Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már egy órája olvasgatom a...

Már egy órája olvasgatom a kormánnyal kapcsolatos kérdéseket és válaszokat. Csak negatívumokat látok. Szerintetek semmi jó nem történt ebben a majdnem két évben? Egyetlen pozitív döntésük / cselekedetük sem volt?

Figyelt kérdés
Kérlek, soroljatok fel pár olyan intézkedést, amivel egyetértettetek, amit helyeseltetek! Ha lehet, most negatívumokat nem kérnék, mert abból már eleget olvastam. Köszönöm!
2012. jan. 6. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Az embereket megtanították átlátni most már talán a hazugságokon. Sajnos csak ez jut eszembe.
2012. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el az én válaszaimat. Jóformán csak pozitívumokat találsz.
2012. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezért szeretünk Kolopele.
2012. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem ilyen egyszerű a kérdés. Nagyon sok probléma halmozódott fel, volt amelyik, ostoba döntések miatt, volt ami jó szándékú dilettantizmusból, volt amire egyszerűen nem voltak adottak a feltételek. És ezekre mind más feleletet kell adni.


Most ne vizsgáljuk, az elmúlt időszakban kinek mekkora a felelőssége, csak nézzük azt, milyen teendők voltak mondjuk 2010 tavaszán.


Egy olyan párt került hatalomra, amelynek a hatalom volt elsőrendű fontosságú, minden mást megelőzve. Volt egy szatellit pártjuk, amelynek a legszemélyesebb és legkényesebb kérdésben, a vallásban voltak igen nagy ambícióik. Ilyen felfogásban nem lehet jó döntéseket hozni, mert más a motiváció. Ezért olvashatsz negatív véleményeket, megkockáztatom, szélsőségeseket minden irányból.


Az oktatás helyzete ma Magyarországon katasztrofális. Rossz a struktúra, rossz az oktatási anyag, rosszak a módszerek, de nem minden rossz. Csak átalakítandó. Tehát a rendszerhez hozzá kellett nyúlni, ez pozitív. Rábízták a legrosszabb társaságra, akikre bízhatták. Nem volt más választásuk, hatalmat nem akartak adni nekik (gazdaság, belügy, külügy), maradt ez. Készült egy otromba, 100 évvel ezelőtti szemléletet tükröző törvény (helyenként van az 3-400 éves szemlélet is).


Az egészségügy lényegében minden sebből vérzik. Két fő dolog kellene: alapvető strukturális átalakítás és nagyon sok pénz. Utóbbi 20-30 év alatt megtérülne. Átalakítani nem lehet a belső pártbarátok és haszonélvezők miatt, a lóláb is kilógna (az EU-ban legalábbis észrevennék). Pénz nincs. Csoda, hogy rossz intézkedések történnek?


A pénzügyi rendszerünk totális átszervezésre szorul, az EU többi részével együtt. Ott se megy könnyen, de azért elkezdték. Itt mit lehet tenni, ha a bankjaink egy részéhez semmi befolyásunk, másik részének rekord-gazdag vezetője a barátunk? Az átalakítás igen sok tárgyalással talán mehetne, de ehhez bizalom kell. A bankadó és más intézkedések nem ezt szolgálták.


A gazdaság átszervezését hagytam a végére, azét a gazdaságét, amely talán nem is a miénk. A hazai kézben lévő kis és középvállalatok munkakultúrája nem teszi lehetővé a versenyt. Ma a hitegetés a divat, és ebben az állam élen jár. Így nincs jó piac. Csupa olyan lépést kellene megtenni (és ezek milyen nehezek önmagukban is), amelyek igen nagy körültekintést, bizalmat igényelnek. A bizalom sokkal nagyobb hiánycikk ebben az országban, mint a pénz. Tud így valaki pozitív intézkedést hozni? Még a jó szándék is visszájára fordul.


Ezért kérésed teljesíthetetlen. Ha feltételeznénk azt a lehetetlenséget, hogy minden rossz politikust jóra cserélnénk egy pillanat alatt, akkor is az emberek többségének rossz lenne az intézkedések túlnyomó többsége. Nem lehet semmiből valamit teremteni, csak nagyon nagy megfeszített munkával, amelynek eleinte se látszatja, se megfizetése nem lehetséges. Csak ha már van miből. De ki hiszi ezt el ma bárkinek is?

2012. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy leszúrhatom a retkes cigányt, ha betör hozzám, vagy megtámad és nem én kerülök bajba miatta. Ennyi. De őszintén szólva, ez nem akkora dolog, sok helyen működik már így a világban, inkább szégyen, ami eddig itt ment, hogy ha ne adj isten aránytalanul vettem fel a harcot, akkor még engem varrtak be.
2012. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak két dolog jut az eszembe.

1. Dohányzás megtiltása zárt légtérben.

2. Könnyebben értékesíthetik a kistermelők a termékeiket iskoláknak, óvodáknak.

2012. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a 200fős parlament a legszimpatikusabb (az más dolog, hogy a választókörzeteket nem kellett volna ennyire átrajzolni), így a következő ciklusban majdnem csak fele ennyi férget kell holdudvarostól eltartani.
2012. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!