Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hasznosak a magyar...

Miért hasznosak a magyar gazdaság számára, az ide települt multinacionális kereskedelmi üzletláncok?

Figyelt kérdés
Itt az ideje hogy sz1u, és társaia kibontakozzanak! Eddig csak mi mondtunk érveket, ők meg válaszul csak lehülyéztek! Szóval miért hasznos nekünk hogy a teszkó, a spar, a lidl, az aldi meg a több kizsákmányoló, pénznyelő multi Külföldön költik el a belőlünk profitált pénzek 95%-át? A ti szavaitokkal élve, "hiteles forrást" is kérnék a marhasá... izé, érveitek mellé! Tématereléssel, csúsztatással nem érdemes próbálkozni, mert csak saját magatokat járatjátok le!
2012. febr. 14. 21:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Ezt a szabadságos dolgot több cég megcsinálja, olyan cég, ami nem tesco és társai. Egy kis 3 fős közést is így fog tenni.
2012. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

"mi történne ha a pécsi Elcoteq, a

komáromi Nokia satöbbi satöbbi

után "a teszkó, a spar, a lidl, az

aldi meg a több kizsákmányoló,

pénznyelő multi" is kivonulna az

országból?"


A kérdés úgy szól:

"Miért hasznosak a magyar gazdaság számára, az ide települt multinacionális kereskedelmi üzletláncok?"


Elárulnád hogy a nokia, és az elcoteq hol kereskedelmi üzletlánc?

2012. febr. 14. 22:26
 13/30 anonim ***** válasza:
7%

""Ne azzal számolj, hogy a forgalom arányában kevesebb embernek adnak munkát, hanem azzal, hogy hány főnek. Nézz utána hogy hányan dolgoznak a multiknál és hányan a magyar láncoknál (főben, ne arányban).



Miu az hogy ne arányaiban nézzem?


Van egy a, cég aki évi nettó 10milliárdot forgalmaz és van egy b, aki meg 1milliárdot forgalmaz, akkor szerinted kinek kell több munkaerő?


De ha megszűnik az a, akkor 10 db b, kell a helyére, hiszen ennyire van kereslet.


Mivel a kissebb üzemméret relatív több alkalmazottat igényel, ezért.....


Ez közgáz ezt nem lehet másként értelmezni.


De válaszolj a kérdésre!


Hogy pótoljuk azt a profitot amit kivisznek és nem tőkésedik újra?


Hogy?


Hogy mozdúljon meg a "tőkés" társadalmunk tőke nélkül?

2012. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
7/10. Szerinted a magyar vállalkozók különbek? Ők csak annyit dolgoztatják a dolgozóikat,amennyire bejelentik őket? Kiadják nekik a szabadságot? Ha betegek,akkor nem küldik el őket? Tapasztalatom,hogy szemetebbek mint a multik! Azonfelül,hogy adót csalnak,amit a multik nem tesznek.
2012. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Aha, értem. A Nokia, az Audi, a Flextronics, az Opel és a Mercedes maradhat, csak a Tesconak és társainak kellene mennie. Mi is a különbség? Nem értem... Multi, multi (nem én írtam a gyártó multikat)
2012. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 nem dávid ***** válasza:
25%
A multik a magyar gazdaságnak voltak a gyilkosai. Viszont munkát és olcsó az élelmiszer. Csak az a baj hogy lassan minden második "sarkon" multik vannak.
2012. febr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ne mi lenne ha..


Azt mond meg, hogy ma ebben a pillanatban hányan dolgoznak a multiknál és hányan a magyar láncoknál? Amúgy mi rá a garancia, hogy ugyanakkora lenne a kereslet a multik kivonulása után.

2012. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

"Elárulnád hogy a nokia, és az elcoteq hol kereskedelmi üzletlánc? Te szerencsétlen!"


Na ez nekem szólt.

Megsúgom hogy mindegyik multi. Csak másban utaznak.

Másba nem tudtál belekötni? "Te szerencsétlen!"


És most én dobom vissza a labdát: mi alapján tartod az egyiket kizsákmányolónak a másikat meg nem?

2012. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
5%

"Egyetértek a 3/3-al.

