Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen intézkedéseket csinálna...

Milyen intézkedéseket csinálna Bajnai, ami révén növekedne a gazdaságunk?

Figyelt kérdés

A kérdést azért írtam ki, mert szemmel láthatóan sok a Bajnai fan, de tudják-e milyen gazdasági vonalat képvisel, mi a lényege, mit várhatunk tőle és az miért jó nekünk.



Az az érzése az embernek ezen az oldalon hogy elment az emberek esze, és azt sem tudják mire x elnének, csak balról jöljönn és ne legyen teljesen leamortizálódva. Sőt ha tönkre is vágott sok sok magyart, az sem számít, csak a törvény mögé és nem az igazság oldaán áll!


2012. jan. 17. 16:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

""Nem azért, hanem azért, hogy legyen pénz az egészségügyben.



Nem értelek.


% os értékben van pénz az egészségügyben, viszont az embereknek nincs pénze! Jellemzően az idősembereknek meg mégkevesebb.


[link]


Figyelj.


Itt vannak adatok arról hogy mire költünk sokat vagy keveset, nemzetközi összehasonlításban.

Az Eü re GDP% osan nem költünk sokat, de mivel nagyon alacsonyak a jövedelmek, és kevés a befizető, nominálisan nagyon is keveset.


Az az, ha + pénzt kérnél a szolgáltatásért azzal semmit nem érnél el, mivel nem a lényeget ragadnád ki.

2012. jan. 17. 17:23
 12/29 A kérdező kommentje:

Nem értitek sajnos.


Bajnaival azért volt akkora összhang a nagytőke és a bankok a befektetők összességével, mert tudták hogy úgy mozog ahogy ők diktálnak.


De sajnos ez nem lehetséges egy valódi kormányzás esetén, ugyanis akkor csak abba az irányba haladunk amerre az elmúlt 22 év vitt benünket.


Vicc az hogy beveszitek, Bajnai az egytelen jó közgazdász, és azért kell ő a nyugati nagytőkének.

Sőt, Bajnai nem is foglalkozott soha makrogazdasággal, még akkor sem amikor ő volt a miniszterelnökünk, mert Oszkó volt az aki a gazdaságot írányította. Bajnai a bólógató szerepét kapta. Ő csak egy bank és csőd szakértő, leegyszerűsítve.


Köszönöm, én azon az áron nem akarok jóbalenni a nyugattal, hogy minden pénzt kihúzzák a zsebemből egy általuk az élrtehelyezett ember segítségével!

2012. jan. 17. 17:33
 13/29 anonim ***** válasza:
59%

"issza kéne hozni a két kulcsos adórendszert, csak 2-3%al megemelni a gazdagabbak adókulcsát"


A gazdagabbak adója több, mint 15%-al volt magasabb, mint a proliéké.

2012. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%
Bajnai egy vicc volt. Hitelből én is tudtam volna válságot kezelni.
2012. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
67%

Bajnai NEM vicc volt,hanem jól kezelte a válságot! Nem azért,mert diktáltak neki,hanem azért,mert ért hozzá.

Hogy mit tenne,azt nem tudom,de a jelenlegi kormánytól százszor jobb lenne.

2012. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%
Felvenne egy újabb hitelt azt tenné, nincs hiány nincs min problémázni. Csak miből kívánja visszafizetni Libajnai úr a tartozást+kamatokat?!
2012. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 bumbi02 ***** válasza:
50%

A gazdagabbak adója több, mint 15%-al volt magasabb, mint a proliéké.


Tisztában vagyok vele.. Mi is a felső adókulcsba tartoztunk..


De válságban miért a kisembertől vesznek el? Amikor a kisembertől elveszel 10 ezer forintot, akkor neki az ételen kell már spórolni..Ha a havi 500 ezres fizetésből 10 ezerrel kevesebbet kapsz kézhez, hát nem fogsz kevesebbet enni.. Maximum kevesebbet költesz "szórakozásra" vagy kevesebbet fektetsz be...

2012. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%

Mi volt a probléma a vizitdíjjal?

Évente mindösszesen 20x kellet volna fizetni.Az évi 6000Ft, ha minden hónapba 2x elmész orvoshoz.

Ne mondja senki hogy évente nincs 6000ft-ja pluszba.


És már ne haragudjanak a nyugdíjasok,de engem marhára zavar hogy évente egyszer elmegyek orvoshoz,akkor azért kell 1 napot erre rászánnom, mert rengeteg öregasszony az orvosnál pletykál,politizál, mutogatja az unokák fényképét,mert marhára unatkozik.

2012. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 bumbi02 ***** válasza:
69%

Akik itt az IMF hiteltől paráztok.. Miért nem zavar titeket a mostani állampapír aukció? vagy a kötvény-kibocsátás?


Ezekből nagyobb az államadósságunk mint a hitelekből..

2012. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

""bumbi02 válasza:


Akik itt az IMF hiteltől paráztok.. Miért nem zavar titeket a mostani állampapír aukció? vagy a kötvény-kibocsátás?


Ezekből nagyobb az államadósságunk mint a hitelekből..



Neked ebben teljesen igazad van.


Csak tudod az Imf feltételei az eddigi tapasztalatok alapján csírájában elfojtja a növekedést. És ezáltal restriktív állapotokat gerjeszt. Na most mi recesszív gazdaságban topogunk, és mi lesz ha erre még egy restriktív IMF hatás ráerősít?


Ha így nézed, lehet hogy a 10% al sem járunk jobban!

2012. jan. 17. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!