Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbukott a "keleti nyitás"...

Megbukott a "keleti nyitás" politikája?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy a választások előtt mindenki erről beszélt.

Most nyáron mindenki örült Kínának, főleg a jobbikosok.


Viszont láthatóan semmi sem történt. A kormány próbálkozott orosz befektetőknél, szaúdiaknál, Kínánál, de úgy tűnik, hogy nem voltak vevők a dologra.

Mondjuk én a kínai gazdaságot ismerve eleve nem tapsikoltam a dolognak, de ez most nem lényeges.


Hol bukott el a keleti nyitás?

Mégis megállná a helyét az a "vicc", hogy Vona csak a keletieket nem kérdezte meg a keleti nyitásról(csak Vona helyett most Orbánnal)?


2012. jan. 6. 19:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sőt, most jut eszembe, hogy Koreában és Japánban is próbálkozott, ugyancsak sikertelenül.
2012. jan. 6. 20:03
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

"Mondjuk én a kínai gazdaságot ismerve eleve nem tapsikoltam a dolognak"


Akkor barátom te a VILÁG LEGDINAMIKUSABB GAZDASÁGÁRÓL nem hallottál még!


Köszönjük a kérdést lehet törölni!

2012. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert ott se ostobák, ígérgetésekre nem alapoznak.
2012. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Akkor barátom te a VILÁG LEGDINAMIKUSABB GAZDASÁGÁRÓL nem hallottál még!"


1: A jüan árfolyamát mesterségesen alacsonyan tartják, ami hosszú távon fenntarthatatlan


2: Kínában mindenki kap hitelt, aki lélegzik. Ott nincs olyan szó, hogy "hitelképtelen". Ugyanez a probléma a nyugati világban is, de itt legalább voltak korlátok. Kínában nincsenek.


3: Kína a legtöbb szakértő szerint eltitkolja az adósságát, a valóságban nagyságrendekkel több lehet neki, mint, amit bevall


A kínai GDP máris csökkent. Valószínűleg hosszú távon Kína bukni fog.


"Köszönjük a kérdést lehet törölni!"- miért? Én válaszokat vártam, te meg csak fröcsögsz.

2012. jan. 6. 20:23
 5/18 anonim ***** válasza:
"Kína a legtöbb szakértő szerint eltitkolja az adósságát, a valóságban nagyságrendekkel több lehet neki, mint, amit bevall" - forrást kérnénk.
2012. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
2012. jan. 7. 00:55
 7/18 anonim ***** válasza:

Csak az USA tartozik nekik 2.300 Milliárd dollárral....mit gondolsz miért mondják a "nyugati szakemberek", hogy ott valami nincs rendben...

Pont olyan mint a marhakórt a baromfitermelők találták ki a madárinfluenzát a sertés tartók a sertéspestist a marhatartók.

2012. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A kínai GDP hol csökkent? Tavaly is közel 10 %-os volt a növekedés!
2012. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Keleten nem csak Kína van, hanem még, Oroszország is, illetve Irán is.

A kormányon, meg a FIDESZ van, vagyis valamit ők rontanak el. Vagyis: jó az elképzelés, de nem mindegy, hogy ki valósítsa meg azt.

2012. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Volt egy ígéret, hogy nálunk lesz a kínai kereskedelmi elosztó központ. Ezért is ígérgette OV az egymillió munkahelyet. De nem tudom miért vették ezt annyira biztosnak, hiszen semmit alá nem írtak, csak beszélgettek róla. De Kína meggondolta magát, inkább az EU-részvényekbe fektet be, nem Magyarországba. Itt a nagy koppanás. OV már maga is bevallotta, hogy nem lesz 1 millió új munkahely.
2012. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!