Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán szerint eddig egyetlen...

Orbán szerint eddig egyetlen olyan érv sem hangzott el a magyar gazdaságra vonatkozó jogszabályokkal kapcsolatban (az új jegybanktörvényt illetően sem), amely miatt a parlamentnek e törvények közül bármelyiket is módosítania kellene. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg egyetlen olyan érv sem hangzott el Orbán Viktorral kapcsolatban, amely miatt folytatnia kellene amit csinál. :)
2012. jan. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem igaz,de mit mondhatna mást?
2012. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És melyek ezek az érvek? Csak mert tisztán szeretnék látni.
2012. jan. 10. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Jah,egy sem,persze.

Itt az érv:

[link]

2012. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Pl:

[link]

2012. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem, konkrétan tényleg nem.


De ez azért van, mert szépen puzle módon kerültek bevezetésre. Néhány az alkotmányba, néhány itt és ott, de az egész már veszélyes, és az autoriter hatalmirendszerrel hajaz. Orbán ott csöszte el, hogy nem volt elég ideje és nem csepegtetve nyomta át a parlamenten, hanem masszaként. Csepegtetve nem lett volna ennyire vágó, de így világos mint a nap hogy egy új hatalmistruktúra alapja ami kialakúlni látszik.

2012. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

És ez sem érv:

"Altafaj emlékeztetett: Magyarország esetében a jegybanktörvény és az EU-alapszerződés 130. cikke között áll fenn konfliktus."


Jó lesz ha kezelteti magát,mert nem épeszű ember módjára viselkedik.Én behoznám törvénybe azt is,hogy az ilyen vezető politikusok évente 2x kötelező független(!!!) agyturkász vizsgálaton essenek át.

2012. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Az egykulcsos adó (amit ők sem tartanak be) alaptörvénybe betonozása értelmetlenül szűkíti a következő kormány mozgásterét. Egy hitelező szempontjából: veszélyesen szűkíti, azaz vagy nem ad hitelt, vagy csak jelentős kockázati felárral.


Abban igaza van Orbánnak, hogy ez nem ütközik az EU-jogba. De IMF-hitelt kapni sem kötelező...


Amúgy az egész magyar jogalkotás jogszerűtlenségek sorozata közben zajlik. Például a végszavazás előtt csak akkor lehet (akkor törvényes) módosítani a törvényszövegen, ha "koherenciazavar" van, például a módosítók miatt ellenmondásos lett.

De olyan, hogy a törpevízművekről szóló törvénybe az utolsó pillanatban beleteszik az orvosok ügyeletének szabályozását, egy jogkövető demokráciában nem történhet meg.

2012. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Jó lesz ha kezelteti magát"

Véletlenül tudom, hogy már kezelték Lipótmezőn és egy francia szanatóriumban is. (2002 vagy 2006 körül, ezt már nem tudom pontosan.)

2012. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Jó lesz ha kezelteti magát,mert nem épeszű ember módjára viselkedik.Én behoznám törvénybe azt is,hogy az ilyen vezető politikusok évente 2x kötelező független(!!!) agyturkász vizsgálaton essenek át."


Ezzel tökéletesen egyetértek!

2012. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!