Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon bevezetnék...

Ha Magyarországon bevezetnék a halálbüntetést, melyik kivégzési módszert szeretnéd, ha bevezetnék és miért?

Figyelt kérdés

2012. febr. 13. 01:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

villamosszék, akasztás, gázkamra, tarkón lövés,

miért? a bűnös férgek nem érdemlik meg a szép, fájdalommentes halált

2012. febr. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Személy szerint egyet értek az előzővel!


Persze, ha valaki brutálisan megcsonkít valakit, az kapja ugyan azt a büntetést! Én ezt tartanám fair-nek!

2012. febr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

Csak a politikus bűnözóket ítélném halálra.

Stílusosan pénzbefojtás!

2012. febr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Kiéheztetés, mert olcsó.
2012. febr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Jobbikos vagyok, de ezt nem támogatom.
2012. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

mennyi beteg ember van errefelé..


nem elég az, ha valakitől elveszik az életét még az utolsó pillanatokban is meg kell alázni, fájdalmat kell neki okozni? pontosan ezért használják a nyugati országokban a halálos injekciót (már amelyikben ez engedélyezett) - mert egy csendes, gyors, olcsó és humánus módja az élet kioltásának.


ez a szemet szemért, fogat fogért gondolkozásmód totál kiakaszt. és mégis ki lenne az, akit odaállítasz, hogy tarkón lőjön valakit? az egyszerű katonát vagy rendőrt? magyarországon nincs meg az a rehabilitáció, ami ezeknek az egyszerű embereknek segítene túljutni azon, hogy el kellett venniük egy ember életét. vagy "hivatásos" gyilkosok? na, még jobb lenne a helyet. esetleg te magad odaállnál? persze, mindenkinek nagy a szája, de szerintem megölni valakit az emberek (úgy mondanám, a tanult, normális emberek - na persze, kinek mi a normális..) nagy része nem lenne képes, maximum ha valaki az ő életüket fenyegeti (ha nem ölöd meg, megöllek).


mindenki nagyban ítélkezik a másik életéről, de ha neked kéne döntened és végrehajtanod, tuti, hogy más lenne a helyzet. lelkileg nagyon nehezen teszi túl magát az ilyeneken az ember, nem hiába rengeteg katona külföldi háborúból hazatérve nem találja a helyét, alkoholizmusba fojtja magát ésatöbbi (rehabilitáció hiánya megintcsak).


nem hiszem, hogy a halálbüntetés a legjobb módja a problémamegoldásnak. persze, van aki azt mondja, hogy elrettent. van aki azt, hogy ha valaki ölni akar, azt ez sem fogja visszatartani (mivel vesztenivalója már úgy sincs). ehelyett inkább a problémák gyökerét kéne megkeresni és megpróbálni megoldani - de akkor meg ugye foglalkozni kéne mással is magunkon kívül, szal ez kilőve.


ha bevezetnék én mindenképpen a leggyorsabb és legfájdalommentesebb halált "kívánom" nekik. ők is emberek csak ezt úgy látom sokan elfelejtik. szégyelljétek magatokat!

2012. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyet értek az előzővel! Azért pusztul mentálisan az emberiség mert ez a fajta szemlélet mód érvényesűl az egész világon. Senki nem érdemli meg hogy elvegyék az életét, akár mit is tett. Sőt börtönökre se lenne szükség, ha az egész emberiség szemléletmódot váltana és senki nem kényszerűlne rá a bűnözésre Én a gyilkosokat nem kiírtandó férgeknek, hanem beteg embereknek tartom, akiket megkell gyógyítani. Őket mind a környezete tette ilyenné. Az a fajta ideológiai behatás, ami már kisgyermekkorban elkezdi a bűnözővé, illetve mentális beteggé, lelkisérűlté, nevelést. Ezen gondolkozztaok el! Olyan lesz az ember amilyenné a környezete neveli. Azért van egyre több bűnöző mert az emberiség egyre jobban leépűl!
2012. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Alapból én a golyó általi halált tartanám a legjobb megoldásnak. Aki kioltotta másnak az életét szántszándékkal az igenis nézzen farkasszemet a puskacsövekkel. Egyszerű, gyors, hatékony, elrettentő de mégsem az a hú de embertelen. A történelem során ártatlan emberek milliói jutottak erre a sorsra, nehogy már a hitvány bűnözőkkel meg humánuskodjunk.

Bizonyos esetekben elfogadhatónak tartanám az injekciót is, még mindig célszerűbb mint az életfogytiglan.

A kiemelkedően kegyetlen, brutális gyilkosságok esetén viszont a szemet szemért, fogat fogért elvet alkalmaznám. Egyszerűen azért, mert ők ezt érdemlik, és nem azért mert ez nekem bármilyen élvezetet is okozna. Az ilyen esetekben az áldozatok hozzátartozóinak csakis ez jelenthet elégtételt.


A hóhérkérdésről meg annyit. Nem, én nem vállalnám el, ugyanakkor mindig mindenre van ember, én emiatt nem aggódnék.


Ugyanakkor én sokkal körülményesebbé tenném az alkalmazhatóságát. 200%-osan rá kéne valakire bizonyítani, hogy gyilkolt. Ha a legkisebb kétség is felmerül, de a bírák mégis meg vannak győződve a bűnösségről, akkor csak az életfogytiglan jöhetne szóba. Ma is történik olyan, hogy valakit életfogytiglanra ítélnek, és évek múlva bizonyosodik be az ártatlansága. Halálos ítélet esetén ez nem megengedhető, ott már nincs lehetőség rehabilitációra.

2012. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Kötél általi halál.

Az átkosban is ez működött, még mindig megvannak akik ismerik az eljárásmódokat.

Azonnal eltörik a nyak és elszakad a gerincvelő, tehát a testből fájdalom már nem érkezik, a sokk pedig egy pillanat alatt végez az elítélttel.

Nem barbárabb, mint bármely más módszer.


Beteg emberek mindig is lesznek, attól függetlenül, hogy hány puskacsőbe dugunk virágot, és hány oroszlán fekszik a báránykák mellé. Ez bőven nem csak nevelés kérdése, hanem hajlamé, és a szülő által nem befolyásolható környezeti hatásé (például a hátsó udvarban végignézni a babakocsiból, ahogy Bodri széttépi Cirmit, amíg Anyu beszaladt a mosott ruháért), de kérdezzetek meg egy bűnügyi szakpszichológust.

És igen. Nem mindegyikük gyógyítható.

2012. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A méreginjekciót pártolnám. Esetleg (saját ötlet) a szén-moxoidba fojtást, kórházi altatógázzal keverve. Másodpercek alatt elalszik, majd soha többé nem kel fel.
2012. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!