Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzi úgy a sok (kis)...

Miért érzi úgy a sok (kis) ember hogy ő is jobban vezetne országot mint a jelenlegi kormány? Annyit csinálna az összes proli hogy felemelné a fizetését 300 kra, aztán 2 hónap alatt csődbe is menne az ország. Nem-e?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Ettől a kormánytól még bárki jobban vezethetné az országot.

Nem a fizetéseket kellene felemelni,hanem felelős gazdaságpolitikát folytatni. Nem a gazdagokat kellene támogatni,hanem a gazdaságot élénkíteni. Akkor nőne a kereslet,a termelés és a fizetés is!

Az általad prolinak nevezettek többsége csak élhető országot szeretne. Ahol nem csak egy szűk réteg él nagyon jól.

Ami a csődöt illeti, Orbánnak nagy esélye van rá,hogy csődbe vigye az országot.

2012. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Tanuld meg, hogy általában a legnagyobb fogyatékosok osztják az észt mindenről. Amikor pedig belekérdezel 1-2 konkrét dologba, akkor meg csak hüppögnek, vagy elkezdenek zsidózni/cigányozni. Ilyen ez a világ... ;)
2012. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
13%

Én már rég megállapítottam, hogy Magyarország a 10 millió közgazdász országa... Itt mindenki ért a gazdasághoz. (Bár akkor nem is értem, miért vannak problémák a devizahitelekkel?)


Nos, én például nem érzem úgy, hogy jobban tudnám csinálni, sőt, valószínűleg ha én vezetném az országot, az hamar csődbe menne. De azt azért meg tudom állapítani (látva a gazdasági elemzéseket), hogy jó felé tartunk, vagy nem.


Hiszen tojást sem tudok tojni, de azt azért meg tudom állapítani, hogy záp-e a tojás. :-D


Pedro

2012. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hogyan élénkítenéd a gazdaságot amikor gyakorlatilag nincs magyar kézben semmi ami az ország területén működik és nagyobb egy garázsnál?
2012. jan. 19. 11:48
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az elmúlt 22 év tapasztalata!


Ha vakvezető kutyák nyomkodták volna a parlamentbe a gombokat, talán még jobban is állnánk mert azok legalább nem korruptak!

2012. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 titak ***** válasza:
20%
Mivel rosszabbul már nem lehet, így joggal gondolhatom, hogy jobban csinálnám.
2012. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Shai-Hulud ***** válasza:

#crem0001

Ez jó volt! :-D


Pedro

2012. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

" (Bár akkor nem is értem, miért vannak problémák a devizahitelekkel?) "


Nem azért mert én vagy akár más nem tudná megoldani. Nem is azért mert Viktor nem tudná megoldani. Azért mert a saját vagyon kimentése fontosabb mint az eladósodottak mentése, és mindent egyszerre nem lehet. Ennél nagyobb veszteséget már nem lehet a bankokra hárítani, mert már most csökkent annyit a tőkeállományuk hogy csak kevesebb hitelt tudnak kihelyezni, ami nem hat túl jól a gazdaságra. Nem vagyok közgazdász de hülye sem és sokat foglalkozok a témával. Ha hirtelen kitalálnák hogy na vezessem én az országot akkor körülbástyáznám magam szakemberekkel és megoldanánk.

Nem hiszem hogy viktorka ne lenne képes egy költségvetéssel gazdálkodni, egyszerűen csak mások a priorításai. Azért vicces volt hogy mikor kormányra került még mindíg benne voltak az ellenzéki ösztönök és naponta jelentett be hülyeségeket, csak mivel a szavának súlya lett ezzel önmagában komoly károkat okozott, de szerencsére fél év után leszokott róla.


Egyébként nem tudom van e olyan hülye OV-n kivül aki szintén gyengítené a forintot ahelyett hogy erősíti.

-A államadósság jelentős érsze devizában van ergó nő ha romlik az árfolyam.

-A benzinár sem mindegy

-Itt egy speciális és gazdasági szempontból is nagyon jelentős ügy a devizahitelesek, na nekik aztán nem mindegy az árfolyam.

-a forint gyengítése növeli az inflációt

Cserébe pozitívan hat a gazdaságra, persze ezt a fentebb említett dolgok bőven ellensúlyozzák. És csak azért vagyok ennyire okos mert minden szakember megmondta előre hogy ez így nem lesz jó, nem én hallucinálom a közgazdasági tényeket.


ja ,hogy a kérdésre is válaszoljak:

1, - úgy érzik ők nem lennének korruptak

2, - nem

2012. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%

"Miért érzi úgy a sok (kis) ember hogy ő is jobban vezetne országot mint a jelenlegi kormány?"


Azért mert valóban így van. Fizetésemeléstől meg még egy ország sem ment csődbe. A fizetéseket, vagy legalábbis jelentős részét nem az államkasszából, hanem a termelői szférából adják, tehát ezzel csak az adóbevétel nőne. Nomeg a piaci árak, de az egy másik ága a témának és kompenzálni lehet.

2012. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Bár akkor nem is értem, miért vannak problémák a devizahitelekkel?"


Honnan veszed, hogy problémák vannak vele? Ha nincs pénzed ne építkezz és járj gyalog. Akkor nem lesznek problémáid.

2012. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!