Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik kormány volt az elmúlt...

Melyik kormány volt az elmúlt 22 évben a legjobb a magyar társadalom számára, és miért? Illetve melyik a legrosszabb, és miért?

Figyelt kérdés
Ha kérhetek egy pármondatos indoklást.
2012. jan. 9. 08:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%

A Bajnai-kormány - nem Bajnai, hanem Oszkó Péter miatt. Tagja volt a Reformszövetségnek ( [link] ), és az ott kidolgozott programhoz aztán igyekezett is tartani magát.


A legrosszabb a 2002-2006-os időszak (Megyó-Gyurcsány), beleértve az első Orbán-kormány utolsó évét is.

Ezért (a költségvetés hiánya):

[link]

(A 2011-es kiugrás nem csoda, hanem a MANYUP-pénzek elszórása miatt van.)

2012. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
28%

A legjobb: Orbán-kormány I. II.



A legrosszabb: Gyurcsány-kormány, Bajnai-kormány

2012. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

bumbi02 válasza:



Az a baj hogy az egész koncepciód arra épűl, hogy elhiszed a politikusainknak azt a tézisét hogy a magyar társadalom egy hedonizáló és túlköltekező gentry karakter.

Ez nem igaz, és soha nem is volt igaz.

Nem a Megymag féle béremeléseknek, vagy a túlburjánzó szociális rendszerünknek köszönhetjük hogy itt tartunk.

Ennek a megértéséhez csak elég egy valamit átlátni.

Ha nem emelnek béreket, akkor ma miből élnénk.

Illetve hogy nem az ellátások Ft beli aránya a magas, hanem az igénybevevők szélessége. Ami csak annyit jelent hogy a gazdaságunk nem működik megfelelően.

Ezt destruktív gazdaságpolitikával nem lehet kezelni, csak a beállt helyzetet elhárítani.


Az az!

Egy kormánynak nem az a dolga hogy az amúgy is pislákoló fogyasztást mégjobban lefijtsa, és még nagyobb munkanélküliséget gerjesszen ezzel fokozva a szocelátottak arányát, hanem a gazdaság talpraállítása.


Na ennek a jelét nem tapasztaltam még soha, pedig ez lenne a megoldás!

2012. jan. 9. 10:48
 14/36 bumbi02 ***** válasza:
78%

Nem a magyar nép hedonizáló, hanem a politika használja szavazat szerzésnek ezeket az intézkedéseket. Béremelés, nyugdíj emelés.

Választási években mindig előjönnek a hasonló dolgok.


Persze, a béremelések minimum az inflációt kell hogy kövessék, de például én sose értettem egyet a 13. havi fizetéssel /nyugdíjjal (annak ellenére hogy nekünk is jól jött/jönne). És egyetértek veled abban hogy az igénybevevők körével van a baj, és a gazdaságot talpra kell állítani, viszont abba nem értek egyet hogy a politikai célú bér és juttatás emelések nem játszottak közre.

Az államadósság növekedéséhez az vezetett hogy

1. folyamatosan deficites volt a költségvetés

2. a GDP nem nőtt olyan aránynban mint az adósságunk (pl az adósságunk 94-2001 közt is nőtt, csak a GDP nagyobb arányban, így a GDP arányos adósságmutató csökkent)

Én az első pontra világítottam rá hogy miért volt folyton deficites, amit te mondasz az pedig a második pont.


A gazdaság talpra állításához szerintem Bajnai lett volna legközelebb.. Az a baj hogy a gazdaság talpraállítása legalább két ciklust igényelne. Egymást követő két ciklust. Pl a jövedelemnövekedésnek is csak hosszútávon van hatása. ha van. (kétféle nézet él erről a közgazdászok közt hogy feltétlen növeli-e a fogyasztást a jövedelemnövekedés?) 1 év Bajnainak édeskevés volt, de az az irány amit elkezdett szerintem jó volt.


Azzal egyetértek hogy inkább az igénybevevők körével van baj a szociális juttatóknál, Bajnai azt hiszem csökkentette a családi pótlékra jogosultak körét (23ról 20 évre?)...


Nem mondom hogy Bajnaiék voltak Magyarország történetének legjobb kormánya.. De az elmúlt 22 évben szerintem ők voltak. Ha lenne párt aki Bajnait jelölné, akkor valószinüleg odaszavaznék.

2012. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
37%
Orbán Viktor kormányzata volt a legjobb.
2012. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Horn és az első Orbán kormány volt a legjobb. Félig szerencsés környezetben, de mégis mi voltunk az etalon a környéken. Gazdaság, stabilitás, növekedés.

Bajnai kormányt nehéz idesorolni, hiszen kevés ideje volt, másrészt jó lett volna a társadalom számára? Hát szóval rendbe rakni az elődei által összehordott szemetet nem nagy mulatság.


Legrosszabb? Szerintem a fennmaradók közül bátran lehet választani (nagy tévedést egyikkel sem hozunk). Mondjuk személy szerint az első Antall kormány elég komoly mélységeket hozott.

2012. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyesmiről.
2012. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
65%
Ha Bajnai megjelenne egy pártban én is odahúznám az X-et. Mást jelenleg nem tartok alkalmasnak. :(
2012. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
15%

Ha Bajnai megjelenne egy pártban én is odahúznám az X-et.


Tessék ma szóba hoztuk Bajnait és megjelent és nyilatkozott, hogy "Jobb lenne elfogadni az IMF feltételeit"

Ez egy nyalis ember aki csak az ő saját érdekeit nézi a tiédet meg a miénket nem.

Ha az IMF-től kölcsönt kérsz = eladod és betonba öntöd az országodat.

Na ez a diktátori módszer és nem az, hogy függetlenné tenni magunkat minél több szervezettől!

Szerintem.

Csak más mondaná meg mit csinálj, meg mit ne!

Ez hiettetlen, hogy ennyire nehéz lenne értelmezni.

2012. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 bumbi02 ***** válasza:
87%
Zsolty73, te mint képzett közgazdász, aki a dolgok mögé látsz, vázold fel nekünk az IMF hitel nélküli lehetőségeinket.
2012. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!