Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az Orbán-kormány tudatosan az...

Az Orbán-kormány tudatosan az államcsődre játszik?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 25. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Ez hülyeség. államcsőddel mindenki rosszul járna, különösen a kormány. épeszű kormány nem akar csődöt. (kivéve a görögök, de az egy komplex folyamat eredménye volt, és az volt az egyetlen lehetőség)


amúgy meg hidjétek el, jó a kormányunk, jó irányba vezet, nyugatias törvényeket hoz (ami sajnos a sok kicsit bekomcsisodott agyú embernek nem tetszik, mert nem ehhez vannak szokva) de hosszú távon meg lesz ezeknek a jó eredménye.


mostanáig sokan mindig mondták, hogy milyen szar ez az ország, nyugaton minden jobb. na, ott kb ezért. csak dolgozni kell, adózni kell, és majd észreveszitek a változást.

2011. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

"épeszű kormány nem akar csődöt."


Biztosak lehetünk abban, hogy a kormány épeszű? Nem lehet, hogy a stratégia része éppen az, hogy kilépjünk az EU-ból, senki se fogja a kezünket, és Orbán azt tehessen, amit csak akar?

2011. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

"mostanáig sokan mindig mondták, hogy milyen szar ez az ország, nyugaton minden jobb"


A helyzet az, hogy ezt egyre többen mondják. És sajnos nem ok nélkül.

2011. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Tudatosan nem, de azt is képes lesz bevállalni, ha más lehetősége nem marad.


"...jó a kormányunk, jó irányba vezet, nyugatias törvényeket hoz ..."


Mik lennének azok a "nyugatias" törvények? A demokrácia leépítésére tett lépések vagy a zabrálások, a visszamenőleges hatályú törvénykezés? Ezt én inkább vadkeletinek nevezném.

2011. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 doboszoli ***** válasza:
100%

Ha nem tudatosan teszik, akkor ostobaságból, ami még rosszabb.

Ez a "hosszú távon" szlogen olyasmi mint a Télapó, vagy a Jézuska. Sokan hisznek benne, de még senki sem látta.

Te milyen időintervallumot értesz alatta?

"dolgozz, és adózz!" OV magyar hangjának tetszik lenni?D)

2011. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Figyelve Orbán elmúlt hetekben tett nyilatkozatait és tetteit (a kifogásolt törvények áterőltetése, Barroso elhajtása stb.) én meg vagyok róla győződve, hogy mindenre el van szánva. Miután másfél év kemény küzdelem árán az országon belül minden potenciális ellensúlyt és ellenállást felszámolt, a korlátlan diktatúra megteremtéséhez most a külföldi függéssel kell leszámolni. Nem gond, ha e közben csődbe megy az ország, ha éheznek a gyerekek, ha a fél országot kilakoltatják, ha megfagynak az öregek. Mindez nem cél, de felvállalt szükségszerű veszteség. Ugyanúgy ahogy pl. Ceausescunál volt, vagy a Kim családnál van mostanában Észak-Koreában. És ehhez sajnos úgy látom, a fél ország továbbra is tapsol (köztük pl. a gyk egyik 53 %-os válaszolója is).
2011. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Igen tudatosan. Valószínűleg olyan befektetési manipulációba kezdtek, melyben jól jön nekik a forint elértéktelenedése.
2011. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%

"Ha nem tudatosan teszik, akkor ostobaságból, ami még rosszabb. "


Teljesen kizártnak tartom, egy országot csődbevinni egyáltalán nem olyan egyszerű mint amilyennek az kinéz, és elvileg, ha valaki odakerül, hogy egy országot irányítson, annak tudnia is kell, hogy mit csinál. Én több mint biztos vagyok benne, hogy tudják is és ez nem pancserság, hanem egy rendkívül jó befektetés. Száz vagy ezer milliárdokban.

2011. dec. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Én el tudom képzelni, hogy szándékosan tönkre vágnak mindent, hogy aztán az "emút8év"-re fogva totálisan átvegyék a hatalmat, még a mai viccellenzék sem lenne. Aztán megyünk az észak-koreai úton tovább. Elvégre 8 éven keresztül ugyanezt csinálták ellenzékben.
2011. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 IronMan84 ***** válasza:
100%
Tudatosan biztosan nem. De mivel Orbán Viktor és a FIDESZes képviselők nem látnak az orruknál tovább és csak a saját zsebük megtömésével és a dőzsölésük fenntartásával foglalkoznak, ezért tudatlanságuk miatt államcsődöt okozhatnak a válságot hozó belpolitikai gazdasági intézkedések. Hallgatniuk kellene a nemzetközi hitelminősítők, az IMF és az Európai Bizottság jó tanácsaira.
2011. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!