Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban áll az ország gazdasági...

Nem dávid kérdése:

Jobban áll az ország gazdaságilag mint 2éve?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 12:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Sokkal rosszabbul állunk mint valaha.

1.A magánnyugdíjak a semmibe (állítólag államadósságtörlesztés valójában ki tudja mivel erre sokminden ráhúzható...). Amennyiben bizonyos rész erre ment akkor is nőtt az államadósság, mivel leginkább "ojróban" kell törlesztenünk, az meg mint tudni illik min. 20%-al erősödött a forinthoz képest.(ami igen magas) 2.A munkanélküliség a csúcson és csak azért hazudnak, hogy "csökkent", mert az idén sok száz-ezer embert kényszerítettek 1-1 hónap 4 órás közmunkára(földtúrás, szemétszedés akár diplomával is havi 30 e forintért). És ez természetesen nagyon fényesíti az amúgy béka segge alatt lévő statisztikát. Illetve aki nem akart együttműködni velük (pl diplomával nem akart szemetet gereblyézni) az kikerült a nyilvántartásból, így ez vehető statisztika szempontjából úgy is, hogy "lett munkája" és nem jegyzik tovább álláskeresőként... így nagyon könnyű azt mondani, hogy 70.000-el nőtt a foglalkoztatottak száma, miközben hatalmas elbocsátási hullámok vannak minden ágazatban... 3. A saját rétegük "erősítése". Ez annyit jelent, hogy a minimálbér közelében tengődő kisembereknek, közalkalmazottaknak(a dolgozók jó 70%-a) egy picurit belenyúltak az amúgy is szűk zsebecskéjébe és áttették azt a jópár ezer forintot, az úgynevezett kb 5-10%-ot kitevő, 500.000 nettó fizetéstől kezdődő "középréteg" zsebébe, akiknek nyilván égető szükségük volt még arra az átlagosan 50-200.000 forintra ami a szegények zsebéből "kivándorolt". Ez az igazságos fordított Robin Hood féle "felzárkóztató" adórendszer. Ami ráadásul 500 milliárd forintnyi lyukat is ütött a költségvetésen, mivel a szegények pénzéből nyilván nem lehet mindezt finanszírozni. Erre azt az "értelmes" magyarázatot adták, hogy természetesen azért van erre szükség, hogy felpörögjön atz itthoni gazdaság és pont. Mivel úgy gondolták, hogy a minimálbérből tengődők nyilván a Karib szigeteken költenék el azt a pár tízezer forintot ami szükséges lenne ahhoz, hogy esetleg jusson némi hús is az asztalra vagy negyedévente meg tudjanak venni egy pár cipőt. Ezzel szemben az általuk támogatott réteg tényleg külföldre viszi a plusz pénzt. Tehát ez a magyarázat bukta...

4.Demokrácia teljes felszámolása, saját rezsim kiépítése (szerintem ezek senkire ne mondják, hogy kommunisták, mivel nekem úgy tűnik ők a legnagyobbak). Természetesen az utolsó legnagyobb ellenség aki még képes nyomást gyakorolni és kifejezni az aggodalmát a "nyugat", mivel az itthoni kétharmad ellen nincs igazán belföldi ellenfél.

Természetesen az EU aki adott esetben kész segítő kezet is nyújtani, nem őket hanem az országot támadja és ezt nem "tűrhetjük" ez szabadságharcra "buzdít".... ááá kár is tovább írni... Ami ma Magyarországon folyik az egy demagóg elnyomó népbutítás ami csak arra megy ki hogy több tíz évre bebiztosítsák magukat... A cél elérése érdekében minden szent. Akárkinek állampolgárság természetesen aki tud pár szót magyarul és van elég elszánt, hogy ezekre szavazzon. Közben mindegy, hogy a gazdaság csődbe megy, hogy további 50 évvel szakadunk le a nyugat fejlettségétől a fiatalok, diplomások,orvosok özönlenek nyugatra az itteni rémségek, munkanélküliség, pénztelenség, kilátástalanság elöl.

Az ország egyenes úton rohan a szakadék felé...

2012. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Az előző kormány levágatta az ország lábait. A mostani sem tudja kinöveszteni. Műlábbal szar haladni.

De visszakérdezek: te többet dolgozol, jobban tanulsz? Akkor mitől is haladnánk jobban?

2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ha ezt nekem írtad... akkor válaszolnék... a válaszod a tipikus fideszes mentalitást tükrözik. Megkérdezik tőle hány óra és elkezd nagy beleéléssel az időjárásról beszélni...
2012. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Hol élsz, ketteske???"


Narancsködben, csak az a baj, hogy magyarnarancs:

kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk!