Ti viszont miért csak a multiktól kéritek számon,hogy kiviszik a hasznot az országból? Ez természetes,ha nem magyar a tulajdonos. De ez sem egészem igaz,ha a multi új üzletet hoz létre az országban. Akkor ITT fekteti be a hasznot,és teremt új munkahelyeket,vásárol magyar beszállítóktól.


Miköze az ITT nek a kermultikhoz, az termelő multi akikkel nem nagyon van baj.



"Miért nem kéritek számon a magyar nagyvállalkozóktól,milliomosoktól hogy a pénzüket külföldön költik el? Nem a Balatonon nyaralnak,vagy valamelyik magyar üdülőhelyen,hanem a Bahamákon vagy a Kanári szigeteken. Ők is kiviszik az itt megtermelt hasznukat az országból!


Haver.

1 Egy részét viszik ki, és nem az egészet úgy mint a multik.

2 Az arányokat össze sem lehet hasonlítani.

3, Nem a magyar vállalkozók hibája hogy nincs több fizetőképes kereslet az országban hogy befektessenek, hanem inkább a multiké akik kiviszik a pénzt ahelyett hogy újratőkésedne.


""Az pedig ostobaság,hogy a multik szerepét betölthetnék a kisboltok!


Milyen kisboltok?

Nem kicsik hanem nagyboltok nyilnának sorra ha nem lenne ennyi multi és nem szívná el ekkora mértékben a keresletet. Van a magyar vállakozóknak pénze és tőkéje, csak nincs kereslet semmire, mert a magyar társadalomról le van húzva a bőr, illetve a piacainkat lefedték a külföldiek.


Tényleg nem érted?


"Sem pénzük,sem lehetőségük nem lenne széles árú-választékot kínálni!

Egy ismerős boltost többször láttam már a Tesco-ban,Aldiban vásárolni fűszereket,csokikat,szappanokat stb. nagyobb tételben vásárolni. Pár forinttal drágábban adja,mint ahogy veszi.


Az nem kereskedő és nem tőkés, hanem egy kispályás lúzer.

Szerinted ilyenek vannak csak az országba, miközben a CBA bejelentette hogy megvenné a Corát ha lenne rá lehetősége?

"Megkérdeztem,hogy ezt miért teszi. A válasz: ezeket a cikkeket keresik a törzsvásárlói. Őket nem akarja elveszíteni. A Gyártók pedig nem hajlandók ezekből a cikkekből ki tételt szállítani. Ha viszont nagy tételeket venne,jelentős részét nem tudná eladni a lejárat előtt.


Ez is egy baromság!

Ott a privát stb stb, be kell lépni.

Olyan mint a szövetkezeti forma, és ha valaki új terméket akar, akkor egy lác fog vásárolni belőle, ami olcsóbb és nem rohad rá. "ez alap a kereskedelembe"


Persze nem győzöm hangsújozni, hogy nem a 2személyes kisboltok válltanák ki a kermultikat mert az lehetetlen.


"Tehát sokat veszítene rajta.

Ez így volt a multik megjelenése előtt is. Csak akkor a vevők elmentek egy közeli nagyvárosba bevásárolni.


Dehogy volt így!

Valamivel kevesebb termék volt ez igaz, de akkor is voltak nagy üzletek és hálózatok. Csak te annyira fiatal vagy hogy nem emlékszel a Julus main a szövetkezeti boltok, a Skála, Centrum, stb stb

2012. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
94%
Értsd meg, hogy hiába építene egy CBA Tesco méretű áruházakat, akkor se tudná annyiért beszerezni és adni az árut, mint a külföldiek. Tudod ők nem csak itt vannak, hanem számos országban. Ha van egy kis nyelvtudásod, akkor például nézz fel a Lidl különböző nyelvű honlapjaira. Meg fogsz lepődni, hogy majdnem ugyanazok akciósak külföldön is, amik itthon. Tehát nem akkora mennyiséget rendel, ami egy országnak elég, hanem ami egy nagyobb régiónak. Jól szervezett logisztikai bázisaival osztja el az árut. Ezzel egyik magyar lánc se tud versenyezni soha. Amúgy meg mondani én is sok mindent tudok. Én is tudom mondani, hogy megvettem volna a Corát, de a francba, ezt elbuktam :)Van pénz ott is de nem ennyi.
2012. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!