Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A társasági adó csökkentésének...

A társasági adó csökkentésének pozitív, vagy az ÁFA és járulék emelés negatív hatása érvényesül inkább a vállalkozásában?

Figyelt kérdés
Illetve ezekre a hatásokra miként reagál? Mondjuk a társasági adó csökkentése általi többletprofitot fejlesztésre költi, vagy a magasabb járulékterhek miatt elbocsát valakit, esetleg kevesebb bért fizet.

2011. dec. 25. 14:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve azt is leírhatnák, hogy mikro-kis vagy közepes esetleg nagyvállalkozással rendelkeznek e.
2011. dec. 25. 14:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy amit leírtál, vagy pedig amit fejlesztésre költene, azt a járulék és ÁFA emelés költségeire fordítja.
2011. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egy nagyon buta kérdés... Biztos, hogy lesz olyan vállalkozás, aki többet tud fejlesztésre költeni, biztos, hogy lesz olyan, aki elbocsátásokra kényszerül, sőt biztosan lesz olyan is, amelyik benyeli a profitot. És ez minden szektorra igaz.
2011. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem miért lenne buta a kérdés, nem győzött meg az érvelésed tekintettel arra, hogy én pont arra szeretnék rájönni, vajon melyik céget miként érintik az adóváltozások.
2011. dec. 25. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:

"vajon melyik céget miként érintik az adóváltozások."


Épp ez a butaság benne. Hogy szerinted minden hasonló céget, hasonlóképpen érintenek a változások. Holott a cégek egyedi döntések és irányelvek alapján működnek, nem egy másik céget próbálnak másolni (oké, amelyik másolni próbál az eleve döglött).

2011. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az adóváltozásokra a hasonló cégek eléggé egyformán szoktak reagálni. Kérlek ne írj ide többet!
2011. dec. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!