Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ben értik meg a Bp iek,...

Miért ben értik meg a Bp iek, hogy csak nekik elfogadhatóak a bérek és a munkalehetőségek? Miért nem képesek felfogni hogy sokhelyen nincs munka, és annyira kevés a jövedelem amiből nem lehet már megélni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 19:54
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Tévedsz, megértik. A megértés, az intuíciós készség nem lakóhelyhez kötődik.


Akik nem értik meg, azok még sohasem éltek munkanélküli segélyből, még nem jártak úgy, hogy a legközelebbi 4 órás takarítói és persze bejelentés nélküli állás is csak 30 kilóméterrel arrébb volt, a közlekedés meg naponta négy darab busz, oda-vissza.

2012. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt az oldalon nem úgy tűnik?
2012. febr. 7. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Te hol élsz, milyen bérek elfogadhatók Budapesten?
2012. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te azt hiszed hogy Budapesten mindenki jól keres? A minimálbér itt is annyi mint bárhol az országban! És még nehezebben élsz meg minimálbérből pesten, mint vidéken, mert vidéken legalább tarthatsz csirkéket, művelhetsz földet, így legalább éhen nem halsz! De Budapesten egy panelben mit tudsz termelni? Semmit!


Mellesleg ma Magyarországon egyetlen városban sincs EU-s bér!

2012. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4/4. Nagyon tévedsz,hogy vidéken könnyebb. Nagyon kevesen tudnak itt is baromfit tartani,gazdálkodni. Egyrészt nincs hol,másrészt nem éri meg,mert többe kerül a vetőmag,a locsolás,mint amennyi megterem.

Itt is sokan laknak panelben,vagy a város központban,ahol nincs kert.

2012. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én például megértem, de én sokkot kaptam, amikor láttam, hogy vidéken (nem mindenhol) de munka nélkül mennyire jól éltek és sírtak, hogy milyen rossz nekik. A pénzüket meg semmi értelmes dologra nem költötték el, csak szórták két kézzel.

Sok már helyen meg vették fel a hitelt, mert nem volt semmijük, de azért azt is szórták, mentek görögbe/törökbe/pörögve. Mindkét társaság persze okosabb volt mindenkinél.

Hát most ennek megvan a böjtje, de előbb kellett volna gondolkozni.

2012. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak a buta emberek gondolják, hogy bp-en minden OK.

Ugyanannyira szegény mint bármely másik város, sőt évről évre szegényebb... Csövesek, kosz, szemét és szegénység (ez jellezmi)

2012. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már 10 éve nem igaz, amit írsz. Sok hajléktalan van, de egyáltalán nem koszos. Emlékszem 10 éve minden össze volt fújva, ez azóta visszaszorult.
2012. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért kérdező, mert ez nem teljesen így van. Most nem fogom a saját példámat felhozni, de nagyon sokat tudnék még rajtam kívül is felsorolni akik vidéken élnek. Nem csak Pesten lehet jól keresni, embere válogatja ki hova képes eljutni. Nem egészen hely függő ez. És most kéretik nem felhozni Borsod környékét, mert az már kissé unalmas.
2012. febr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem egészen hely függő ez."


Ez így igaz!

2012. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!