Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti megtudnátok élni havi...

Ti megtudnátok élni havi 47000Ft-ból? Matolcsy szerint meg lehet élni. (VIDEO)

2012. febr. 9. 02:20
1 2
 1/19 nem dávid ***** válasza:
97%
Ha Matolcsi szerint meg lehet élni ennyiből miért nem mond le fizetéséről és csak ennyit venne fel belőle?
2012. febr. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, mert nem azért tanult olyan rengeteg ortodox gazdaságot (amit aztán le sem ...), hogy utána 47 ezer forintból "éljen", ha azt életnek nevezni egyáltalán... Mondjuk nekem a rezsimre nem lenne elég.


De most komolyan, tegyük fel, hogy van lakásod, mondjuk egy panel. Ami már jó, mert sokan ugye bérlik a lakást, ami már önmagában majdnem 47 ezer alsó hangon, legalábbis Budapesten. Tehát van lakásod, egy 32m2-es mondjuk. Ha semmit nem csinálsz, akkor is van közösköltség és vizet is valamennyit muszáj használni. Mondjuk nem fűtesz, nem használsz gázt, villanyt, legfeljebb annyit, amennyi a hűtődnek kell. A kk. és a víz-csatorna, szerintem legjobb esetben is minimum egy 10-es. Villanyra is kell pár ezer. Mondjuk gáz nincs is:) Szóval a 47-ből lejön mondjuk 15 rezsire, ha vagy olyan szerencsés, hogy van egy kis lakásod és vagy olyan kemény, hogy nem fűtesz:) Akkor marad 32 ezer. Ami meg bőven elég enni, kb. ezer forint jut egy napra. Ha spórolsz, még gyógyszerre is telik néha. Esetleg egy buszjegyre. Hm... Végül is igaza van, tényleg meg lehet élni!:D /irónia/

2012. febr. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk mégsem panel, mert ott mindenképpen kell fizetni szerintem a fűtésre valamennyit, mondjuk havi 20 ezret legalább, ha nincs külön mérő:D Szóval legyen egy kis belvárosi minigarzon gáz nélkül:)
2012. febr. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Na megnéztem a videót, hát nem vicces... Inkább borzalmas. Legalább nyáron több jut gondolom, ha nem költenek havi 20-at fára. Ehhez képest szerintem sokan sokkal jobban élnek, akik amúgy nap mint nap "sírnak", hogy milyen elegük van.
2012. febr. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Én 37 ezer forintból élek havonta egy kisbabával úgy, hogy egy nagyon olcsó, szakadt szobát bérlek. Nem veszek neki pelenkát, hanem moshatóba "csomagolom". A gyereknek főznek a szüleim, én napi 2 szelet kenyeret eszem vajjal, vagy párizsival, mikor mire futja. Az internet nem az enyém, hozzáférési jogom van csak. És így is az utolsó napokat végigéhezem. De plusz 10 ezer forinttal sem lennék beljebb... :((

24/N

2012. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Ennyiből nyilvánvalóan nem lehet megélni,és ami a videóban látható az nagyon szomorú,és elkeserítő.Nem értem,hogy ezután a kijelentés után,hogy nem lincselték meg matolcsyt. Egyetértek az első válaszolóval,ha szerinte ennyi pénzből meglehet élni akkor ő miért nem ennyiből él havonta.
2012. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

köszi a videót.

nagyon szomorú


Ezek tényleg ennyire el vannak tévelyedve?

Akkor miért nem mondanak le a 47E fölötti fizetésükről?


Az is egy nagy hazudság, amit a közmunkásokkal csinálnak?

Ha kell az ember, akkor miért nem foglalkoztatják őket teljes béren ?!


Nálunk most küldtek el egy kolléganőt, aki most keveredett ki a munkanélküliségből, és azzal vígasztalták, hogy márciusban visszavárják közmunkásként, hogy ugyanazt csinálja (nt 70 helyett nt 47-ért)

Arcpirító pofátlanság!

2012. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

A fűtésem több egy hónapba..

Inkább meg se nézem a videót mert csak felidegesítem magam.

Matocskaival fűtök majd a zsírját meg kenyérre kenem és úgy kijövök 47 ezerből.

He legszívesebben Falhoz állítanám az ilyen mentalitású embereket és megkérdezném tőlük sortűz előtt hogy barátom te ebből hogy jössz ki??

2012. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

a videóban két emberke szerepelt.

az egyiknak a rezsi kifizetése után napi 96 Ft-ja maradt.

Ebből eszik 2 kiflit, egy kefírt, és a vasárnapi leves maradékát.


A másik hölgy 2 kisgyereket nevel egyedül, CSP-kal 93 ezerből.

1 kg lisztje volt tartalékban, se sója, se cukra, se krumplija. Az egyik gyereke makarónira vágyik(!)

Néha vesz nekik mandarint, azt beosztják, de abból a mamának nem jut.


SZÉGYEN az országunkra nézve!

miért hagytuk, hogy kilopják a szemünket !!!

Nem Miskolcra kell menni!!!

2012. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Mai világban?Szerintem lehetetlen!És minden folyamatosan drágul..
2012. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!