Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vagyonadót miért nem a...

A vagyonadót miért nem a "vagyonosokkal" fizetteti meg a kormány?

Figyelt kérdés

Egy lakás mindenkinek kell,mert ugye valahol lakni kell. Teljesen mindegy,hogy az a III,I,II.vagy a VIII.kerületben van! Akinek több kb.28M-ós lakása van,az nem vagyonos, de aki 31M-ban lakik,az igen.Emberek!!!!! Itt kezdődik a vagyon?

Szerintem vagyonos az,aki otthon úszkál a saját medencéjében,nekem meg a strandra/uszodára sincs pénzem,én a kölcsönből vásárolt autómmal közlekedem,a vagyonosok 10-20M-ás autóval kirándulgatnak.A lakás nagysága sem utal a kerestem nagyságaára,mert én panelban (71n3)fizetem az emelt rezsit,a vagyonos 400n3-en lakik,takarítőnőt,bejárónőt fizet. Ha kell, BKV-ra ülök,a vagyonos saját helikpterrel röpköd. A vagyonos öltönye,cipője kb.100e-nél kezdődik, és nekünk kell tudomásul venni, hogy a nehéz gazdasági helyzetben fizetni kell az államkasszába,mert hatalmas a hiány!!! Csökkentik a gyes idejét,ez mennyi: kb.havonta 28.700.-= a megélhetése egy családnak! A földhivatalok kötelezően nyilv.tartják,hogy kine milyen ingatlana van,ha több,akkor van miből vásárolni.Nekem van egy 8m szésles kb. 50 m hosszú telkem egy többszörösen bontott faházzal, és évek óta fizetek az önkormányzatnak. Ki beszél itt igazságról??? Mit és miért kell eltörölni, az kell felülvizsgálni,hogy akinek nagyon sok van, az kicsit többel járuljon a hiány csökkentéséhez,de aki csak lakik, és bocsánad,de próbál élni azt hagyni kellene.

Bocs'hogy ilyen hosszúra sikerült.


2009. jún. 3. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem izgulnék rá a vagyonadóra. A Fidesz előre leszögezte, hogy eltörli, ha megválasztják. Az MSZP be sem fogja vezetni, hogy megválasszák.

Az önkormányzatok eddig is szedtek ingatlanadót, eddig nem volt nagy morgás. Én hetente-kéthetente nézek híreket, és nem látom okát a felhorgadásnak. Remélem, elmész szavazni.

2009. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a politikusok sem hülyék, magukra nézva hátrányos törvényt nem hoznak.
2009. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp az a baj, hogy az átlagkeresetű emberekről húzzk le a ki tudja, hányadik bőrt.

A lakásunkat egyrészt az adózott jövedelmünkből, nagyobb részt a kamattal emelt 20 évre szóló kölcsönből vettük, amire akkora illetéket fizettünk az államnak, hogy elbőgtem magam, amikor megláttam az összeget. És évente fizetjük a kommunális adót... Csak a lakhatás miatt, ez már hányadik bőr???

2009. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
19:29 Igen,megyek szavazni.
2009. jún. 3. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, amit írsz, világosan mutatja azt, amit a legtöbb embernél látok a környezetemben: nem lát távolabb a saját pénztárcájánál.

Ma minden adófizetőnek 4,5 millió Ft államadósság terhét kell beadóznia, ami megy külföldre. Ennek az adósságnak a 80 %-a a kamatok fizetéséhez felvett új hitelekből adódik.

A nagyon gazdagok adóforintjai erre nem lennének elegek, másrészt a politikai elit tagjai (MSZP) is ide tartoznak, miért tennének magukra aránytalanul nagy terhet?

Én közgazdászként azt mondom, hogy aki vezető pozícióban látta, merre mennek a dolgok az államadóssággal és nem lépett, csak azért, hogy hatalmon maradhasson, az már nekem btk kategória, mert a maszek érdek felülírta a nemzet érdekét. A felsővezetésünk a legmagasabb érdekvédő fórumunk kellene legyen, aki ezt saját maszek céljai elérésére használja, az visszaél vele, és 10 millió ember ellen vét.

Nem azért viszi a középosztály a terhet, mert ez így igazságos, hanem mert nincs más ki vigye. Akinek nincs, attól nem lehet elvenni, a multi jó barát, meg elmegy, attól sem lehet, az elit a mi vérünk, ne szívjuk túlságosan, ki maradt még?

2009. jún. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!