2012. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
73%

#13-asra reflektálva.

Lehet visszakérdezni, de akkor én is azt teszem:

évek óta minden reggel felkelek és ugyanúgy dolgozok.

Mit rontottam el?

Miért nem élhetek ugyanazon a színvonalon (és nem is azt kérem, hogy jobban), mint korábban, noha egyre többet kell dolgoznom?

2012. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
75%

Előző vagyok és pontosítok:

Többet dolgozni az azt is jelentheti, hogy eddig 100 db terméket állítottam elő naponta, most pedig 101-et.

8 órát dolgoztam, most 9-et.

50 km-t vezettem, most 60-at.

De a lényeg az, hogy egyre érezhetőbben csökken az emberek életminősége, az enyém mindenképpen :(

2012. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 bakonyi ilona válasza:
A válaszokat olvasgatva én is csak azt tudom mondani, ha lehetne ki is plakátolnám, mint a jelenlegi kormánypárt anno: "rosszabbul élünk..." Sok mindenről le kell mondanunk, ami eddig természetes volt, sajnos már a megtakarított pénzünkhöz is egyre többször kell hozzányúlni, mert az mindig biztonságot ad. A fiamat 11 év után most küldték el a munkahelyéről, 44 éves jogász, 3 gyermeke van. Nagyon el vagyok keseredve, de őt csak bíztatom.
2012. jan. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
Én azt halottam egy apeh-os (Nav-os) vezetőtől, hogy tavaly volt olyan hónap, amikor nem volt pénz a nyugdíjra, nem tudták miből fogják kifizetni. Ekkor elvették a magánnyugdíjat, na és abból sikerült. Ha az nincs, akkor nincs nyugdíj sem akkor? Tehát szerintem szarabbul állunk.
2012. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
7%
Jobban. Akkor lesz ez világos, ha véget érnek a minket ért támadások és leállnak a HUF csökkenésére spekulálók. Ha visszatér a HUFEUR 290 alá, elég szépen fog festeni a gazdaság!
2012. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt kérdezném, hogy mitől fog "szépen festeni a gazdaság"?

Tekintsük a gazdasági erősséget teljesen hétköznapi paraszti ésszel gondolkozva egy 10-es skálának.(a példa természetesen nem mérvadó csak érzékeltetés) pl.: 10=Magyarország nagyon erős gazdasággal rendelkezik, 0=a mostani állapotok

Na a fidesz átvette az ország irányítását mondjuk 4-es erősségű gazdaságnál és innentől kezdve természetesen az ígértekkel ellentétben a saját hatalmi törekvésük került középpontba és nagy ívben sz*rtak a gazdaságra így levitték nullára. Majd talán 2014-re ha igen nagy szerencsénk lesz(amiben személy szerint nem hiszek), kínkeserv árán talán-talán vissza lehet tornázni az eredeti 4-es szintre, és nyilván verik majd a mellüket, hogy "mi megmondtuk, mi megcsináltuk, nekünk lett igazunk mindenben látjátok, kishülyék..." és indul előről a demagóg népbutítás, miközben harcias, megvásárolt székely meg nemtudommilyen himi-humi szavazatokkal sikerül újabb 4 évre kivívni a "betonbizalmat".

Csak közben elment 4 év....a magyar emberek több tízéves megtakarításait játszották el ami később nyilván még érezhetőbb lesz(lásd: magánnyugdíjak) és sok millió embert taszítottak létbizonytalanságba, félelembe, nyomorba. Közben persze eszük ágában sincs fejleszteni a gazdaságot vagy akár egy darab valós munkahelyet is létrehozni, csak a rezsimjüket joggal támadó EU-val hadakozni, itthon meg butítani (a butamagyar fajtát akit természetesen lehet, nyilván a többséget nem), hogy Magyarország veszélyben van...támadáshegyek meg stb...de hogy ez csakis miattuk van azt nem mondja ki senki...

2014-re nyilván sikerül kiépíteniük majd az új, kommunizmushoz hasonló egyeduralmukat lesz itt minden "jó dolog", titkosszolgálati szerv amivel a segglyukadat is ellenőrizni tudják majd meg politikai félelemben tartás...Gondolom mindenki ezt akarta, mindenkinek erre volt szüksége, mikor 2010-ben esetleg ezekre voksolt...és nem munkahelyekre, fejlődésre, egyensúlyra, létbiztonságra... hát igen...és közben kerek nullát fejlődünk a legjobb esetben is gazdaságilag...de remélem (kérem ne vegye magára senki) előbb fogy el ennek a birka magyar népnek a türelme minthogy ez megvalósulhasson...

2012. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!