Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszüntetnéd-e a 70 éven...

Megszüntetnéd-e a 70 éven felüliek ingyenes utazási lehetőségét, ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés

Ha ilyen gázos a büdzsé, sok helyen kilóg a lóláb, miért utazzon egy jó nyugdíjból élő nyugdíjas ingyen a buszon, villamoson, metrón, vonaton? Én nem venném el a rokkantnyugdíjasok vagy a nagyon alacsony nyugellátásban részesülők kedvezményét, de az azért hallatlan, hogy aki 150 ezret kap havonta, ne fizessen az utazásért.


Szabja meg az állam, hogy kap minden nyugdíjban részesülő 20-30 oda-vissza ingyen utat évente X-Y viszonylatban, és kész.


Európa sok országában (még az összetettebb szociális hálóval rendelkezőkében sem) sincs ilyen.


2011. dec. 21. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani. Nemcsak a 70 felettiek, de már a hatvanasok nagy része sem veszi igénybe, mert ki sem mozdul. Vagy azért, mert nincs kihez/hova utazgatni, vagy pedig azért, mert megnyomorodott beteg, elesett. Aki meg még képes rá, hadd utazzon. Ne irigyeld tőlük! Te is leszel öreg, csak ma még nem hiszed el.
2011. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább annak a rengeted adócsalónak a t.kére kéne lépni,akik százmilliókkal lógnak és ügyeskednek, de még a 20 milliós adóssággal bíró Gáspár Győzike is röhög a markában éa szórja a pénzt. Na, látod: itt van a nagy lóvé!
2011. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. A szüleim már nyugdíjasok, két kocsijuk van, tehát nagyon-nagyon ritkán járnak tömegközlekedve, és szép a nyugdíjuk. Ha mégis tömegközlekednek, megtehetik ingyen. Én nem sajnálom senkitől sem amije van, sőt, tudok örülni más sikerének, boldogságának, legyen bármilyen apró is, de egy kisebb összeget legalább, mondjuk a felét a teljeárú jegynek a nyugdíjasokkal is kifizettetném. Persze csak azokkal, akik ezt megengedhetik maguknak, tehát a nyugdíjuk x ezer felett van havonta. De ez még elég kevés bevétel. Nagyon sokat lehetne nyerni azzal, ha nem lenne ennyi képviselő, és nem ilyen magas fizetéssel (feléből bőven meg lehetne élni szépen), nem lennének álláshalmozások, a párhavi semmi munkáért való többtíz-száz milliós végkielégítésekről, a korrupcióról, csalásokról nem is beszélve. Máshová pedig pénzt kéne áramoltatni, értelmesen, átszervezve. Oktatás, egészségügy, infrastruktúra, gazdaság, környezetvédelem, energiafelhasználás, stb... sajnos sok helyen kilóg a lóláb, a nyugdíjasok ingyen utazása még a legkevesebb (legalább ne csúcsidőben tegyék, ha csak a tescoba mennek)
2011. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Aham! Észrevettétek már, hogy mennyi a csak passzióból utazgató idős a tömegközlekedési eszközökön? Főleg nyáron, amikor elmennek egy napra a strandra, aztán másnap megint megismétlik az utat, harmadnap még egyszer... Vagy képesek 12 megállót villamosozni csak azért, mert a tejföl a Corában 69 Ft...


Nem sajnálom kifejezetten tőlük, csak abszurdum. Ilyen alapon a vidéki gyerekeknek is ingyenessé tehetnék a bérlet árát, mivel vidéken már bezártak az iskolát, és sok szülőnek meg 2000-4000 Ft-ot kell csak azért kiadnia, hogy iskolába járassa a gyerekét. (És igen, sok családnál, ahol van 3-4 gyerek, ez probléma.)

2011. dec. 21. 22:38
 5/22 anonim ***** válasza:

Igen, megszüntetném. Semmi se indokolja. De ha már ingyen kell adni valamit, akkor én hasznosabb dolgot adnék, mondjuk heti egy-két ebédet, vagy az ingyen utazás árát odaadnám nekik ruhacsekkben.


És az se igaz, hogy ezt az öregek ne vennék igénybe tömegesen. Én Szentendre és Esztergom felé járó buszokon utazok, és ezeken különösen nyáron, 5 emberből 4, ahogy megfigyeltem, személyi igazolvánnyal utazik. Semmi szükség nincs erre, úgyis nagy a zsúfoltság.

2011. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Részben. Este hattól másnak reggel hatig ingyen használhassák a buszt. A lényeg, hogy csúcsidőben ők is fizessenek.
2011. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én is a 22:51-essel értek egyet: csúcsidőben semmiképp se mehetnének ingyen, mert aki iskolába/munkába megy egyszerűen nem fér fel (piacozni pedig később is ráérnek). Azon a vonalon, ahol én járok, csúcsidőben 50% a nyugdíjas, csúcsidőn kívül pedig 70%...

De ahogy más buszokon látom, ott is a többség nyugdíjas, mert nekik a buszozás/villamosozás ugyanolyan lett, mint a temetőzés, rendelő, piacozás: akkor is mennek, ha nem szükséges, mert lehet pletyizni és új arcokat megismerni...

2011. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Én csak korlátoznám. Reggel 7-től 9-ig és délután 3-tól 5-ig nem lenne ingyenes senkinek sem. Bosszantó, hogy a munkába, iskolába igyekvő emberek nem férnek fel a járatokra, mert a nyugdíjasoknak pont akkor kell menni valahová (piac, orvos, stb.) Ezzel a korlátozással versenyképesebbé lehetne tenni a közforgalmú közlekedést úgy, hogy senkit sem érne hátrány (a piac és az orvosi rendelő is nyitva van 9 után is, ha pedig sürgős, akkor váltson menetjegyet, mint mindenki más).
2011. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Tömegközlekedésen csak kisnyugdíjasok utaznak, akiknek van elég pénzük, azok autóval járnak.
2011. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 nem dávid ***** válasza:
68%
Én nem sajnálom nyugdíjasoktól az ingyen közlekedést de egyszerűen nem lehet tőlük felférni. Én elvenném az állam helyébe ezt a lehetőséget. Így is 50%-os bérlet kellene nekik tehát szerintem kibírható lenne. De a Fidesz nem fogja elvenni mert félti szavazóit.
2011. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!