Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazat mondott Simon Peresz...

Igazat mondott Simon Peresz Izrael államfője, amikor azt mondta, hogy Izrael felvásárolja Magyarországot?

Figyelt kérdés

Találtam egy régebbi videót, ahol Izrael államfője azt nyilatkozza, hogy fölvásárolják Magyarországot:

Miben nyilvánul ez meg? A plázákról tudom, hogy izraeli befektetők tulajdona, de az még nem jelenti azt, hogy fölvásárolnák az országot.

Találtam egy fordítást, ahol ezt is mondja ebben a nyilatkozatban: "Manapság gyarmatok létesítése és hadsereg bevetése nélkül is lehet birodalmakat alapítani. Nézzék meg, mekkora birodalmat épített ki magának rendőrség és katonaság nélkül Bill Gates, s azt is láthatják, hogy micsoda ereje van. A kormányok ezzel szemben nem képesek realizálni az erejüket, van költségvetésük, de nincs pénzük. A kormányok tehát képtelenek az eredményes működésre, de a cégeket nem kötik gúzsba a korlátozások."

Elég hihetetlennek tűnik ez. Mit gondoltok, hazudott-e Izrael államfője, vagy ha igazat mondott, hol érhető az tetten, hogy a fölvásárolnak minket, és hol van az a birodalom, amire utalt Bill Gates-szel kapcsolatban, amivel szemben az országok kormányai nem képesek realizálni erejüket?

http://www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE

Szerintetek jó nekünk, ha egy másik ország fölvásárol minket, mik az előnyei, hátrányai?


2011. dec. 30. 12:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

Hol érhető tetten?

Csak egy példát mondok. Nagyon sok Magyar Testvérünknek van megterhelve a háza, amiből egyre többet árvereznek el a bankok, szerinted kik veszik meg azokat a házakat? A többi Magyar, akiket kizsákmányol a munkaadójuk, hogy fizetés után 2héttel már a következő fizetést várja? És ez még a "szerencsésebb" réteg, akiknek van munkahelyük...

Küldenék linkben egy szemléltető képet:

[link]

Ez a kép nem photoshoppal készült vagy hasonló manipulált kép

2011. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
szerintem ez nem hamis kép. És nem, nem vásárolja fel a 90-es évek elején meg azt mondták a Japánok felvásárolják Manhattant.
2011. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
pontosítok, szerintem ez hamis kép.
2011. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem hogy bármi jelentősége lenne a képnek. Nyilván valami hivatalos rendezvény volt, ahol illett megjelenniük. És ha ismerik egymást, miért ne köszönhetnének kézfogással?


Amúgy ez a "felvásároljuk" témát nem kell szó szerint venni: csupán arra utal, hogy sok befektetőjük van Magyarországon. (És egyébként nem csak Magyarországról mondja ezt!)

2011. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 bumbi02 ***** válasza:
70%

Julius Ceaser pedig azt mondta hogy a Kocka el van vetve.. aztán nem is volt nála kocka... Ejnye... Nem biztos hogy szószerint kell értelmezni mindent... Mert akkor Orbán-féle szabadságharcot is értelmezhette volna úgy az EU hogy itt katonáskodás lesz...



Nagyon sok Magyar Testvérünknek van megterhelve a háza, amiből egyre többet árvereznek el a bankok, szerinted kik veszik meg azokat a házakat?


Nagyon sok Magyar Testvérünknek ki mondta hogy terhelje meg a házát lakáshitellel? Nalátod...

2011. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
44%
Igazad van bumbi, senki nem mondta nekik, hogy vegyefel hitelt, de amikor felvették azt a hitelt esetleg akkor még nem tudták, hogy pár év múlva nem 30 hanem mondjuk 50-80ezer forint lesz a havi törlesztőrészlet, vagy akkor volt egy stabil munkahelye, ami mondjuk azóta megszűnt...
2011. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 bumbi02 ***** válasza:
82%

Igazad van bumbi, senki nem mondta nekik, hogy vegyefel hitelt, de amikor felvették azt a hitelt esetleg akkor még nem tudták, hogy pár év múlva nem 30 hanem mondjuk 50-80ezer forint lesz a havi törlesztőrészlet, vagy akkor volt egy stabil munkahelye, ami mondjuk azóta megszűnt...


Nekem ezt nem kell mondanod.. ebbe cipőben jár anyám.. anno 140-150es svájci frankon vett fel, most 240-250.. A mostani helyzetért nem hibáztatom azokat akik felvették a hitelt, hiszen ekkora ingadozással senki sem számolt.. De én inkább fogok bérleti díjat fizetni egy főbérlőnek, minthogy vegyek hitelre egy lakást, ahol ugyanúgy fizetek "bérleti díjat", csak éppen a banknak, és még ha meggondolom magam(megszünt állásom és nem tudnám fizetni), akkor se tudom lemondani(maximum eladni, de terhelt lakást kevesen vesznek meg, illetve csak rosszabbul járok)



De azért ezt ne kenjük Simon Pereszékre hogy lakáshitelt vettek fel sokan... Semmi köze nincs hozzá Peresznek..

2011. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Ismerek 1-2 izraeli befektetőt, amíg kitudtak szedni pénzt, építették a lakóparkokat, volt aki már nem tudott és nyíl sebesen elment az országból, így én nem hinném, hogy valami nagy összeesküvés lenne.
2011. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

És az egyik itthoni párt meg anno azzal a szöveggel a plakátjain kampányolt itthon az EP választásokon, hogy "Újra meghódítjuk Európát".


Szó szerint kellett venni?

Csak mint ezt.

Valahogy nem emlékszem, hogy akkor bárki is komolyan jött volna azzal, hogy ohh, jajj, ezek háborút akarnak, hiszen itt beismerték - érdekes módon ott mindenkinek egyértelmű volt, hogy egy politikai szöveget mennyire kell szó szerint illetve mennyire kéne kontextusban nézni.

2011. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy már ezt a szerencsétlen Pereszt védjétek a magyarokkal szemben.
2011. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!