Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te fel vagy készülve egy...

Te fel vagy készülve egy lehetséges államcsődre?

Figyelt kérdés
Van forgatókönyve a családnak? Tettél már lépéseket, vagy bizakodsz?
2012. jan. 3. 22:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%
Nem hinném hogy államcsőd következne be, legalábbis a Fidesz alatt biztosan nem. Egyébként igen, már régen lerendeztem a családom biztonságát, de ennek semmi köze nem volt ahhoz hogy majd egyszer államcsőd is lehet.
2012. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Antimod ***** válasza:
100%
Nem, de lehet, hogy el kell kezdeni készülődni.
2012. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyetlen felkészülése módot abban látnám, hogy a család vagyonának mozgatható részét külföldre menekítem, de sajnos a családnak nincs akkora vagyona, hogy ez érdemes legyen megtenni, így nem igazán tudom mit tehetek.
2012. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
igen
2012. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

államcsődre nem igazán lehet felkészülni, mert nem tudni mit hoz magával.

Eurot, dollárt, stb... nem érdemes váltani, mert nem tudni hogy azok is becsődölnek-e vagy mennyire értéktelenednek el.

Ingatlanba nem érdemes fektetni, mert jöhet itt mindenféle ingatlan adó.

Maximum veszel pár deka aranyat, elásod a pusztában.

2012. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A mi családunk is sokat filózott, hogy mit csináljunk. A bankból mindenképp kivettük az összes pénzt, csak minimális maradt a számlán. Felkerestük a legjobb árat kínáló pénzváltót és mindenki a családból átváltott 500 ezernél kisebb összeget. Ugyanis 500 ezer felett jelentik az adóhivatalnak. (Nem illegális pénz, csak nem akarunk felesleges ellenőrzést.) Másnap is felkerestük őket váltottunk. Ha gond lesz, Szlovákiába át tudunk járni bevásárolni. Ha még nagyobb gond lesz, akkor átmenetileg el kell hagyni az országot. Remélem nem lesz rá szükség.
2012. jan. 3. 22:35
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

banki megtakarításokat nem nyúlja le az állam csőd esetén, viszont a heti pénzkivételt korlátozhatja 50-70 ezer forint mértékben (lásd: Argentín-államcsőd), ha meg elértéktelenedik akkor tökmindegy hogy a bankban vagy nálad, otthon értéktelenedik el a forint.

Érdemes sokféle valutába átváltani.

2012. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Antimod ***** válasza:

"a család vagyonának mozgatható részét külföldre menekítem"


2. vagyok, az szerencsére (?) befektetésben van, jó sokat buktam már összességében rajta, de legalább nem tűnhet el államcsőd esetén. Be kellene vásárolni is tartós élelmiszert, teletankolni az autót stb.

itt van egy lista, érdemes tanulmányozni -> [link]

2012. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
14%
Miért nem mindjárt atomháborúra készültök :)
2012. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
10%

Abszolút pozitivan állok hozzá. Elkerülhetetlen az államcsőd és a világgazdasági csőd, aztán ugye jön a háború. Ennek így kell lennie. Csak attól félek, hogy az egyetememnek lőttek.

Hiszek Istenben, lélekben velem lesz végig. Érdekes, hogy tényleg 2012 elején tetted fel a kérdést, úgy tűnik a jelenések könyve be fog igazolódni, vagy a maja jóslat.

Nostradamus szerint a 2. millenium után Magyarország fel fog virágozni, úgyhogy fel a fejjel.

Az egyetlen dolog, amit érdemes tenni, aranyba beváltani a pénzt. Mást nem tudsz. Minden jön majd, ahogy jönnie kell.

Én személy szerint kíváncsi vagyok, hogy zajlik le egy ilyen dolog

2012. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!