Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért antiszemita aki...

Az miért antiszemita aki zsidóellenes?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 13:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Forrásom egyébként a Wikipedia "antisemitism" című szócikkének ezen mondata: "While the term's etymology might suggest that antisemitism is directed against all Semitic peoples, the term was coined in the late 19th century in Germany as a more scientific-sounding term for Judenhass ("Jew-hatred"),[3] and that has been its normal use since then.[4]"


Aki akarja, ellenőrizheti a szócikk forrásait is, nekem nincs kedvem.

2011. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
56%

"Az miért antiszemita aki zsidóellenes?"


Ezt én sem értettem soha. A szemita népek többségével semmi bajom nincs. A saját rasszomon kívülieket sem gyűlölöm mind. Ugyanakkor a zsidót, cigányt irtanám mint a szart. Tehát sem rasszista, sem antiszemita nem vagyok, mégis előfordul, hogy megvádolnak ezzel.

2011. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Na még egyszer, hogy aki nem képes elfogadni az igazságot!

antiszemita:ZSIDÓGYŰLÖLŐ, KOLLEKTÍV AZ EGÉSZ ZSIDÓSÁGRA ÉRTVE


zsidóellenes: zsidó érdekeltségű befektetések, személyek, hivatalfoglalások SZELEKTÍV ELLENZŐJE, SZEMÉLYRE SZABVA!


minden antiszemita zsidóellenes, de nem minden zsidóellenes antiszemita!!

2011. dec. 31. 14:56
 14/27 anonim ***** válasza:

"az antiszemiták kezdték le ezt a szót nyomatni, hogy így tudományosabban hangozzon a dolog, és ők sem értették bele az egyéb szemita népeket."


Azt mindannyian értjük, hogy az antiszemiták kezdték nyomatni. De a kérdés nem ez volt. Hanem, hogy a zsidóelleneseket mért soroljátok ide?

2011. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Tehát sem rasszista, sem antiszemita nem vagyok"


Antiszemita vagy, mert a zsidókat nem szereted, a szó etimológiája miatt. Rasszista nem vagy, csak cigánygyűlölő, arra szerintem nincsen külön idegen szó.

2011. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Ozmium42 ***** válasza:
75%
Nem az az antiszemita, aki utálja a zsidókat, hanem az, akit utálnak a zsidót
2011. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Na még egyszer, hogy aki nem képes elfogadni az igazságot!

antiszemita:ZSIDÓGYŰLÖLŐ, KOLLEKTÍV AZ EGÉSZ ZSIDÓSÁGRA ÉRTVE


zsidóellenes: zsidó érdekeltségű befektetések, személyek, hivatalfoglalások SZELEKTÍV ELLENZŐJE, SZEMÉLYRE SZABVA!


minden antiszemita zsidóellenes, de nem minden zsidóellenes antiszemita!!

2011. dec. 31. 15:00
 18/27 anonim ***** válasza:
De kérdező, ilyen nincs. Akkor már antiszemita vagy, ha csak a zsidó üzletembereket utálod. Mert miért pont őket? A német, kínai, francia, amerikai üzletembereket miért nem? Ha azokat is, akkor nem zsidóellenes vagy, hanem üzletember-ellenes.
2011. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Te meg köpönyegforgató! HA tetszik, ha nem a zsidógyűlölet más mint a zsidóellenesség!
2011. dec. 31. 15:03
 20/27 anonim ***** válasza:
De ezt ki mondja? Te? Mert én mástól még nem hallottam ilyen definíciókat.
2011. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!