Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol van a Bpest 12. kerületben...

Hol van a Bpest 12. kerületben olyan tanfolyam, ahol a Youtube-ra oktatják a feltöltést? Szakmámban még mindig aktivan dolgozó nyugdíjas vagyok. Ezzel is segiteni szeretném a magyar kultúra hozzáférhetőségét, amit a mai TV-műsorok már alig tesznek.

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 07:42
 1/7 anonim válasza:

ezt szerintem nem okatatják sehol sem.

az ember regisztrál az oldalrał belép

jobb felül van egy menüpont ami a regisztrált nevét mutatja. afelé viszi az ember az egeret, ott előjön egy legördülő menü.

kiválasztja a "my videos" menüpontot

majd jobb oldalt lát olyat, hogy "new" felé viszi az egeret és arra kattint, hogy "video upload"

majd mégegyszer meg kell nyomni az upload video gombot és kiválasztani a megfelelő file-t amit az ember fel akar tölteni.


szerintem a kérdés az az, hogy hol van olyan tanfolyam, ahol videók szerkesztését tanítják. az ennek az egész folyamatnak a nehezebbik része. tudom, mert én is csinálom és egy 3-5 perces igényes videónak az elkészítése több óra. feltölteni csak pár kattintás.

2010. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Feltölteni a Youtuben levő anyagokat már tudom.

Vagyis: amit ott már feltöltöttek azt át tudom tölteni a magam nick-jére.

De én videotape-n levő VHS-anyagokat szeretnék feltölteni: ehhez azonban olyan ismeretekre (és eszközökre) van szükségem, amihez hozzáértő vélemény szükséges.

Ilyen tanfolyamot szerintem sokan keresnének, de senkinek nem jutott még eszébe ilyent inditani.

2010. febr. 17. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanfolyamot többnyire olyan dolgokról indítanak, aminél a megtanulható komponens legalább egy 30-40 órányi tudásanyagot kitesz. A videodigitalizáláshoz nem igazán kell tudás, csak egy eszköz, amit annak leírásából könnyű elsajátítani, nagyjából a "benyomod és kész" szintjén mozog.

Ha videóügyi munkás akarsz lenni, akkor video vágó OKJ képzés létezik, de erre szerintem nincs szükség ahhoz, hogy digitalizálj. Viszonzt egy kütyü mindneképp kéne.

2010. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem ezt nem oktatják így külön sehol sem.De ha regisztrál a youtube.com oldalon,akkor a saját felhasználónevével és jelszavával be tud lépni,és ott belül biztosan van olyan opció,olyan gomb amivel a számítógépről fel lehet tölteni a tartalmakat.Nem lehet egy bonyolult,próbálja meg!Érdekességként mondom hogy az újabb kamerákat,telefonokat sokszor ellátják egy youtube gombbal,aminek a segítségével azonnal fel lehet rakni őket a youtube videómegosztó portálra.Sok szerencsét kívánok!

2010. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már regisztáltam a Youtube-n, fel is töltöttem pár videót azok küzöl, amelyeket már feltöltött valaki.

Mégis van némelyikkel problémám , mert némelyiket konvertálni kell.

Nos ehhez nem értek !

Ezt mindenképpen segitséggel merem csak felvállalni, hisz a saját anyaghoz, - amit szinténcsak fel szeretnék tölteni - kell valaki, aki már otthonos ebben a témában.

Nem merek látatlanban beruházni ehhez szükséges eszközöket, ehhez mindenképen kell egy segítő is.

Ezért szeretném, ha lenne egy tanfolyam, ahol ezt nem "szivességből" teszi meg nekem valaki.

De eddig konkrét segítő nem jelentkezett még.

Se tanfolyam, se segítő !

2010. febr. 18. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egy iskola, ők indítanak videó OKJ tanfolyamot, közte az is ott van ami neked kell. [link]


Csak még ezer más dolog is:


Matkócsik András - filmesztétika, filmtörténet, filmtechnika

Dimitrov Györgyné - videotechnika

Szita Miklós - gyártásszervezés, speciális filmjog, munkavédelem

Perczel Kristóf - televíziós műsorszerkesztés

Medgyesi Gabriella - dramaturgia

Merza Gábor + szakértők - vizsgakozultáció

Mester Ákos - filmklub-filmesztétika

Kende Júlia - utómunka technika, montázs elmélet


Gyakorlatvezetők:


Mester Ákos - stúdiógyakorlat

Pálfi Viktor - világításgyakorlat

Matkócsik András - kameragyakorlat

Merza Gábor - rendezési gyakorlat

2010. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, hogy profi iskolát ajánlotok !


Ez azonban nem nekem való több okból sem:

- nem akarok profi televiziós lenni

- ugysem vennétek fel munkába, ha elvégezném is,

lévén 75 éves vagyok!

- csak a Youtube-n való ismeretek érdekelnek.


Mást keresek .

Mást, aki csak Youtube - feltöltés témában ad ismereteket.

2010. febr. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!