Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Zagyva György Gyula miért...

Zagyva György Gyula miért lett a "hülye" szó szinonimája?

Figyelt kérdés

Mikor a műveletlenség kerül szóba, mindig őt emlegetik. Most bevallom őszintén, hogy nem követtem Zagyva Gyula munkásságát, szóval nem tudom, hogy miről van szó.

Mit mondott, amivel ennyire leégette magát?


2012. jan. 15. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

2010-ben volt egy felszólalása a Parlamentben, amikor valaki megnyikkant a háttérben, odafordult feléje és azt mondta, hogy "na ezt majd a folyosón megbeszéljük".

(Igaza volt, elég bunkóság közbemotyogni, -suttogni, de azért ez a mondat sem vallott úriemberre. Olyan "gyere ki a hóra, majd behúzok kettőt" hangulata volt.)

2011 nyarán előállították a Szigeten, mert a bejáratnál szervezett tüntetést és felszólította a megjelenteket, hogy a tiltás ellenére próbáljanak bejutni a helyszínre. (Formalitás szerint a magas benzinárak ellen tüntettek volna, ami, valljuk be, csak ürügy volt - na, szó ami szó, ezt a rendőrség nem vette tudomásul, mert a rendezvény ideje alatt a terület magánterületnek számít.)

""Hülyeség volt, amit csinált, borzasztóan káros" - fogalmazott az [origo]-nak Losonczy Pál, a Jobbik budapesti frakcióvezetője. A politikus azt mondta, számára sem világos, hogy mi volt Zagyva célja, és miért akart "szórakozni vágyó embereket" megzavarni. Losonczy hozzátette, hogy csodálkozna azon, ha a pártvezetés szó nélkül hagyná az akciót. Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője azt mondta, az akcióval az a probléma, hogy Zagyva a demonstráción nem jobbikos képviselőként, hanem HVIM-es aktivistaként vett részt, az akciót viszont könnyen összemoshatják a Jobbikkal, miközben a pártnak ahhoz szerinte nem volt semmi köze. Egy parlamenti párt számára nem biztos, hogy egy ilyen jellegű demonstráció a legszerencsésebb megoldás, hogy egy problémára felhívja a figyelmet - mondta Mirkóczki." [origo.hu]


Illetve:


"A megalapozott gyanú szerint Zagyva György Gyula 2010. augusztus 3-án délután a Verőce külterületén megrendezett Magyar Sziget Fesztiválon egy faházban a Hetek című hetilap két munkatársát - bűntársa közreműködésével - "személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetésével" fenyegette meg. Több becsmérlő, fenyegető, szidalmazó kijelentés után, Zagyva azt mondta a szerinte az "ellenséges tábort képviselő" újságíróknak, hogy legszívesebben "széttépné és felkoncolná" őket - közölte az ügyészség.


A képviselő beszélgetés közben a kezében lévő ostorral mindvégig hadonászott, azzal egy alkalommal az egyik újságíró felé ütött, de nem találta el a sértettet. Befejezésképp Zagyva György Gyula azzal fenyegette meg az újságírókat, ha a faházban történtekről bárkinek beszélni mernek, vagy megírják, akkor "nekik annyi lesz".


Zagyva György Gyula a megalapozott gyanú közlése ellen panaszt jelentett be, majd pedig vallomást tett, tagadva a terhére rótt bűncselekmény elkövetését - olvasható a közleményben."

[delmagyar.hu]

2012. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Keress rá a youtube-on. Egy videó többet mond ezer szónál :)


http://www.youtube.com/watch?v=hbQaWqM6RM8

http://www.youtube.com/watch?v=a9SFQl1-Vh4

2012. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

azt mondta neki egy fideszes

hogy ülj már le hülyegyerek

erre mondta, hogy na ezt majd kint megbeszéljük

2012. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát elég proli módon beszél, kár volna tagadni...
2012. jan. 15. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy zagyvaságokat beszél nem feltétlen Zagyvára utal. Régebbi szólás ez, bár igazságtartalma is lehet.
2012. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Szeretek vissza-visszatérni a Magyar politika kategóriába, megnézem, fél nap alatt mennyire csökkent a hasznossági százalékom. :'D

"Hülyeség volt, amit csinált, borzasztóan káros" - ezt maga egy jobbikos társa mondta róla. Nem én. Idéztem. :D

2012. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én 3 nap alatt 3%-ot csökkentem :S
2012. jan. 16. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!