Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik kormány volt az elmúlt...

Melyik kormány volt az elmúlt 22 évben a legjobb a magyar társadalom számára, és miért? Illetve melyik a legrosszabb, és miért?

Figyelt kérdés
Ha kérhetek egy pármondatos indoklást.
2012. jan. 9. 08:45
1 2 3 4
 1/36 Antimod ***** válasza:
74%

A válaszok meglehetősen szubjektívek lesznek, azt hiszem.


Röviden: egyik sem volt jó.

Szerintem még az 1998-2002 (Fidesz-FKGP) közötti időszak volt talán a legkevésbé rossz. A legrosszabbra már több jelentkező van:


2004-2009 Gyurcsány-kormány (korrupció, alvás)

1990-1994 MDF-kormány (vadprivatizáció, fű alatti egyezmények - paktumok, lehetőségek elszalasztása)

és a mostani sem valami jó, meglátjuk mi lesz belőle...


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Osztom az előző hozzászólást!
2012. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
55%

A Fidesz mindkét időszaka a legrosszabb volt.

Legjobb,talán a Meggyesi-kormány,de jó egyik sem volt.

2012. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 bumbi02 ***** válasza:
71%
én Bajnai kormányt tartom eddig a palettáról. Alatta pozitiv előrejelzések voltak, pozitiv visszacsatolás volt külföldről,nem volt Magyarország minden héten téma.. Legrosszabb? Szerintem a mostani. Ennek pont az ellentettje.. negatív előrejelzések, negatív visszacsatolás külföldről, és Magyarország minden héten téma...
2012. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
15%

"én Bajnai kormányt tartom eddig a palettáról. Alatta pozitiv előrejelzések voltak, pozitiv visszacsatolás volt külföldről,nem volt Magyarország minden héten téma.."


Mert bajnai benyalt nekik.


A mostani kormány igenis a legjobb a helyzethez képest.

2012. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
21%

Bajnai egy érdek ember ne feledd!

Egy érdek embernek a saját pozitciója a fontos és nem a te érdeked.

Ha Orbán olyan nyalis lenne mint Bajnai akkor valószínű, hogy nem lenne téma hazánk!

De hát ezt mindenkinek saját maga kell eldöntenie mia fontos ÉN vagy a HAZÁM!?

2012. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

""bumbi02 válasza:


Valamely intézkedését kiemelnéd?



Mert szerintem Bajnai nem kormányzott, csak olyan utasításokat hajtott végre amit a politikusok a népszerűségvesztés miatt soha nem tettek volna meg.


Ez nem kormányzás.

Persze kérdés az hogy akkor kik is kormányoztak ebben az országban eddig valójában? Hiszen eddig csak ilyen kormányaink voltak, akiket a politikai érdek és a kényszer kettőssége vezetett. Még nem láttam spha az ország adottságaira épülő nemzetgazdasági stratégiát kirajzolódni soha. Ahogy a társada kérdésekre sem láttam még érdemi válaszokat vagy terveket.

2012. jan. 9. 09:35
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

Folytasd a mondatot:


"Mert szerintem Bajnai nem kormányzott, csak olyan utasításokat hajtott végre amit a politikusok a népszerűségvesztés miatt soha nem tettek volna meg."


...pedig meg kellett volna már nagyon régóta.

Sajnos kevés ideje volt.

2012. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 bumbi02 ***** válasza:
10%

Az államadósság 2001-2007 közt főképp azért nőtt mert folyamatosan deficites volt a költségvetés (még 7,5%os is volt ami elég magas) , és ezt a deficitet többek közt a túlzot szociális juttatások és nyugdíjak okozták..

- csökkentették táppénzt

- megszüntették 13.havi nyugdíjat

- bár növelték az áfát, de az alapélelmiszerekre (tej,kenyér,pékáruk) csökkentették 18%ra

- a munkáltatói járulék 5%os csökkentése (a minimálbér kétszereséig, míg efölött nagyjából 3,5%os csökkentés)

- Akik 1,9 millió alatt kerestek évente - bruttó - azoknak átlagosan 3%-kal nőtt a bérük (nettó)

- miniszterek-államtitkárok fizetésének csökkentése (bár ez álságos,hiszen 15% helyett lehetett volna akár 50%al is,de kevésbé álságos mint a Fidesz aki először csökkentett, majd utána kétszer annyira emelte)

- ingatlanértéken alapuló ingatlanadó 3 kulccsal.


Én ezt egy jó csomagnak értékelem, akkortájt eléggé erősödött a forint is ( 1 hónap alatt a svájci frankkal szemben 5 forinttla, az euróval szemben 8 forinttal lett erősebb) Ami persze nem csak ettől függ, de egy ilyen csomag bejelentését a piac megérzi.

2012. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 bumbi02 ***** válasza:
66%

Mert szerintem Bajnai nem kormányzott, csak olyan utasításokat hajtott végre amit a politikusok a népszerűségvesztés miatt soha nem tettek volna meg.



És pont ez volt benne nekem a szimpatikus. Hogy meg se próbált populista lenni.


És ahhoz képest hogy anno Szijjártó azt nyilatkozta hogy "ez egy brutális megszorító csomag , egy illegitim kormánytól" , ma a Fidesz sokkal durvábban vágja meg a népet, csak éppen mindenféle koncepció nélkül,és pont a kisembereket.

Ha megnézed Bajnai intézkedéseit, az alacsonykeresetűeknek is nőtt a fizetése, az ingatlanadót csak 30 millió feletti értékü ingatlanokra vetette volna ki (és nem 3%ot, az 50 millió értékü ingatlanra is maximum 0,5%os adó lett volna) .A költségvetésre is elégjó hatással volt a Bajnai csomag. (2010-re már csak 3,2% volt a költségvetési hiány, szemben a 2009es 3,6%al) Ha Bajnai egy egész ciklust kitölt, megmerem kockáztatni hogy a ciklus végére az államháztartási hiányunk 1-1,5% környékén is járhatna..

2012. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!