéd miatt indokolt lett volna.

2009-ben sem mondott le, mert akkor előre hozott választásokat tartanánk. Az alkotmány joghézagát meglovagolva parlamenti kisebbsége dacára átalakította a kormányt, és jóbarátja lett a miniszterelnök. (Ilyet demokratikus országban nem szoktak, a kormány kisebbségbe kerülve lemond, nem átalakul. Erről a nyugati lapok is furcsállóan írtak, feltételezve, hogy ez a magyar választók akarata, és nem tudva, hogy eszik, nem eszik, nem kapnak mást.)

Ettől még nem kell Orbánt szeretni, de úgy gondolom, nagyon sok GDP-be kerül majd az egész társadalomnak, hogy a baloldali szavazók elvtelenül hatalmon tartották a baloldali kurzust ahelyett, hogy a jobboldallal összefogva felvirágoztatták volna a Magyar Köztársaságot.

2009. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11:32 ennek valóban köze sem volt a kérdéshez!
2009. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire! Nem az a kérdés, hogy 1000000(?) munkahelyet teremtenek-e, hanem az, hogy milyen munkahelyeket! Amilyeneket az elmúlt 19 év alatt teremtettek, azoknak kik a haszonélvezői? Szerintem nem a munkavállalók.
2009. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!