Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mennyire támogatnátok egy...

Ti mennyire támogatnátok egy ilyen törvényt?

Figyelt kérdés

Most találtam rá egy egykori szdsz-es törvényjavaslatra, amely szerint az állam nem támogassa az egyházakat, azok finanszírozzák magukat a hívők támogatásaiból.

Egyetértetek vele? Ha nem miért?


2012. jan. 17. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A támogatás csökkentésével egyetértenék,de azért teljesen nem kell tőlük megvonni a támogatást,mert azért üzemeltetnek iskolákat meg segélyszolgálatokat,stb. És ezeket hívők nem tudnák mind megfizetni.
2012. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ma 15:49


Az elvont pénzekből az állami iskolákat is támogathatnák, nem gondolod?

2012. jan. 17. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy most le leszek kommunistázva, de az ateisták adójából is támogatják az egyházakat. Idejét múlt intézmény melyet sikerült lejáratni a végletekig. És ez minden egyházra vonatkozik!
2012. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon a részletektől függ.

Egy mai társadalomban úgy gondolom, hogy az állam azért támogatja az egyházakat, mert az egyházak bizonyos tevékenységei az állam (ill. a társadalom) számára fontosak, hasznosak. Iskolákat, kórházakat, idősek otthonát stb. tartanak fenn, karitatív tevékenységet szerveznek és folytatnak, műemlék épületeket tartanak karban, kulturális eseményeket szerveznek stb.

Van, aki szerint egyszerűen el kéne venni az egyházaktól ezeket a feladatokat, de ez szerintem még ateista szemszögből sem ilyen egyszerű: én jártam egyházi és nem egyházi iskolába is, és az egyháziban még a takarítónő viszonyulása is egész más volt a diákokhoz, mint az államiban. Szóval ezek az intézmények igenis nyújtanak plusszt a sima állami intézményekhez képest a nem hívők számára is, például az elkötelezett dolgozóikon keresztül.

Úgyhogy szerintem azt nem kéne bolygatni, hogy lehetnek-e ilyen intézmények, sőt.

Viszont azt alapvetően jó elképzelésnek tartanám, ha nem azon a jogcímen kapnák az egyházak a támogatást, hogy ők egyházak, hanem az elvégzett feladatok alapján. így a hívekre a primer hitéleti dolgok finanszírozása maradna (lelkész fizetése, gyülekezeti terem rezsije stb.), akár sima adomány, akár pl. a mai adó 1% formájában.

Ez ki is húzná a "kit lehet egyháznak bejegyezni" című kérdés méregfogát, vagy legalábbis annak egy jelentős részét...

De hogy úgy en bloc mindent a hívők finanszírozzanak, azt nem támogatnám. Azért nem, mert ezzel egyrészt ellehetetlenülnének az egyházi intézmények, másrészt azért, mert ezáltal a múlttal rendelkező egyházakra aránytalanul nagyobb terhek hárulnának.

2012. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
én teljes mértékben. egyetlen egyházat sem ismernék el, minddel megszakítanám a kapcsolatot, és maradjon fenn amelyik tud, ahogy tud.
2012. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen

2012. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!