Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha idén államilag finanszírozo...

Ha idén államilag finanszírozott képzésre megyek, diplomaszerzés után viszont rögtön külföldre, akkor húsz év múlva visszakövetelhetik a tandíjat, ha már másik ország állampolgára vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Húsz év múlva hol lesz már ez a törvény!
2012. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ez nekem is eszembe jutott, hogy mi van azokkal, akik nem jönnek vissza külföldről. Szerintem, csak annyit tudnak tenni, hogy a magyarországi dolgaidat lefoglalják, ami lehet, hogy az örökség lefoglalásában fog megnyilvánulni. Mást nemigen tudnak csinálni.


Mondjuk, a jelenlegi gazdasági helyzetből kiindulva, az is lehet, hogy 20 év múlva az infláció miatt 5 millió Ft lesz egy doboz gyufa, és akkor egy diplomát szinte semmibe sem kerül visszafizetni.

2012. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%

Ez egy jó törvény.


Hiszen a lehetőségek mellé teszi a kötelezettséget.

Valahol igazságos, hiszen nem egyoldalú.


Viszont a feltételezi hogy nem lesz a közeljövbőben olyan változás, ami piaci alapon, a bérekkel kapcslatban jelentene megoldást, és ez szomorú de reális!

2012. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a törvény valójában a tandíj bevezetését jelenti. Én támogatom a kormányt, de ezt nagyon elhibázták. Mi van azzal, aki Magyarországon nem talál munkát? Gondolom, sokan vannak ilyenek. Én két éve diplomáztam, és azóta is munkanélküli vagyok.
2012. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A dolgok jelenlegi állása szerint vissza. De nem biztos, hogy húsz év múlva ez még érdekelni fog valakit.
2012. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Mexikóban végeztem ugyanilyen feltételekkel egy szakot. Amikor megkaptam a Mexikói állami finanszírozást vállaltam, hogy 5 évig utána ott maradok dolgozni. Mire végeztem ezt eltörölték.

Itt is ez lesz valószínű...úgyhogy nyugi.

2012. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez még valamennyire ok. Legalábbis, ha nem orvos akar lenni vki. A közvetlen hatása sztem h még kevesebb orvos lesz.

Az már sokkal nagyobb gáz, hogy ezentúl az egyetemek arra fognak ráállni, hogy a képzési idő másfélszereséig benntartsanak, aztán megbukj. Ugyanis így kaszálhatják a legtöbb pénzt, mert ilyenkor is vissza kell fizetned mindent, és még diplomád sincs. Ilyen egyoldalú hülyeséget biztos csak valami nagyon idióta ember rak bele a felsőoktatási törvénybe (Rózsika?). Mert ok. ez a törvény, de a másik oldalról korlátozni kéne, h csak X diák bukhasson meg. A BMEn jelenleg egyes tárgyaknál 70%os a bukási arány, kiszámolható, hogy az új törvény alapján milyen rengeteg ember fog milliókat visszafizetni. Ráadásul nem is gondoltka azokra, akik egyetem mellett dolgozni kényszerülnek, nekik egyes szakokat fizikai képtelenség (ezt még a dékán is elismerte) időben befejezni az egyetemet.

2012. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez a törvény valójában a tandíj bevezetését jelenti. Én támogatom a kormányt, de ezt nagyon elhibázták"


Meg lehetne vitatni, hogy támogatjuk-e vagy sem, ha legalább bevállalná, hogy tandíjat fizet be! Ki emlékszik még 2006-ra, amikor Hilleren kiakadtak Szíjjártóék, hogy tandíjat akar bevezetni? Szák meg!

2012. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!