Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Passzív gyeden vagyok, most...

Passzív gyeden vagyok, most elvették az adójóváírást, számíthatók-e valami kompenzációra? Hogy ne legyen 10ezerrel kevesebb a gyedem.

Figyelt kérdés

Voltam a TB-nél mivel,nincs munkáltatom nem kapok semmi kompenzációt.2 gyerekünk van,azt mondták még családi adókedvezményre se vagyok jógosult mert kevés az adóalapom,és nincs munkáltatóm.

Most a férjem igényli a két gyerek után a családi adókedvezményt,de neki sincs annyi adóalapja hogy igénybe vehesse két gyerek után!

Nagyon félek mennyivel lesz kevesebb a jővedelmünk!!!!!!


2012. jan. 28. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Fidesz szavazó vagy kérdező?
2012. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eklatáns példája annak, hogy szociális kérdéseket miért nem az adórendszerben kell kezelni.
2012. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kompenzációra nem számíthatsz.

Viszont a családi adókedvezmény nem munkáltató függő.

Az is hülyeség, hogy nem vagy rá jogosult, mert kevés az adóalapod. Jogosultnak jogosult vagy rá, csak nem tudod teljes egészében igénybe venni.

Igényeljétek úgy, hogy az egyik gyerekre a férjed, a másikra te nyújtod be az igényt.

2012. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!