Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jobb a Demokrácia, mint...

Miért jobb a Demokrácia, mint a Diktatúra?

Figyelt kérdés

Csak egy dolgot mondjatok, amitől egy Diktatúrában rosszabb élete van egy ÁTLAGEMBERNEK (nem egy hippitáborból szökött tüntetőnek, nem egy lázadozó, hőbörgő rockernek, nem egy libsinek), mint egy Demokráciában.



Szerintem csak az olyan embereknek kedvez a demokrácia, akik úgy gondolják, hogy nem várható el tőlük, hogy a civilizáció törvényei szerint éljenek, ezért saját képükre akarják formálni a társadalmat, ahelyett, hogy ők alkalmazkodnának a társadalomhoz.


2011. dec. 30. 15:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%

Hadd meséljek neked egy kedves aranyos emberről!

Egyszer volt hol nem volt volt egyszer egy Klara nevű osztrák hölgy és az ő nagy bácsija az Alois HITLER nevű szintén osztrák úr. Nekik egyszer (1899-ben) született egy "Angyali" gyermekük (A 3.) Akit Adolfnak neveztek el.

Ez a gyermek létre hozott egy diktatúrát.

Értem én hogy az átleg embernek németországban a diktatúra allat nem volt szörnyű élete (eleinte), de véleményem szerint annak a rengeteg szegény, szerencsétlen zsidónak aki a koncentrációs táborokban pusztult úgyanúgy joga lett volna ahoz az élethez, mint egy ss vezérnek.

És pl. sztálin se bánt jól azokkal a szerencsétlen oroszokkal és nem kevesen "tűntek el rejtélyesen" a kommunizmus alatt.

2011. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: ha a diktátor elmebeteg lesz, akkor ki válthatja őt le?
2011. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
82%

egyik se jó mindegyiket emberek irányítják és ezért gonosz,hatalom éhes, önző lesz az irányítás.

Minden magára gondol most sincs másképp csak éppen a nehezebb lopni mert többen figyelik, diktatúrába ilyen gond nem volt ott annyi luxus házat épít a szegények telkére amennyit akart.

Ha mind2-be olyan emberek ülnének akik tényleg akarnak tenni az országért és nem a saját bankszámlájukat tömnék, akkor mind2 tökéletes lenne

2011. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 bascsiknyüscsik válasza:
91%
a demokrácia lassan érvényesíti a hatalmát...de jelenleg ez a legjobb államforma amit ismerünk
2011. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%
Hülyeség a demokrácia, ez nem olyan fincsi, mint ahogy magasztalják, meg előadják. Nincs jogod dönteni a saját magad felett, meg az ország felett, semmibe nem szólhatsz bele, ha tüntetsz, csak kiröhögnek a politikusok. Csak egy dolog felől dönthetsz , az pedig a ki kerüljön be a Parlamentbe.
2011. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
te örülnél ha rád akarnának erőltetni különböző dolgokat? én betartom azokat a JAVASLATOKAT amikkel egyet értek. de utálom ha irányítani, korlátozni akarnak. nekem ne mondja meg más mit tegyek...
2012. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
az előző vagyok. mondjuk elég lázadó típus vagyok. :"D na m1. szerintem a demokrácia a közérdeket szolgálja...
2012. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!