Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tudtátok, hogy ez lesz,...

Ha tudtátok, hogy ez lesz, miért nem szavaztatok a Jobbikra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 00:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

és szerintem ha a Jobbik hatalomra kerülne egyik napról a másikra eltűnne az összes cigány az országból?

2012. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért, mert egy volt általános iskolai osztálytársamból, akivel együtt horgásztam évekig, Jobbikos önkormányzati képviselő lett. Ő az, aki azóta nem köszön nekem, hogy megismertem a feleségemet, akinek annyi a "hibája", hogy fekete (kenyai). Belementem ebbe a neoliberális fajkeveredésbe, feláldozom a fehéreket a globalizáció oltárán, lemondok a magyar hazámról és a többi baromság...

Én lemondok róla, akinek rokonait telepítették ki a Felvidékről, akinek rokonait vitték Szibériába, de ha akkor "első körben" nem fért bele, hát '56 után mehettek börtönbe.

Én pedig őket a mai napig vállalom, magyar emberként. Ez soha nem is volt kérdés. De az sem, hogy elveszem a lányt, akit kedvesnek és intelligensnek találtam ott és akkor az egyetemen. Illetve azóta is annak tartom és szeretem. A 4 hónapos lányunk is magyar, hisz én vagyok az apja, itt született, magyarnak neveljük. Mintha amúgy lenne "tiszta magyar", ebben az országban, a volt osztálytársamnak is német vezetékneve van. De ő tiszta magyar, csak én meg a lányom nem...

Nem szavazok rájuk, féltem a lányomat, féltem a feleségemet és ezt szó szerint kell érteni. Jönnek azzal, hogy ez nem a Jobbik, csak az ismerősöm épp rossz ember, vannak a pártban normális emberek is. Lehet... De a kurucinfón miért hirdetik magukat a Jobbikosok, az EP választásokkor, miért Vonáék kampányfilmjével nyitott az oldal? Mert kurucéknál a 'nigger' szóra a kereső elég hosszú listát ad ki...

(Amúgy sem szeretem, hogy magukat kurucnak nevezik, én tisztelettel gondolok Rákóczira, Bercsényire és Esze Tamásra, nagy emberek voltak. Ellenben a kurucinfós facebook-kommentelőkkel kitöltetnék egy kvízt a Rákóczi-szabadságharc történetéről. Meg önmagában az egész magyar történelemről.)


Amúgy ilyen apróságokat meg sem kérdeztem a képviselő úrtól, hogy a feleségem Magyarországon dolgozik, itt fizet adót (igaz most nem, mert GYES-en van), sőt mivel külföldi állampolgár a szülei elég kemény tandíjat fizettek, hogy itt végezhesse az egyetemet. Az hova is folyott be? Csak nem a magyar államkincstárba? Miközben a képviselő úr évekig úgy dolgozott, hogy nem volt bejelentve...

2012. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!