Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi várható jún.7. után?

Mi várható jún.7. után?

Figyelt kérdés
Lesz valami belpolitikai változás?
2009. jún. 1. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Legfeljebb snnyi,hogy aki több szavazatot kap,nagyobb lesz a szája.Ha csak 30 százalék megy el szavazni,akkor is azt szajkózzák,hogy a nép őket akarja.
2009. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Belpolitikai változás mi lenne, ha egy külpolitikai eseményről van szó? Ha a Fidesz szerzi meg a legtöbb helyet attól még nem fog eltakarodni az mszp, hiába ámítanak ezzel egyesek.


Max. annyi (amennyit hallottam), hogy az szdsz felvetette, hogy ha nem jutnak be az EP-be "abba kell ezt hagyni". De jelentős változás nem lesz. Legfeljebb 2010-ben.

2009. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%

Ha az MSZP katasztrofális vereséget szenved, akkor szétesik a parlamenti frakció.

De ez csak akkor következik be, ha a stabil kömény mag is jobbra szavaz. Ebben én nem vagyok biztos. Javaslom, hogy ne taktikázva szavazzunk, hanem európai szempontok alapján. Nézzétek meg a www.europarl.europa.eu oldalt, ez az Európai Parlament honlapja. Látni fogjátok, hogy ott nagyobb léptékben gondolkodnak. Gondolkodjunk mi is abban. Keressétek meg a képviselőinket, nézzétek meg az adatlapjuk alján, milyen hozzászólásaik voltak, milyen döntésekben vettek részt.

Én az LMP-re szavazok, mert őket megérti Európa, ha hozzászólnak, és közben hátha használnak a hazájuknak.

2009. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Az már régen rossz, ha csak "hátha" használ egy párt a hazájának.
2009. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy Gyurcsány mondaná: "Júius 8.-a."
2009. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lesz egy fenét. Kommunista bőr az, jó vastag. Kevesebbért is mondtak már le.
2009. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gyengén szerepel, akkor az MSZP úgy dönthet, hogy nem várja be a további népszerűségcsökkenést (a Bajnai-csomag hatására), hanem kiíratják az előrehozott választást. Így több idejük lenne az önkormányzati választásra ellenzékiként készülni, és a válságkezelés feladatát a Fideszre tolhatnák át.


Az MSZP-nek tehát érdeke az előrehozott választás, ha jún. 7-én gyengén szerepel, de én már régóta nem nézem ki belőlük, hogy van taktikai érzékük.


Téved, aki azt hiszi, hogy nem lesz belpolitikai visszahatás. 2004-ben pl. az EP-választáson vesztett az MSZP, és nemsokára lemondatták Medgyessyt. A 2008-as népszavazást sem heverte ki a Gyurcsány-kormány.

2009. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!